Ще пройде десяток днів і настане гаряча пора. Роботи в саду на початку осені дуже багато. І це не залежно від місця, чи то присадибна ділянка, чи дача. Завжди є чим зайнятися. Десь вересень відзначився першими морозами, а десь ще попереду теплі дні бабиного літа. Але скрізь щосили йде або починається збирання врожаю з фруктових дерев зимових та осінніх сортів. Треба встигнути все переробити, вчасно зняти і відправити на зберігання. Багато турбот і на дачі, і на присадибній ділянці. Так само як і влітку, одна з важливих робіт в саду восени це прибирання падалиці. Це робити треба своєчасно.
Самостійне розмноження інжиру збільшить кількість фігових дерев у вашому саду без особливих витрат коштів. Корисні, смачні плоди привабливі своїми властивостями, а використання нових самозапильних сортів і укриття на зиму, допоможуть виростити фігове дерво на ділянці навіть у відкритому грунту за умови помірного клімату.
Тутове дерево, морва, шовковиця - як не називай, а вирощування та догляд від цього не зміняться. Адже це різні назви однієї й тієї ж самої рослини. У Китаї її вирощували більше 5 - ти тисячі років тому назад. Привертали увагу людини не тільки ягоди шовковиці, а й листя. Адже саме листям харчується тутовий шовкопряд, що має велике значення в народному господарстві (виробництво шовку).
Весняні роботи в саду навалюються на нас, як сніг серед літа. Голова починає йти обертом. Здається, що все встигнути просто неможливо. Щоб заощадити свій час і сили потрібно чітко знати, що ж ми будимо робити в цей період, поставити перед собою конкретні завдання відносно погодних умов, своїх тимчасових можливостей. Прибираємо хворе, загибле, проводимо санітарні роботи.
Посадіть і
вирощуйте шипшину вдома, адже в природі її стає все менше і менше. Місце
підберіть добре освітлене, перекопайте. Підготуйте посадкову яму розміром 50 см
на 50 см. Внесіть мінеральних добрив (150 - 200 грам суперфосфату, 50 грам
калійного, 50 -70 грам сечовини) і 8 - 15 кг перегною. Дивіться в залежності
від початкового стану землі. Між рослинами при посадці витримуйте відстань не
менше метра. Кращий час посадки весна і осінь. Звичайно при покупці саджанця із
закритою кореневою системою, тобто в контейнері, час посадки не має значення.
Основні терміни
обрізки дерев та операції з формування припадають на період ранньої весни, до
початку розпускання бруньок. Хоча, якщо встановилася погода з температурою не
нижче -4 ˚ С, то цю операцію вже можна проводити. Взимку ж можна укорочувати і
проріджувати гілочки невеликого діаметру. Якщо рана буде великою, то деревина
може від морозу розтріскатися, підмерзнути, підсохнути. Такі місця гірше
заростають. Тому операції з пилкою залиште на ранньовесняний період. Виламування,
відгинання, пінцирування, кебровка, видалення, осліплення при формуванні дерев.
Ви хотіли б мати у себе ківі? Актинідія (а саме коломікта) не складна у вирощуванні рослина, посадка, догляд та розмноження доступні навіть починаючому дачникові та садівнику любителю. А чому б і ні. Адже ківі й актинідія родичі. І хоча актинідії налічується більше 30 видів до самих морозостійких можна віднести саме коломікту. Прийшла вона до нас із Далекого Сходу і прижилася на ділянках допитливих садівників-городників. Ця ліана може підніматися на висоту 15 метрів, дуже декоративна, особливо восени. Темно-зелені ягоди вагою 3 грами приємні на смак, мають аромат ананаса. Але їх головна перевага - це великий вміст вітаміну С. Всього кілька штук дають добову норму дорослої людини.
Лишайники на садових плодових деревах можуть здатися на перший погляд зовсім нешкідливими сусідами. Поселяється він на стовбурах і гілках освітлених сонцем. Адже без світла жити не може. Його також можна назвати індикатором чистоти повітря. Тобто якщо вони є, то обстановка на вашій ділянці більш менш хороша, повітря не насичене шкідливими газами.
Морозостійка рослина ірга, легко розмножується насінням, живцями, відводками і діленням куща, проста в посадці, майже не потребує догляду. А рости може на одному місці до 70-ти років. Раніше цією рослиною можна було здивувати, а тепер воно вже росте в багатьох на садових ділянках і дачах. Невибагливий чагарник, який має ряд переваг. Її плоди, схожі на маленьке яблучко, містять пектини, органічні кислоти, вітаміни, сорбіт, мікроелементи. Їх застосовують при лікуванні діабету. А настій з квітів знижує артеріальний тиск. Ірга рано починає плодоносити, і коли вже ягоди відійшли, а виноград ще не встиг дозріти, як раз вона і стане ласощами, джерелом природних вітамінів.