Як квасити (солити) капусту на зиму в домашніх умовах? Існує багато способів заготівлі капусти на зиму. Квашення - один з них. Навіть якщо ви не вирощуєте у себе на городі чи дачі капусту, то все одно ви купуєте та квасите її на зиму. Адже так важко відмовитися від такої вітамінної та корисної добавки до зимового столу. Капуста квашена містить багато речовин корисних для організму, є джерелом вітамінів в зимовий час, причому і в свіжому вигляді. Може навіть задовольнити добову потребу у вітаміні С. Так що готуйте діжку, простий бутель або іншу ємність і приступимо до квашення капусти в домашніх умовах. Звичайно, добре б запастися спеціальним шинкувальним ножем. Але потренувавшись, це можна зробити і звичайним.
Королева столу - квашена капуста на зиму в домашніх умовах. Рецепти заготівлі капусти на зиму прості. Просто потрібен якийсь час для процесу бродіння. Готуємо ємність. Добре миємо з содою, обшпарюємо окропом. Дно вистилається капустяним листям. Овоч шаткуємо, перетираємо з сіллю (на 10 кг 200 грам солі). Туго набити посуд капустою, додати для аромату яблука, краще антонівські, можна інші ароматні та щільні, нарізані шматочками. Пересипаємо невеликою кількістю насіння анісу, кропу, кмину. Але це, правда, на любителя. Зверху знову покласти капустяне листя, потім гніт. На гніт класти щось важке. Я ставлю пластикову баклажку з водою. Все це стоїть в теплому місці. Через кілька днів піде процес бродіння, з'явитися піна. Тоді треба проткнути в декількох місцях до дна масу. Коли процес квашення капусти завершитися, винесіть заготовку на зиму в прохолодне місце. Якщо такого місця немає, то робіть у бутлях або каструлі (але не в алюмінієвій), і ставте в холодильник.
Рецепт квашеної капусти в домашніх умовах на зиму з журавлиною (брусницею). Купити журавлину зараз не проблема, а у когось вона росте на ділянці. Так що підготуємо до зими і таку капусточку. Підготуйте тару, капусту нашинкуйте, перетріть з сіллю (жменя на відро). Ще натріть моркви, то ж десь жменю. Візьміть насіння кропу. На дно посуду покласти шматок житнього хліба, обмазаний медом. Потім викласти шар з капустяного листя. Квашена капуста пересипається насінням кропу, морквою, шматочками яблук антонівських (або гарбуза, але не багато). І, звичайно ж, ягодами. Все ретельно трамбується. При бажанні ще підкласти гілочки м'яти. Заготовлену капусту проткнути качалкою посередині до дна. Нехай стоїть добу в теплі. Потім зверху можна ще підсипати капусти та покласти гніт. Після бродіння винести на холод. Капуста квашена на зиму в домашніх умовах швидким способом. Це дуже смачна заготівля з капусти, причому вона не вимагає багато часу для бродіння та готова вже через день. На 2 кг овочу беремо один буряк червоний, морквин 1-2 штуки, оцту 100 грам, солі 2 столові ложки, масла рослинного 150 грам, стакан цукру, 6 зубчиків часнику, літр води. Капуста ріжеться кубиками, буряк і моркву кружечками або стружкою. Часник потовкти. Скласти овочі шарами, пересипаючи часником. Все залити киплячим маринадом з наведених вище компонентів і витримати добу в теплі. Винести на холод. Відмінна капуста готова. Заготівля на зиму капусти з перцем. Перетерти з сіллю нашатковану капусту, жменю солі на відро. Взяти жменю тертої моркви, ложку насіння кмину, ложку насіння кропу, болгарського перцю 7 штук (порізати соломкою), жменю цукру. Укласти шарами все в ємність, трамбувати по ходу справи. Серединку проткнути качалкою, накрити листям. Коли через 2-3 дні виділитися сік, можна підсипати капусту та покласти гніт. Виставити в холодне місце.
Також читайте рецепти квашення капусти на зиму шматочками, з овочами (кабачками, помідорами, перцем), з пекучим перцем, по - царські й швидкими способами. Якщо немає місця для зберігання квашеної, тоді капусту консервуємо.
|