Корисні поради - город, сад, дім.                                                     РУССКИЙ
Середа, 08.01.2025, 05:51
Головна               ПРО МЕНЕ ТА САЙТ, МІЙ ЩОДЕННИК                  | RSS

НОВИЙ РОЗДІЛ САЙТУ УРОКИ РУКОДІЛЛЯ
Розділи сайту

Пошук

Популярні запити

Меню сайту

Головна » Статті » Квіти

Братки, фіалка триколірна, віола - вирощування
Цю відому всім дворічну квітку знають під різними назвами - віола, фіалка триколірна, братки. Іноді вирощують як однорічник. Російська назва анютини "глазки" пов'язана з незвичайним забарвленням і формою квітки, яка може мати безліч кольорів і відтінків. Висота кущиків від 15 до 30 см, а деякі гібриди ледь дотягують до 12 - 15 см. Цвіте з кінця весни до осені.

Братки люблять місця з пухким грунтом, а ось свіжий гній не переносять. Місце для посадки перекопують з осені, вносять відро - півтора перегною, листяної землі. Важку грунт збагачують піском, кілограм 5 на 1 кв.м. Добре росте на сонці, але переносить і півтінь. А ось в тіні витягується. Підвищену вологість переносить погано. Але коли дуже жарко, то для того, щоб рослина не втратила декоративність, поливати необхідно регулярно.
Віола стійка до несприятливих умов, зимостійка.

Фіалка триколірна добре переносить пересадку навіть під час цвітіння, тому для розмноження використовують розсаду, вирощену з насіння.
 
     віола, вирощування
 
При вирощуванні в дворічної культурі. Віолу висівають з кінця червня (північні райони) до середини серпня (південь). Для цього не в сонячному місці роблять холодний парник. Після сходів пікірувати на відстань 12 * 10 см. Щоб розсада братків не вражалась грибковими захворюваннями, стежте за вологістю, не допускайте перезволоження. Поливи не повинні бути дуже рясними.
Зацвітають вони вже в рік посіву, восени. Але рясний цвіт буде тільки на наступний рік. Іноді на постійне місце пересаджують на самому початку осені. Але краще це робити ранньою весною на відстані 15 - 20 см один від одного. А на зиму холодний парник з розсадою віоли вкрити, а при сильних морозах утеплити листям, матами. Навесні укриття зняти і розсаду загартувати перед пересаджуванням.

При вирощуванні в однорічній культурі. Братки на розсаду сіють в лютому - березні. Насіння проростає при температурі +16 - +18 ˚ С. Щоб віола не витягнулася після сходів температура повинна бути знижена до +5 - +12 ˚ С. На грядку, в квітник висадити в травні на зазначену вище відстань.

Після посадки віолу необхідно рясно полити, а після легкого підсихання грунт розпушити. Надалі краще поливати з лійки або дощуванням кожні три дні. І не забувайте, рясно цвісти фіалка буде тільки на родючих і вологих грунтах. Цвітіння продовжується шляхом видалення зів'ялих квіток. А от самі сильні рослини, з самими великими квітками залишити на насіння (якщо ви їх зібралися збирати). Не прогавте, коробочки можуть розтріснути, тому приберіть їх при побурінні, вони дозріють в кімнаті в сухому місці. А от з гібридів віоли насіння не заготовляють.

Як розмножити гібридні сорти братків? За допомогою зеленого живцювання, тобто вегетативно. Вони будуть цвісти вже в перший рік.

Триколірна фіалка має невелику кореневу систему, тому підходить для вирощування в контейнерах, горщиках. Зустріти її можна не тільки в квітниках, а й у балконному озелененні. Ємність діаметром 20 см буде відмінною грядкою для 4-х рослин віоли і займе гідне місце на вашому балконі. Такий елемент озеленення вимагає більш частого поливу і підгодівлі добривами в рідкому вигляді.
ПОДІЛИСЯ З ДРУЗЯМИ
Категорія: Квіти | Додав: Даша (03.08.2012)
Переглядів: 5179 | Коментарі: 1 | Теги: догляд, декоративне садівництво, Квіти | Рейтинг: 1.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Рецепт на день
Кекс морквяний

(солодкі страви)
Борошно 2 ½ склянки
Морква середня 5 - 6 штук
Цукор 1 склянка
Молоко 10 столових ложок
Олія рослинна 2 столових ложки
Розпушувач для тіста 1 столова ложка
Яєчні білки 4 штуки
Сік апельсина 50 - 100 мл
Можна взяти 100 грам сухофрукт
Кекс морквяний


Наші групи

Домашні заготовки

Хвороби рослин
Наприкінці весна та на початку літа пошкоджує смородину та аґрус стовпчаста іржа.
стовпчаста іржа -->

Шкідники рослин
Не пропустіть на своюділянку злісного шкідника – оленку волохату.
оленка волохата

Пошук по тегам
сад (76)
СУП (13)

Цікаво

Статистика

Використання матеріалу, повне або часткове, можливе тільки при наявності активної гіперссилки © 2025 Конструктор сайтів - uCoz