Брусниця, журавлина, лохина садова (гонобобель) - вирощування на своєму городі, тема випуску передачі «Заміське життя». Кожному садівникові хочеться з'їсти ягоду, не йдучи в ліс. Щоб все росло поряд, прямо біля будинку. Але отримавши першу невдачу і побачивши зав’ялі рослини, навіть у самого великого ентузіаста можуть опуститися руки. Які вже там ягоди. Але результат був так близько, варто було лише більше дізнатися про особливості зростання.
Посадка інжиру пов'язана з особливостями його розвитку і залежить від того, чи потрібно буде вкривати на зиму. Почнемо з підбору місця. Воно повинно бути сонячним, тому що культура світлолюбна, любить добре прогріті, захищені від північних вітрів ділянки. Ідеальними будуть незатінені місця на південних схилах.
Вирощування інжиру у відкритому ґрунті в саду можливо при належному догляді, такому що враховує особливості розвитку цієї рослини, кліматичні умови місцевості. Фігове дерево може досягати висоти 15 метрів (в помірному кліматі це невеликі дерева, чагарники висотою до 3 метрів). Дає багато порослі, перетворюючись з часом в розлогий кущ. Листя гарної форми, світло - зелене, з легкою опушкою, кора світло - сірого кольору роблять рослину декоративною.
Посадка саджанців ожини садової стає все популярнішою. Знаючи особливості
розмноження (сорта Торнфрі в тому числі), вирощування, ми отримуємо не тільки
смачну і корисну ягоду, а й прекрасний засіб народної медицини від багатьох
хвороб. Причому можна використовувати не лише ягоди, а й листя, стебла,
коріння, квіти.
Вирощування ожини залежить від догляду після посадки. Обрізка ожини
починається відразу з укорочення саджанця так, щоб залишилося над землею 15 -
20 см. При правильному формуванні вже через рік ви отримаєте перший урожай
ягід, а через 4 - 5 років врожаю вистачить і поїсти, і закатати. Полив,
постійні розпушування та видалення бур'янів забезпечать хорошу приживлюваність.
Не тільки красива,
але й лікувальна рослина калина
звичайна. Вирощування, догляд та розмноження потрібно знати для того, щоб
без турбот утримувати її в саду. У дикому вигляді росте в лісах, біля води, на схилах
ярів. Тіньовитривала, але краще розвивається на відкритих ділянках. Любить
вологу, добре переносить зимові морози. Зустрічається повсюди, але улюбленими
можна назвати вологі місця в заплавах річок. Так само висаджують у паркових
зонах.
Чагарник йошта відомий вже давно. Давайте згадаємо про його посадку, догляд й взагалі вирощування цієї рослини. Відноситься йошта до ягідних культур, отримана в результаті гібридизації аґрусу і чорної смородини. В результаті було отримано рослину що поєднує в собі кращі властивості своїх батьків. За десять років вирощування йошти хвороб ми на ній не помічали. Шкідниками майже не пошкоджується.
Розмноження смородини та аґрусу горизонтальними відводками відноситься до одного з найпростіших способів отримання нових рослин. Причому їх відразу вийти кілька. Скоро зима. Саме час подумати над тим, чим будемо займатися з приходом весни. А цей спосіб якраз і припадати на початок теплого періоду. У такому положенні на гілці почнуть розвиватися бруньки, даючи пагони, спрямовані вгору.
Смородина золотиста майже не вимагає догляду, легко розмножується. Це дуже невибаглива морозостійка ягідна рослина, яка добре переносить засуху і дає стабільно урожай щороку. Це чагарник, плодоносить на пагонах різного віку і дає щороку приріст кореневої порослі. Іноді її ще називають смородиновим деревом. Цвіте у квітні - травні, плодоносить розтягнуто з кінця червня до серпня. Врожайність 5 - 10 кг з куща. Ягоди чорного, червоного,жовтого кольору, зібрані в невеликі кисті по 4 - 8 штук.
При підготовці в саду (полуниці та суниці) до зими зверніть увагу не тільки на плодові дерева. Вимагають уваги й наші улюблені ягідники. Зима так само є випробуванням для них, особливо якщо морозно та немає снігового покриву. Крім того можна провести профілактичні заходи, які допоможуть боротися з хворобами та шкідниками ягідників.