Корисні поради - город, сад, дім.                                                     РУССКИЙ
П`ятниця, 19.04.2024, 03:31
Головна               ПРО МЕНЕ ТА САЙТ, МІЙ ЩОДЕННИК                  | RSS

НОВИЙ РОЗДІЛ САЙТУ УРОКИ РУКОДІЛЛЯ
Розділи сайту

Пошук

Популярні запити

Меню сайту

Головна » Статті » Сад

Ірга, способи розмноження, посадка, догляд
Морозостійка рослина ірга, легко розмножується насінням, живцями, відводками і діленням куща, проста в посадці, майже не потребує догляду. А рости може на одному місці до 70-ти років. Раніше цією рослиною можна було здивувати, а тепер воно вже росте в багатьох на садових ділянках і дачах. Невибагливий чагарник, який має ряд переваг. Її плоди, схожі на маленьке яблучко, містять пектини, органічні кислоти, вітаміни, сорбіт, мікроелементи. Їх застосовують при лікуванні діабету. А настій з квітів знижує артеріальний тиск.
Ірга рано починає плодоносити, і коли вже ягоди відійшли, а виноград ще не встиг дозріти, як раз вона і стане ласощами, джерелом природних вітамінів. Росте на одному місці до 50-ти (а то і 70-ти) років і плодоносить. Не потребує запилювачів. Дорослий кущ дає до 15 кг ягід. А квіти можуть переносити поворотні заморозки до -7 ˚ С. А це дуже важливо для зон з ризикованим землеробством.

Ірга дуже морозостійка рослина. Витримує морози до -60 ˚ С. До грунту невибаглива. Хоча враховуючи те, що вона буде багато років рости на одному місці все ж слід підготувати ділянку під посадку. Копаємо ями розміром 60 * 60 і заправляємо їх сумішшю з родючої землі, перегною, торфу, компосту. Збагачуємо калійними (150 грам) і фосфорними (250 г) добривами. Можна посипати трохи золи. Місце підібрати таке, щоб добре освітлювалося сонцем. Відстань між рослинами при посадці ірги 1 - 1,3 метр. Часто її використовують в зелених огороджах, тоді відстань витримуйте не більше метра.

Догляду ірга майже не вимагає. Для кращого плодоношення і зростання кущі підгодовуйте щорічно навесні. Можна внести півлітри золи, суперфосфату, близько 10 літрів розведеного коров'яку 1:10. А можна полити зеленим добривом збродженим з золою. А от на другий рік після посадки можна дати 100 грам сечовини і 100 грам суперфосфату. Сечовина буде стимулювати зростання, що нам необхідно в перші роки.

Дуже хороший ефект дає мульчування. І відразу після посадки це допоможе зберегти вологу, і в період росту так само не буде зайвим. Крім того такий прийом допоможе скоротити кількість поливів, а вони будуть потрібні ірзі. Як і будь-якій іншій рослині, особливо в посушливе літо. Ось такий догляд за іргою.
Деякі види ірги виростають дуже високими. Тому щорічно дорослі кущі необхідно обрізати, щоб обмежувати зростання у висоту. Тоді будуть доступні ягоди, на верхівках приросту.

     Ірга, способи розмноження, посадка, догляд
 
Існує кілька способів розмноження ірги. Отримані з насіння саджанці швидко і добре розвиваються. Але якщо ви насіння ірги не посіяли восени, то для весняного строку сівби вам доведеться їх стратифікувати 120 днів. Тому підбирайте, що вам зручніше. Висаджувати сіянці необхідно в 3-х річному, рідше 2-х річному віці.

Відділення кореневої порослі - це один з вегетативних способів розмноження ірги. Ранньою весною їх потрібно відкопати і посадити на постійне місце.

Можна просто розділити і розсадити кущ. Вийти багато саджанців. Так часто роблять, якщо спочатку невдало було обрано місце.

В середині літа іргу можна розмножувати зеленими живцями. Їх нарізають довжиною до 15 см. Як завжди, при зеленому живцюванні, нижній зріз роблять під брунькою, верхній над. Частина листя видаляється. Часто зрізи обробляю різними стимуляторами коренеутворення. У розсаднику на дренажний шар насипається суміш грунту з перегноєм, потім 4 см піску. Посадка накривається зверху плівкою і підтримується режим вологості шляхом обприскування кілька разів за день з пульверизатора, а під плівкою ставитися кілька невеликих ємностей з водою. Укорінення тривати близько місяця. Такі саджанці потрібно дорощувати, а вже потім садити на постійне місце.

З плодів ірги можна готувати компоти та варення, пастилу і желе, сушити і їсти як родзинки. При варінні варення цукру йде мало, всього на 1 кг цукру можна брати 3 кг плодів.
ПОДІЛИСЯ З ДРУЗЯМИ
Категорія: Сад | Додав: Даша (27.08.2012)
Переглядів: 4660 | Теги: сад, малопоширені рослини, Кущі, догляд, розмноження рослин | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Рецепт на день
Кекс морквяний

(солодкі страви)
Борошно 2 ½ склянки
Морква середня 5 - 6 штук
Цукор 1 склянка
Молоко 10 столових ложок
Олія рослинна 2 столових ложки
Розпушувач для тіста 1 столова ложка
Яєчні білки 4 штуки
Сік апельсина 50 - 100 мл
Можна взяти 100 грам сухофрукт
Кекс морквяний


Наші групи

Домашні заготовки

Хвороби рослин
Наприкінці весна та на початку літа пошкоджує смородину та аґрус стовпчаста іржа.
стовпчаста іржа -->

Шкідники рослин
Не пропустіть на своюділянку злісного шкідника – оленку волохату.
оленка волохата

Пошук по тегам
сад (76)
СУП (13)

Цікаво

Статистика

Використання матеріалу, повне або часткове, можливе тільки при наявності активної гіперссилки © 2024 Конструктор сайтів - uCoz