Як приготувати масло обліпихи в домашніх умовах? Чи можливо це? Так, є різні способи. Але ж потрібно саме те, що ми викидаємо. Адже коли робимо сік, то залишається багато шкурок і кісточок. Ось вони і підуть в справу. Спочатку їх потрібно підсушити. Зробити це можна в духовці, але при температурі не вище 100 ˚ С, а можна і просто на повітрі. Підготовлену сировину потрібно подрібнити і залити рафінованою соняшниковою олією у пропорції 1:1. Витримати в темному місці в приміщенні 5 днів, перемішуючи два рази за добу. Потім приготовлене масло обліпихи злити і залити їм нові віджимки. Витримуємо, видавлюємо масло і заливаємо нові віджимки. Вийде висока концентрація обліпихи в маслі.
Можна обліпихове масло приготувати на водяній бані. Підготовлену як зазначено вище сировину залити рослинним (можна будь-яким) маслом і витримати на водяній бані 48 годин. Температура води повинна бути в межах +50 ˚ С. Після цього посуд тримати в приміщенні в теплому місці перемішуючи кожен день. Через 7 днів рідину зливаємо і заливаємо їм нову порцію обліпихової маси також в пропорції 1:1. Процес повторити, відцідити знову, залити нові віджимки. Таким чином буде приготовлено обліпихове масло високої концентрації. Зберігати його треба в посуді з темного скла, можна в приміщенні в прохолодному місці, але краще в холодильнику.
Промаслені вичавки можна використовувати для накладення компресів на рани, що довго не загоються, як маски для омолодження шкіри, при ревматизмі.
|