Квіти підсніжника білого (галантусу), звичайного, проліска білого вже давно стали символом приходу весни. Всі знають, як він виглядає. Адже тільки пригріє сонечко, як з-під снігу тягнуться вгору білі із зеленуватим відтінком головки цієї ніжної та красивої квітки. І хоча відцвітає швидко, але саме підсніжник, як і інші ефемероїди (рослини багаторічні з недовгим терміном вегетації і цвітіння) весни, такий символічний і так радує око. Не плутайте з рослиною під назвою – проліска дволиста – що має квітки синього кольору.
Квітка підсніжник (проліска білого) відноситься до першоцвітів, багаторічних весняних цибулинних рослин. Має невисоке, до 15 см стебло та квітку розміром близько 3 см у формі дзвіночка. Ви звикли, що так виглядає проліска біла. Але можуть вони бути і зовсім іншими. Віночок квітки може бути махровим, з більш насиченими і великими зеленими цятками. Так само стебло квітконоса галантусу може відрізнятися довжиною.
Квітка весни підсніжник з'являється з-під снігу, а як же інакше. Адже і звичне нам назва у галантусу відповідна. Але не забувайте, так іноді називають всі ранньовесняні квіти. Але це просто народна узагальнена назва.
Коли цвітуть підсніжники (проліска)? Що стосується цвітіння. У деяких регіонах спостерігається вже в кінці лютого на початку березня, в залежності від місця зростання. Може пробитися з-під снігу і в січні. Я бачила в гірському Криму підсніжник на початку травня. Тобто точних термінів немає, все відносно клімату та температурного режиму. Цвітіння галантусу триває близько 3 тижнів. При різкому потепління час цвітіння ще коротше.
Де ростуть проліски (підсніжники)? Звичайно в першу чергу це дикий квітка. Але, на превеликий жаль, ореоли поширення зменшуються з кожним роком через нещадне виривання навесні на букети. Ось тому давайте спробуємо зберегти і поширити його на своїх ділянках. Виростити весняну квітку підсніжника у себе в саду, на клумбі дуже просто, адже він зовсім не вимогливий до грунту. Але більш підходящі все - таки легкі, поживні грунти. Тому що в лісах, в дикому стані росте на землі, яка постійно удобрюються опалим листям, травою. У природі часто росте на галявинах, тому віддає перевагу відкритим сонячним місцям, але може нормально рости і в півтіні. Як ви вже зрозуміли, цей малюк абсолютно невибагливий і росте скрізь. Первоцвіт пролісок все ж має одну особливість щодо місця зростання - він не любить свіжого гною. Тому удобрюйте землю і готуйте до посадки місце тільки використовуючи перегній або компост.
Найчастіше ці квіти весни підсніжники (проліска) розмножують цибулинами - дітками. Після цвітіння дочекайтеся поки листя почнуть відмирати. Викопайте цибулини і відправте їх на зберігання в прохолодне місце. Висаджують галантус в ті ж терміни, що й інші цибулинні багаторічні квіти, озимий часник. Це з середини вересня. Щоб до настання холодів рослина вкоренилася, але не проросло над поверхнею грунту. Глибина посадки цибулин підсніжника 8 см, відстань між рослинами 10 см. На одному місці без пересадки може зростати до 6 років. Так що краще все таки приділіть увагу підготовці землі, проводьте зрідка підгодівлі. Так само своєчасно поливайте, рихлить посадки. А в загалом кажучи просто вирощуйте галантус (підсніжник, пролісок) цю невибагливу багаторічну цибулинну весняну квітку у себе на клумбах для радості та гарного настрою.
|