Царська корона (фритілярія, рябчик) багаторічна квітка рідкісної й незвичайної краси. Ранньою весною вона радує око пишною зеленню, яку дуже швидко увінчує корона - квіти королівського рябчика. У дикій природі зустрічається в Азії та Північній Америці. Добре росте в зонах з жарким літом і холодною зимою. При зимових відлигах може проростати та пошкоджуватися весняними заморозками. Легкі короткочасні заморозки навесні переносить. Але якщо вони повторюються часто, то рослина може примерзнути і не цвісти в поточний рік.
Царська корона квітка багаторічна, добре переносить зиму. Найбільш відома форма серед квітникарів має велику цибулину, довгий квітконос до 80 -100 см і тюльпаноподібної форми квіту у вигляді похиленої парасольки з 6 - 8 штук (є малопоширені з 1 квіткою). Тому була отримана таку назва - царська корона (фото).
Царська корона квітка розповсюджена (вийшла на один рівень з тюльпанами й нарцисами), найбільш відома форма з темно - оранжевими квітами. Маловідомі сорти відрізняються різноманіттям. Можуть бути висотою від 20 см. Фріттілярія може мати квіти більш червоного, жовтого, білого, темно-фіолетового кольорів, а так само дуже цікавий низькорослий вид з вишневими квітками і плямами, розташованими в шаховому порядку.
Зацвітає в кінці квітня початку травня. Рослина вологолюбна, росте добре на удобреній землі. Багаторічник царська корона (фритілярія, рябчик) може рости на сонці і в півтіні. На зиму бажано вкрити листям. Гине в місцях, де застоюється вода. Цибулини мають неприємний запах, тому мишами не пошкоджуються. Тому що вирощують квіти царської корони довго на одному місці, то необхідно навесні провести підгодівлю розчином посліду, гною або комплексним мінеральним добривами.
Пересаджують для розмноження, коли рослина починає рости занадто густо. Цибулини фритілярія, рябчику викопують після в'янення зелені і зберігають до кінця літа. При посадці в кінці серпня розміщують на глибину 3-х висот цибулин. На дно для дренажу (щоб уникнути застою води) насипати шар піску або дрібного гравію. Розміщують царську корону з невеликим нахилом, щоб не застоювалася вода у виїмці на верху цибулини. При зберіганні цибулини можуть висохнути, тому я після викопування сажу відразу, тільки позначаю місце. Завжди добре приживалися і не було проблем з зимівлею. Відстань між рослинами до 50 см. Зазвичай використовую для одиночної посадки. Квіти царської корони, ті помаранчеві велетні, звичні нам, і шахова фрітіллярія дуже відрізняються один від одного. У мене була такий квітка. Так, вид незвичайний, але садити потрібно на видному місці. Тому що вона не яскрава й низька. На тоненьких квітконосах квітка, розміром з куряче яйце. Звичайно, плями в шаховому порядку, вражають. На жаль, кущик пропав під час повені. Такі низькорослі сорти відмінно виглядають біля ставків, на галявинах. Вимагають регулярного поливу.
|