Корисні поради - город, сад, дім.                                                     РУССКИЙ
Вівторок, 19.03.2024, 10:33
Головна               ПРО МЕНЕ ТА САЙТ, МІЙ ЩОДЕННИК                  | RSS

НОВИЙ РОЗДІЛ САЙТУ УРОКИ РУКОДІЛЛЯ
Розділи сайту

Пошук

Популярні запити

Меню сайту

Головна » Статті » Хвороби рослин

Хвороби рослин - стовпчаста іржа смородини, агрусу, заходи боротьби

Стовпчаста іржа хвороба агрусу та смородини

стовпчаста іржа смородини,агрусуНа жаль, на нашій ділянці можуть бути присутніми хвороби рослин. Стовпчаста іржа смородини (агрусу) при масовому зараженні може викликати осипання ягід, передчасний листопад. Вражає зав'язі, листя, плодоніжки, ягоди, суцвіття. Як ви бачите, захворювання може охопити практично всі частини. Лист має велике значення в розвитку рослин, тому ослаблені листопадом кущі можуть не пережити зиму, загинути. Також це захворювання викликає недорозвинення, викривлення молодих пагонів.

У другій половині весни при уважному розгляді куща можна помітити появу помаранчево - жовтих плям. Дивіться на верхній стороні листя, на плодоніжках. Якщо подивитеся на нижню сторону листа, то в місцях ураження хворобою будуть поглиблення яскравого помаранчевого кольору з помітними спорами. Стовпчаста іржа смородини (агрусу) отримала назву за зовнішнім виглядом хвороби. На рослині на плямах ви побачите своєрідні утворення «стовпчики». Саме тут і знаходяться спори.
Перш ніж говорити про заходи боротьби з стовпчатою іржею смородини (агрусу), потрібно дізнатися деякі особливості цієї хвороби. Навесні спори гриба переносяться на наш ягідник з місця зимівлі, а саме з усім відомого бур'яну осоки. Відбувається зараження. Розвиток йде на ягідних кущах нашого саду. Влітку відбувається зворотне зараження, тобто з ягідних кущів на осоку. На осоці йде подальший розвиток і зимівля. Навесні цикл повторюється.

Сприятлива погода для розвитку хвороби, коли тепло і волого. Тому дощова тепла весна сприяє масовому зараженню ягідників при наявності нездорової осоки поруч. Стовпчаста іржа на смородині, агрусу розвивається до кінця першої половини літа. Так що в цей час стежте за посадками, хворобу добре видно, не пропустіть.

Заходи боротьби з стовпчастою іржею на смородині, агрусу

Що ж робити? В першу чергу по можливості потрібно витримувати санітарну відстань не менше 200 - 300 метрів від можливих місць зростання осоки. Її улюблені ореоли проживання вологі низинні місця. Але зрозуміло що така можливість є не завжди. Тому один із заходів боротьби з стовпчастою іржею смородини та агрусу є викошування заростей осоки.

Також використовуйте стійкі до цієї хвороби сорти рослин. Наприклад, смородина Лохина, Червона Булонська, Приморський чемпіон, агрус Мисовський, Хаутон та інші.
Обов'язково прибирайте опале листя, рихліть з перевертанням землю навколо куща на зиму. Особливо ретельною повинна бути обробка грунту, якщо були помічені хвороби, шкідники, адже опале листя в подальшому може бути джерелом зараження різними хворобами.

Ручне видалення місць скупчення спор. Пройшлися між кущами, подивилися, зібрали уражені частини (листя, ягоди…), спалили. Механічні методи боротьби з хворобами (покіс, перекопування, ручна збірка ...) теж мають ефективність.

На жаль без хімії іноді не обійтися. Як чинимо в цьому випадку? Обприскуємо кущі агрусу і смородини бордоською сумішшю концентрації 1%. Обробки проводяться в момент розпускання листя, коли відокремлюються бутони, після цвітіння, тобто три рази.

Можна використовувати розчин більшої концентрації в період набрякання бруньок (3%). Так само до розпускання бруньок проводять викорінююче обприскування ДНОКом або нітрафеном, обробляючи при цьому не тільки кущі, а й землю. Це викорінююче обприскування  застосовується для всіх дерев і кущів нашого саду (хоча в нашому випадку головне джерело зараження все таки осока).

Після розпускання бруньок можна провести обробку не тільки бордоською сумішшю, а іншими замінюючими її препаратами - цинебом, хлорокисью міді, каптаном. Всі обробки закінчувати не пізніше, ніж за 20 днів до збору врожаю.
Так що спостерігаємо у кінеці весни та на початоку літа, не допускаємо зараження, а значить і втрати врожаю. Удачі!

ПОДІЛИСЯ З ДРУЗЯМИ
Категорія: Хвороби рослин | Додав: Даша (15.05.2015)
Переглядів: 2668 | Коментарі: 2 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Рецепт на день
Кекс морквяний

(солодкі страви)
Борошно 2 ½ склянки
Морква середня 5 - 6 штук
Цукор 1 склянка
Молоко 10 столових ложок
Олія рослинна 2 столових ложки
Розпушувач для тіста 1 столова ложка
Яєчні білки 4 штуки
Сік апельсина 50 - 100 мл
Можна взяти 100 грам сухофрукт
Кекс морквяний


Наші групи

Домашні заготовки

Хвороби рослин
Наприкінці весна та на початку літа пошкоджує смородину та аґрус стовпчаста іржа.
стовпчаста іржа -->

Шкідники рослин
Не пропустіть на своюділянку злісного шкідника – оленку волохату.
оленка волохата

Пошук по тегам
сад (76)
СУП (13)

Цікаво

Статистика

Використання матеріалу, повне або часткове, можливе тільки при наявності активної гіперссилки © 2024 Конструктор сайтів - uCoz