Камедетеча ( виділення камеді, гомоз ) поширене захворювання кісточкових порід (іноді трав'янистих). Лікування потрібно проводити систематично, та своєчасно вживати профілактичних заходів.
Чому сохнуть гілки абрикос? Причин всихання гілок
плодових дерев може бути
декілька. Одна з них це захворювання на цитоспороз. У першу чергу страждають абрикоси,
хоча схильні до неї й інші кісточкові культури. У першу чергу
уразливими можна назвати ослаблені, пошкоджені морозами, посухою, сонячними
опіками дерева. Хворобу ще називають інфекційним всиханням, тобто спори грибка
проникають через різні механічні пошкодження, морозобоїни, зрізи, спили.
Моніліальний опік (яблуні, груші) або плодова гниль - це захворювання, що вражає рослини не тільки зерняткових, але і кісточкових порід. Якщо сад недоглянутий, це може привести до 100% загибелі плодів. Якщо на рослинах або під ними залишилися муміфіковані заражені плоди, то подальше поширення хвороби гарантоване. Зберігається 2 роки навіть на землі.
Часто при зберіганні цибуля гниє, чому? Шийкова гниль - ця хвороба є однією з причин. Шкідливе захворювання вражає масово наш урожай взимку в сховищах. Але зараження відбувається набагато раніше, частіше перед збиранням або під час його. Через шийку гриб проникає в цибулину. Трохи зачаїться, а ми і не чекаємо біди. А ось через місяць - півтора може себе дуже активненько проявити.
При захворюванні паршею з'являються чорні плями на листях груші та яблуні. Опадає листя при сильному ураженні. Особливо розвивається хвороба в дощові роки і проявляється найчастіше в червні. Варто звернути увагу, що у груш свій збудник парші (зимує на молодих пагонах і уражених листках), а в яблунь свій (зимує на опалому листі). Тому вони не можуть заражати один одного.
Одні з найнебезпечніших захворювань зерняткових це чорний рак і звичайний рак кори плодових (фруктових) дерев. Лікування в першу чергу пов'язано з профілактикою, адже саме доглянутий сад може протистояти цим хворобам. Так за кілька років хворі дерева можуть загинути. А оскільки ці захворювання грибкові, то поширюються з великою швидкістю, розносяться вітром, інструментами і навіть просто через дотик рук при роботі в саду. До захворювання чорним раком з плодових дерев найбільш схильні яблуні. Причому вражатися можуть всі частини, а не тільки кора.
Про що можуть говорити дрібні листи на яблуні, які скручуються і засихають? Існують маловивчені хвороби яблунь. Захворювання дерев дрібнолистностью (розетковістью) хоча і відноситься до таких, але все ж часто докучає садівникам і дачникам. На новій молодій гілці росте деформоване листя, закручене та маленьке в формі кігтя. Деякі бруньки взагалі не розвиваються. Та й те білясте листя, яке виросло, незабаром засихає.
Часто починають сохнути черешні. Чому? Причин може бути багато. Захворювання вертицильозом (в'яненням, вілтом) можна помітити вже навесні (в першу чергу на деревах до 7-ми річного віку). Суцвіття чорніють, в'януть, так і не розвинувшись. На стовбурі, скелетних гілках і розвилках видно камедь, витікаючу з плям, іржавого кольору. При сильному ураженні черешня може засохнути за рік. На зрізі буде видно побуріння судин, тобто некроз тканин деревини.
Сіра гниль - це поширене захворювання малини, полуниці та суниці, яке вражає не лише ягоди, але і всі інші частини - бутони, листя, зав'язь, квіти і навіть плодоніжки. Спостерігається на винограді, плодових деревах і овочевих культурах. Коли ми говоримо про сіру гниль полуниці, суниці, то в першу чергу представляємо появу пухнастого нальоту сірого кольору на ягодах. Якщо ви доторкнетеся, то полетить сіруватий пил - спори. А ось при високій температурі і вологості повітря, особливо під час зберігання, перезрілі ягоди суниці, малини, ожини, а також плоди яблуні та деяких інших культур можуть вражатися чорною гниллю.