І знову давайте згадаємо про квашення капусти на зиму в домашніх умовах, поговоримо про рецепт швидкого приготування, по – царському та інші. На півдні цей овоч ще не почали прибирати. А північніше справа пішла. Але не всі можуть зберігати самі головки. Та й часто простіше підготувати смачну страву раніше. Адже деякі рецепти вимагають досить довгого часу. Адже саме тоді овоч придбає необхідну кислинку, просочиться ароматами. Сік стане корисним і ваше квашення капусти на зиму принесе не тільки поживний продукт до столу, але і користь здоров'ю. Адже сік показаний для лікування виразки дванадцятипалої кишки і шлунка.
Рецепт швидкого приготування. Квашення капусти на зиму в домашніх умовах в маринаді. Це рецепт швидкого приготування. Так що може бути і не на зиму. А раптом гості нагрянуть до кінця тижня, а у вас заготовка закінчується. Або просто вінегрету захотіли зробити в неділю. Тоді вам допоможе оцет і рецепт швидкого приготування. Готова буде через день - два. Але зберігатися може довго. На трьох літровий бутель у вас піде приблизно 1,5 літра розсолу. Беремо воду, доводимо до кипіння, всипаємо 200 грам цукру, 3 столові ложки солі, кладемо лавровий лист. І як тільки все розчинитися, вливаємо 1,5 столові ложки оцту. Вливаємо в капусту гарячим. Тому вона повинна бути підготовлена заздалегідь. Нарізаємо головки кубиками і укладаємо в ємність перешаровуючи з кружечками буряка, моркви, нарізаним часником.
Найпростіший рецепт квашення капусти на зиму в домашніх умовах. Як ви знаєте, якщо овоч нашаткувати, натерти, утрамбувати, то рідина буде виділена сама по собі. А якщо хочеться соковитіше та швидше отримати до столу вітамінний продукт. Зробити це просто. Шаткуємо качани, дрібніше - смачніше. Тремо моркву, додаємо туди ж і трохи приминаємо. Трамбуємо в банку, каструльку. Щільніше. Заздалегідь зваріть розсіл, щоб охолов. Але і не був холодним - тобто кімнатної температури. Перекип'ятити 1 літр води з 2 столовими ложками солі і 3-ма цукру. Якщо рідини мало, то долийте потім ще так, щоб покрилося все. Не наповнюйте до самого верху. Буде бродити, буде підніматися. Тому я бутель зазвичай не доповідаю сантиметрів на 6-7 до верху. І все ж краще поставити ще в мисочку. Якщо проллється, відправите назад. Бродіння буде активне до 4-х днів. За добу кілька разів протикайте все до дна, щоб виділявся газ. Готовність ви визначите по закінченню бурління. Тоді накривайте ємність кришкою і відправляйте в прохолодне місце.
Квашення капусти на зиму в домашніх умовах способом особливим, з кабачками, помідорами і солодким перцем. Необхідно взяти капустяних головок і розрізати їх на 4 частини так, щоб вони не розпалися. Шматочки (краще не всі відразу) опустити в окріп на 5 хвилин. Перець очистити від насіння і так само бланшувати в окропі 5 хвилин. Порізати моркву і кабачок кружальцями. Помідор на половинки. Великі на 4 частини. Зелень нарізується для закваски крупно. Підготувати часник, очистивши його. Тепер беремо ємність, каструлю або бачок. Овочі (капусту, помідори, перець, кабачок) перемішуємо і вкладаємо в неї шарами, пересипаючи сумішшю моркви, часнику, зелені. Готуватися розсіл з розрахунку на 1 літр води 2 столові ложки солі. Його прокип'ятити, остудити, а потім влити в овочі. Зверху покласти гніт, прикривши спочатку чистою (не пофарбованою) тканиною або поклавши кришку (тарілку) меншого розміру. Це соління витримується три доби при кімнатній температурі. Потім виноситися в льох або в холодильник. На 5 середніх качанів - по кілограму перцю і помідор, кабачок середнього розміру, часнику дві головки, 6 середніх морквин, зелень петрушки, кропу (киндза за смаком), трохи гіркого перцю. Квашення капусти на зиму в домашніх умовах з пекучим перцем.
Любителям гостренького запропоную рецепт з червоним гострим перцем. Для цього рецепта знадобитися вже готова квашена капуста можна качанами цілими (потрібно розрізати) або четвертушками. Виймаємо її з розсолу і даємо стекти. Готуємо суміш з пропущених через м'ясорубку перців і часнику, з додаванням тертої на крупній терці моркви. Ця суміш повинна постояти годину. Натираємо підсохлі четвертинки сумішшю, обвалюючи з усіх боків. Дати полежати. Тим часом беремо капустяний розсіл, кип'ятимо. За 1 хвилину до вимикання кладемо лавровий лист, чабер і базилік, зелень петрушки і кропу в нарізаному вигляді. Після охолодження заливаємо укладені в посуд і натерті четвертинки. Зверху придавити гнітом. Витримуємо до готовності тиждень в прохолодному місці. Зберігати так само не в теплі. На 5 кг капусти - 2 невеликих червоних пекучих перчини, 2 великі головки часнику, 1,5 кг моркви, лаврового листа 4 штуки, зелені кропу, чебрецю, базиліку, петрушки по 50 грам. Можна дати ще й трохи насіння кропу. Якщо ви раптом захочете приготувати таке квашення капусти не з заготівлі, а зі свіжого овоча, то замість розсолу беріть воду з додаванням солі. На літр води 1 - 2 столові ложки солі. Царське квашення капусти на зиму в домашніх умовах (з грибами).
Начебто нічого особливого, але рецепт царський. А все через гриби. Краще взяти маринованих рижиків. Але на крайній випадок згодяться й інші. Шаткуємо і перетираємо з сіллю капусту, на 1 кг 20 грам. Додаємо тертої моркви. Трамбуємо і квасимо як зазвичай, у теплому місці. Для аромату покласти в марлечку насіння кмину, кропу, анісу. Можна кілька в різні місця діжки, каструлі. Коли продукт буде готовий, то вузлики вийняти і додати на 1 кг 100 грам рижиків маринованих. Перемішати і відправити на зберігання. А також читайте рецепти, як квасити капусту в домашніх умовах ще одним простим способом та з яблуками, з журавлиною або брусницею, в пряному маринаді, з болгарським перцем.
|