Як правильно ділити півонії і як їх посадити? Ці питання скоро стануть перед нами. Адже на підході кінець літа і початок осені. А це саме час для розмноження півоній шляхом ділення кущів. Телепередача «уДачні поради» докладно розповість про це, а Божкевіч Ірина, член РОО «Союзу садівників і дачників, СПБ, все нам дуже докладно і поетапно покаже. Найкращий час для посадки півоній це кінець серпня початок вересня. Кущ вже добре сформований, всі процеси росту сповільнилися. Звичайно, ця квітка може рости на одному місці дуже довго, навіть до 50-ти років. Але ж нам хочеться щоб вона цвіла якомога пишніше.
Дивитися безкоштовно онлайн відео поради садівникам - городникам, дачникам - Ділення та посадка півоній від телепередачі уДачні поради
Цю відому всім дворічну квітку знають під різними назвами - віола, фіалка триколірна, братки. Іноді вирощують як однорічник. Російська назва анютини "глазки" пов'язана з незвичайним забарвленням і формою квітки, яка може мати безліч кольорів і відтінків. Висота кущиків від 15 до 30 см, а деякі гібриди ледь дотягують до 12 - 15 см. Цвіте з кінця весни до осені.
Як зберегти у вазі зрізані квіти поради з пізнавального фільму «Сад і город, секрети та поради». Можна зрізати свіжі квіти в саду і зробити будинок красивим. Або якщо у вашому саду немає квітів, то їх можна купити в квітковому магазині. Що ж робити, щоб квіти простояли у вазі довше, ніж пару днів? Ось кілька порад для досягнення цієї мети, для збереження зрізаних квітів у вазі.
Квіти підсніжника білого (галантусу), звичайного, проліска білого вже давно стали символом приходу весни. Всі знають, як він виглядає. Адже тільки пригріє сонечко, як з-під снігу тягнуться вгору білі із зеленуватим відтінком головки цієї ніжної та красивої квітки. І хоча відцвітає швидко, але саме підсніжник, як і інші ефемероїди (рослини багаторічні з недовгим терміном вегетації і цвітіння) весни, такий символічний і так радує око. Коли цвітуть підсніжники (проліска)? Де ростуть та як розмножуються?
Посадка, догляд та вирощування квітки гіацинта цікавить багатьох, адже це одне з найкрасивіших цибулинних багаторічних рослин ранньої весни. Квітки розташовані пишними китицями, мають різноманітний колір і приємний аромат. При ранньому потеплінні починає цвісти вже в середині весни, викидаючи квітконос висотою до 45 см над світло - зеленими приземкуватими листям. Форма квітки гіацинта дзвіночко подібна або схожа на глечик, кількість на одному квітконосі від 15 до 70 штук.
Примула звичайна це багаторічний весняна квітка. Її просто вирощувати, розмножувати і вона добре зимує у відкритому грунті. Квітка дуже невибагливий до умов зростання і займе почесне місце на клумбах і квітниках дачників і садівників - городників, довго прикрашаючи вашу ділянку. При вирощуванні примулу розмножують в першу чергу шляхом ділення куща, іноді й насінням. Розподіл виробляють на початку весни до цвітіння. У грунт необхідно внести перегній або торфолистову суміш з розрахунку на 1 кв.метр 10 кг. Не застосуємо свіжий гній. Грунт любить вологоємний, але на застій води, особливо навесні, реагує погано.
Коли і як висаджувати тюльпани? А як вирощувати? Посадка проста, догляд теж. Тюльпан відноситься до багаторічних зимуючих цибулинних квітів. Ранньою весною він служить прикрасою нашого квітника, ділянки, дачі. Коли ми плануємо на ділянці чи дачі розміщення цієї квітки, то можемо скласти різні весняні композиції, використовуючи різноманіття забарвлення квіток, а також їх висоту від 10 до 70 см. Гарні ланцетоподібні м'ясисті листки тюльпанів можуть мати забарвлення від темно-зеленого до сизувато-зеленого. Вони теж будуть прикрашати весняні квітники.
Півонія це багаторічна, досить нескладна в догляді та розмноженні квітка. Квіти в саду та на дачі займають завжди почесне місце. А півонія це улюблена багатьма рослина. Її пишне й рясне цвітіння на прикінці весни і початоку літа прикрашає садки та клумби. Саме тому на останній дзвоник її традиційно приносять у подарунок вчителям. Сорти півоній відрізняються по забарвленню і за будовою квітки, за висотою куща. Садові трав'янисті півонії ще називають «китайськими півоніями». З одного боку це дуже проста у вирощуванні рослина, але в теж час виникає і багато питань: коли пересаджувати півонії, як садити, коли обрізати півонії, що робити з ними після цвітіння.
Царська корона (фритілярія, рябчик) багаторічна квітка рідкісної й незвичайної краси. Ранньою весною вона радує око пишною зеленню, яку дуже швидко увінчує корона - квіти королівського рябчика. У дикій природі зустрічається в Азії та Північній Америці. Добре росте в зонах з жарким літом і холодною зимою. При зимових відлигах може проростати та пошкоджуватися весняними заморозками. Легкі короткочасні заморозки навесні переносить. Але якщо вони повторюються часто, то рослина може примерзнути і не цвісти в поточний рік.
Нарцис - багаторічна цибулинна квітка, що є одиним із символів весни. На одному місці можна вирощувати до 5 років. Сорти трубчасті, корончаті викопують кожен рік. Потрібна пересадка нарцисів і при загущенні. Тому що це позначається на зменшенні кількості квітів та їх розмірі. Нарцис цвіте досить довго, добре виглядає в букетах. Відомо більше 12 000 сортів. Вони мають різні форми квітки, що і покладено в основу їх класифікації.