Корисні поради - город, сад, дім.                                                     РУССКИЙ
П`ятниця, 26.04.2024, 23:20
Головна               ПРО МЕНЕ ТА САЙТ, МІЙ ЩОДЕННИК                  | RSS

НОВИЙ РОЗДІЛ САЙТУ УРОКИ РУКОДІЛЛЯ
Розділи сайту

Пошук

Популярні запити

Меню сайту

Головна » Статті » Ягоди

Вирощування ожини, догляд, обрізка, укриття на зиму

Вирощування ожини залежить від догляду після посадки. Обрізка ожини починається відразу з укорочення саджанця так, щоб залишилося над землею 15 - 20 см. При правильному формуванні вже через рік ви отримаєте перший урожай ягід, а через 4 - 5 років врожаю вистачить і поїсти, і закатати. Полив, постійні розпушування та видалення бур'янів забезпечать хорошу приживлюваність.

 

Не давайте рослинам в перший рік плодоносити, тому що це відбирає сили і заважає приживлюваності. Просто обривайте бутони.

 

Вирощують ожину на одному місці до 15 років, тому потрібні систематичні підгодівлі добривами. Тільки в такому випадку можна отримати постійний приріст і високі врожаї. У період інтенсивного росту вноситься нітроамофоску в розрахунку на метр квадратний 20 грам з обов'язковим рясним поливом. Підходить також гній, його вносять при перекопуванні по 2 - 3 кг на 1 кв. метр.

 

У жарке сухе літо при догляді за ожиною зверніть увагу на полив - раз на тиждень. Велика частина коренів знаходиться не глибоко, тому забезпечте надходження вологи. Рослина вологолюбна. Восени перед холодами необхідно провести вологозарядковий полив, інакше пагони можуть вимерзнути.

При підготовці ділянки до зими, провести біля куща розпушування на глибину 10 см. А ось в міжряддях можна і глибше, тобто до 20 см.

 

Обрізка ожини. вирощування ожини, догляд

Стебла мають дворічний цикл - це означає, що перший рік гілки ростуть, а на другий плодоносять. Це враховуємо при формуванні та обрізці, щоб не залишити себе без врожаю.

 

Щоб пагони гілкувалися і врожай був більше, застосовують при вирощуванні ожини прийом прищипування верхівок. Робити це треба до кінця весни на початку літа при довжині молодих пагонів близько 80 - 90 см. Навесні проводять прищіпку вирослих розгалужень на 8 -12 бруньок.

 

Після збору врожаю старі пагони вирізаються, тим самим звільняється місце для росту молодих. У вертикально зростаючих видів залишати 4 сильних пагони, у сланких - до 6 -ти. Нормування кількості проводять навесні або восени. Так само видаляють погано зростаючі, слабкі, пошкоджені - тобто проводитися санітарна обрізка.

Якщо ви збільшите навантаження, то це вплине на термін дозрівання. Це одна з причин того, що ягоди не встигають визріти до морозів. Якщо таке відбувається, то на пасинках залишайте не більше трьох бруньок. Урожай буде меншим, але більш якісним і з великими ягодами.

 

Зараз популярний сорт Торнфрі - це кущ з потужними безшипними пагонами. Але от є у нього одна не дуже приємна особливість. Це низька зимостійкість. Хоча це компенсується стійкістю до таких захворювань як іржа, рак, антракноз. Та й не тільки цей сорт, а й багато інших, особливо безколючкових, незахищені від вимерзання. Укриття на зиму ожини проводиться пізньої осені. Пагони знімають з опор і укладаю на грунт. До речі це ще одна з причин вирізати торішні пагони після збору врожаю, а залишити ті що відросли в цьому році. Навіщо накривати те, що вже не росте.

 

Для укриття на зиму ожини використовувати мульчуючі матеріали ( перегній, солому, компост, сухе листя, тирсу). Якщо їх немає, то просто присипте землею на висоту 15 см. Грунт беріть не біля куща, а з міжрядь. Ранньою весною укриття прибирається. Не затягуйте, зробіть це до набрякання бруньок.

 

Рано навесні (після зняття укриття) проводиться підв'язка і формуюча обрізка.

 

Щоб пагони гілкувалися і врожай був більше, застосовують при вирощуванні ожини прийом прищипування верхівок. Робити це треба в кінці весни на початку літа при довжині пагонів близько 80 - 90 см.

 

Гілки рослини мають дуже велику силу росту і тому вимагають встановлення опор з 3 - 4 рядами дроту. Верхній дріт натягується на 1,8 - 2 метри від землі, нижній на відстані півметра. Між ними ще простягніть додатковий дріт,  краще навіть два.

 

Якщо кущ високорослий, то пропускайте пагони хвилеподібно. А для не сильно зростаючих підійде віялове розподілення гілок при підв'язуванні . Пагони попереднього року розподіляйте далі від центру куща, а нові - пускайте вгору по шпалері над центром куща. Після плодоношення ви видалите розташовані з боків пагони, а молодь на зиму знімите та вкриєте . Навесні їх пускайте на боки, а відростаючи молоді по центру. Так завжди вам буде видно пагони заміщення.

 

Якщо ваш клімат дозволяє не вкривати ожину на зиму, то можна застосовувати односторонню підв'язку на шпалері. Тобто пагони одного року підв'язують в одну сторону від центру куща, виростаючи пагони нового року розподіляють в інший бік. Знову ж старі після збору врожаю відрізають, а на їх місце в наступному році будуть підв'язувати відростаючи молоді пагони.

 

Ожина пошкоджується тими ж шкідниками і уражається ти ми ж захворюваннями що і малина. Особливо ретельно підходьте до покупки посадкового матеріалу. З ними можуть потрапити на вашу ділянку вірусні захворювання, що призведе до необхідності викорчовування уражених насаджень. Та не висаджуйте ожину після пасльонових культур. Добре при підготовці грядок посіяти сидерати, вони не тільки збагатять землю поживними елементами, але очистять від вірусів. Можна посіяти і перекопати кущики квітки календули.


Розмноження ожини (дивіться посилання) залежатиме від виду - тобто це вертикально зростаюча рослина (група куманіка ) або та що стелиться ( росянка)

ПОДІЛИСЯ З ДРУЗЯМИ
Категорія: Ягоди | Додав: Даша (17.10.2013)
Переглядів: 13602 | Теги: сад, ягоди, посадка рослин | Рейтинг: 2.4/5
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Рецепт на день
Кекс морквяний

(солодкі страви)
Борошно 2 ½ склянки
Морква середня 5 - 6 штук
Цукор 1 склянка
Молоко 10 столових ложок
Олія рослинна 2 столових ложки
Розпушувач для тіста 1 столова ложка
Яєчні білки 4 штуки
Сік апельсина 50 - 100 мл
Можна взяти 100 грам сухофрукт
Кекс морквяний


Наші групи

Домашні заготовки

Хвороби рослин
Наприкінці весна та на початку літа пошкоджує смородину та аґрус стовпчаста іржа.
стовпчаста іржа -->

Шкідники рослин
Не пропустіть на своюділянку злісного шкідника – оленку волохату.
оленка волохата

Пошук по тегам
сад (76)
СУП (13)

Цікаво

Статистика

Використання матеріалу, повне або часткове, можливе тільки при наявності активної гіперссилки © 2024 Конструктор сайтів - uCoz