Нарцис - багаторічна цибулинна квітка, що є одиним із символів весни. На одному місці можна вирощувати до 5 років. Сорти трубчасті, корончаті викопують кожен рік. Потрібна пересадка нарцисів і при загущенні. Тому що це позначається на зменшенні кількості квітів та їх розмірі.
Нарцис цвіте досить довго, добре виглядає в букетах. Відомо більше 12 000 сортів. Вони мають різні форми квітки, що і покладено в основу їх класифікації.
Розмножується нарцис цибулинами. Пересадка нарцисів припадає на другу половину червня. Викопані цибулини просушують. Зберігають до висадки в сухому прохолодному місці. У вересні грунт необхідно добре підготувати, тому що рости нарцису доведеться на одному місці не один рік. Вноситися перегній і суперфосфат. На сонячному місці або в півтіні роблять ряди на відстані 30 см. Висаджується нарцис на глибину 8 -10 см з відстанню між цибулинами 10см. Можна садити не рядами, а групами. Тоді на кожну рослину залишають площу живлення 15 см на 15см. Посадку проводять з другої половини вересня. Нарцис рослина багаторічна і чудово переносить зиму. Але все ж при зимових відлигах, відсутності снігу краще вкрити на зиму шаром торфу, перегною, компосту, листям до 10 см. Навесні це укриття зняти, провести підгодівлю по 50 г калійної солі, аміачної селітри, суперфосфату розкидати по землі. Друга підгодівля проводитися в період бутонізації, третя під час цвітіння розчинами посліду, гною або комплексним добривом.
Нарциси при вирощуванні можуть пошкоджуватися білою та сірою гнилями, нематодами, кліщем, нарцисовою мухою, фузаріозом. Необхідно видаляти хворі рослини. Посадки обприскувати 1% бордоською рідиною. Хворобам нарцисів при вирощуванні запобігають й профілактичними заходами. Для цього необхідно не допускати загущення посадки, міняти місце зростання і не повертати на попереднє місце раніше 5 років. Після викопування цибулини промити 0,15% розчином марганцівки або, при можливій наявність кліщів, протравити кельтаном.
|