Корисні поради - город, сад, дім.                                                     РУССКИЙ
Середа, 08.01.2025, 06:01
Головна               ПРО МЕНЕ ТА САЙТ, МІЙ ЩОДЕННИК                  | RSS

НОВИЙ РОЗДІЛ САЙТУ УРОКИ РУКОДІЛЛЯ
Розділи сайту

Пошук

Популярні запити

Меню сайту

Головна » Статті » Квіти

Примула, вирощування, розмноження - багаторічні весняні квіти
Примула звичайна це багаторічна весняна квітка. Її просто вирощувати, розмножувати, вона добре зимує у відкритому грунті. Квітка дуже невибаглива до умов зростання, займе почесне місце на клумбах і квітниках дачників, садівників - городників, довго прикрашаючи ділянку.

Має корінь м'ясистий і невеликий. Листя опушене, щільне, довгасто - овальної форми, зібрані в розетку. Квітконіс голий, може досягати у висоту до 40 см. Квітки дуже різноманітного забарвлення, можуть бути махровими, деякі ароматні, розміром до 7 см в діаметрі. Примула зацвітає дуже рано, відразу після танення снігу. Цвітіння може тривати дуже довго, до 2-х місяців.

Це дуже невибаглива рослина, може рости в півтіні та на сонячних місцях з легким притіненням. Якщо весь день буде освітлюватися прямими сонячними променями, то може швидко втратити декоративність і рано закінчити цвітіння. Так само будуть погано наростати нові розетки. Тому якщо зростаюча у вас примула знаходиться на відкритому сонячному місці, то посадіть щось поряд з рано зростаючих рослин, щоб створювалася легка тінь.

При вирощуванні примула вимоглива до вологи, корінь не глибоко йде в грунт. В спекотне літо може навіть засохнути. Тому до кінця літа поливають по 2 літри під кущ кожні 7-10 днів. Періодично проводять підживлення органічними добривами. Чуйна на внесення фосфорних і азотних мінеральних добрив. Так само примулі необхідно давати підживлення мікроелементами. Після поливів землю рихлити. Навесні після танення снігу підгодуйте примулу азотом. Після цвітіння замульчуйте під кущами примули грунт перегноєм або компостом, це так само буде підгодівлею. Такий прийом стимулює утворення нових розеток і зростання кореня. В кінці літа азотні добрива не використовуйте, це погіршити зимостійкість. А ось калійні будуть якраз потрібні.
 
    

При вирощуванні примулу розмножують в першу чергу шляхом ділення куща, іноді й насінням. Поділ роблять на початку весни до цвітіння. У грунт необхідно внести перегній або торфолистову суміш з розрахунку на 1 кв.метр 10 кг. Не застосовуйте свіжий гній. Грунт любить вологоємний, але на застій води, особливо навесні, реагує погано. При розмноженні поділом примулу висаджують на відстані 20 -25 см одна від одної. Можна висадити і рідко чи в горщики. Квітку ділять кожні 2 - 4 роки. Якщо тримати довше, не пересаджуючи, то коріння наростають вище грунту, оголюються. Якщо ви провели пересадку восени, то обов'язково накрийте рослини на зиму листя. Так само це роблять у місцях, де часті безсніжні морозні зими. При виборі місця враховуйте вказане вище ставлення до прямих сонячних променів.

Можна використовувати примулу для вигонки взимку. Якщо ви хочете це зробити, то посадіть в жовтні цю багаторічну рослину в горщик і зберігайте при температурі 0 ˚ С. Занести в приміщення необхідно в лютому і поставити в світле місце, але температура повинна бути +6 ˚ С. Коли рослина почне рости необхідно температуру поступово підвищити до +10 ˚ С і помірно поливати. Потім полив примули збільшити.

Примула належить до багаторічних квіткових рослин, які добре ростуть на балконі, в кімнаті, теплиці. На клумбах використовують як в одиночних, так і в групових посадках, для декоративного оформлення
ПОДІЛИСЯ З ДРУЗЯМИ
Категорія: Квіти | Додав: Даша (02.04.2012)
Переглядів: 6987 | Теги: посадка рослин, декоративне садівництво, Квіти | Рейтинг: 2.0/2
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Рецепт на день
Кекс морквяний

(солодкі страви)
Борошно 2 ½ склянки
Морква середня 5 - 6 штук
Цукор 1 склянка
Молоко 10 столових ложок
Олія рослинна 2 столових ложки
Розпушувач для тіста 1 столова ложка
Яєчні білки 4 штуки
Сік апельсина 50 - 100 мл
Можна взяти 100 грам сухофрукт
Кекс морквяний


Наші групи

Домашні заготовки

Хвороби рослин
Наприкінці весна та на початку літа пошкоджує смородину та аґрус стовпчаста іржа.
стовпчаста іржа -->

Шкідники рослин
Не пропустіть на своюділянку злісного шкідника – оленку волохату.
оленка волохата

Пошук по тегам
сад (76)
СУП (13)

Цікаво

Статистика

Використання матеріалу, повне або часткове, можливе тільки при наявності активної гіперссилки © 2025 Конструктор сайтів - uCoz