Корисні поради - город, сад, дім.                                                     РУССКИЙ
Вівторок, 19.03.2024, 06:10
Головна               ПРО МЕНЕ ТА САЙТ, МІЙ ЩОДЕННИК                  | RSS

НОВИЙ РОЗДІЛ САЙТУ УРОКИ РУКОДІЛЛЯ
Розділи сайту

Пошук

Популярні запити

Меню сайту

Головна » Статті » Вирощування овочів

Помідор (томат), вирощування у відкритому ґрунті - агротехніка
Помідор - відмінний засіб проти авітамінозу. Вони покращують травлення, корисні при серцево - судинних захворюваннях, застосовуються при лікуванні гнійних ран. Тому вирощування томатів у відкритому ґрунті дуже поширене. А де це неможливо, використовують укриття. Щоб забезпечити себе таким корисним овочем.
Помідор теплолюбний, при вирощуванні вимагає інтенсивного сонячного освітлення. Тому у відкритому ґрунті підбирайте сонячні місця.

Агротехніка томатів не складна, але необхідно враховувати ряд факторів та особливостей виростання. Оптимальна температура для проростання насіння +20 - +25 ° С. Для росту рослин найбільш сприятлива температура вдень +22- +24 ° С, вночі +16- +18 ° С. При +10 ° С - припиняється ріст, при +15 ° С - цвітіння. Проростаючи насіння помідор до появи паростків витримують температуру -10 ° С, а для рослин згубні +1- +2 ° С. Це необхідно враховувати при вирощуванні томатів (помідор) у відкритому ґрунті, особливо при висадці розсади. Не поспішайте або накрийте її, а то померзне або почне хворіти.

Помідор полюбляє ґрунти , що швидко нагріваються, легкі і середні суглинисті багаті гумусом нейтральні і слабо кислі. Для вирощування томатів у відкритому ґрунті непридатні важкі глинисті холодні, малопроникні для води і повітря.

Хороші попередники для помідора: цибуля, морква, бобові (крім квасолі), припустимі огірок, капуста (але не перець, баклажан, картопля). Помідор не переносить сусідства з картоплею, тому що заражається від картоплі фітофторозом.
 
      

У відкритому ґрунті помідор вирощується через розсаду, на півдні можливий посів прямо в грунт. Відстань між рядами томата з невеликим і середнім розміром куща 50 - 60см, а високорослих - через 70см, в ряду 30 - 40см. Якщо помідор вирощують без пасинкування, то відстані збільшують. Це одна з головних умов агротехніки. Загущені посадки більше хворіють і плоди довше дозрівають.

Перше удобрення помідор провести через 2 тижні після висаджування розсади, друге на початку плодоношення, третє через 2 тижні. Для цього в 10 літрах води розчинити 20г сечовини, 45г сульфату калію, 60 - 80г суперфосфату. При регулярному розпушуванні грунту помідор при вирощуванні у відкритому грунті краще засвоює живильні речовини і формує високий урожай.

Догляд включає в себе своєчасні поливи через 6 - 8 днів по 40 - 50л на кв.м., краще в борозни. Якщо грунт прикрити тирсою (але не свіжою) або скошеною травою, то зменшується число поливів і спушень, грунт не буде перегріватися в спекотні дні. Іноді замість 2 - 3 поливів помідор підгодовують зольним розчином (2 склянки золи на 10 літрів води) з витратою 0,5 л під корінь. Ось такі основи агротехніки томатів.  

Плоди помідор накопичують мало нітратів. Найменше їх у дозрілих плодах. Недостиглі і зелені томати краще вживати після термообробки, при солінні розсіл в їжу не використовувати.
ПОДІЛИСЯ З ДРУЗЯМИ
Категорія: Вирощування овочів | Додав: Даша (23.03.2012)
Переглядів: 7118 | Теги: вирощування овочів, догляд, помідори | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Рецепт на день
Кекс морквяний

(солодкі страви)
Борошно 2 ½ склянки
Морква середня 5 - 6 штук
Цукор 1 склянка
Молоко 10 столових ложок
Олія рослинна 2 столових ложки
Розпушувач для тіста 1 столова ложка
Яєчні білки 4 штуки
Сік апельсина 50 - 100 мл
Можна взяти 100 грам сухофрукт
Кекс морквяний


Наші групи

Домашні заготовки

Хвороби рослин
Наприкінці весна та на початку літа пошкоджує смородину та аґрус стовпчаста іржа.
стовпчаста іржа -->

Шкідники рослин
Не пропустіть на своюділянку злісного шкідника – оленку волохату.
оленка волохата

Пошук по тегам
сад (76)
СУП (13)

Цікаво

Статистика

Використання матеріалу, повне або часткове, можливе тільки при наявності активної гіперссилки © 2024 Конструктор сайтів - uCoz