Корисні поради - город, сад, дім.                                                     РУССКИЙ
Середа, 08.01.2025, 05:57
Головна               ПРО МЕНЕ ТА САЙТ, МІЙ ЩОДЕННИК                  | RSS

НОВИЙ РОЗДІЛ САЙТУ УРОКИ РУКОДІЛЛЯ
Розділи сайту

Пошук

Популярні запити

Меню сайту

Головна » Статті » Квіти

Квітка гіацинт - посадка, догляд, вирощування - цибулинний багаторічник
Посадка, догляд та вирощування квітки гіацинта цікавить багатьох, адже це одне з найкрасивіших цибулинних багаторічних рослин ранньої весни. Квітки розташовані пишними китицями, мають різноманітний колір і приємний аромат. При ранньому потеплінні починає цвісти вже в середині весни, викидаючи квітконос висотою до 45 см над світло - зеленими приземкуватими листям. Форма квітки гіацинта дзвіночко подібна або схожа на глечик, кількість на одному квітконосі від 15 до 70 штук. Цвітіння тривати від півмісяця до 30 днів. До кінця червня рослина засихає.

Розмножують гіацинт цибулинами. Посадку проводять з другої половині вересня (північні райони) до середини жовтня (південь). При пізній посадці цибулини не встигають укоренитися до морозів. Для цього їм потрібно до 25 днів. Ось і обчислюйте терміни відповідно для клімату території, де ви живете. Підбираємо ділянку. Грунт має добре пропускати вологу та не бути важким. Для поліпшення його структури вносять органіку (перегній, компост), а також пісок або торф. З мінеральних добрив 30 грам калійної солі та 60 грам суперфосфату на квадратний метр. А ось внесення свіжого або полуперепрівшого гною може спровокувати появу хвороб. Місце підбирається сонячне, рідше півтінь.

У липні, серпні задовго до посадки квітів гіацинтів розкидати добрива та перекопати ділянку. Коли підійдуть терміни, виберіть великі здорові цибулини діаметром 3 - 4 см і посадіть гіацинти на постійне місце на глибину 10 - 15 см. Відстань між рядами 20 см, між рослинами 15 см. В луночку можна підсипати трохи піску, рясно полити і засипати землею. Добрими попередниками будуть посадки суміші гороху з ячменем, хрестоцвітні сидерати. Такі зелені добрива добре відновлюють структуру грунту й очищають його. Перед посадкою необхідно розсортувати матеріал і садити за розміром. Так само провести знезараження в 1% розчині марганцівки протягом 10 хвилин. Дрібні цибулини (дітки) дорощують окремо 1-2 роки. Посадку гіяцинтових діток проводять на глибину до 10 см з відстанню 10 см. Між рядами залиште 15 см.
 
      

Догляд за посадкою гіацинта простий. Як тільки настануть морози необхідно накрити грядку листям, торфом, перегноєм, компостом, тому що коріння при сильному морозі в безсніжну зиму можуть підмерзнути. Ранньою весною укриття знімається, проводиться підгодівля нітроамофоски в кількості 30 грам на квадратний метр з наступним поливом і розпушуванням. Часто добриво просто розкидається, забороновується місце граблями. Іноді мульчуючий матеріал (якщо немає на ділянці хвороб і шкідників) просто відгортають убік, використовують як мульчирующий матеріал для міжряддя. Це допомагає утримувати вологу, покращує структуру грунту.

При вирощуванні гіацинтів не зловживайте підгодівлями. Рослина не виносить висококонцентрованих добрив. При догляді першу підгодівлю робимо на початку вегетації на 1 м.кв. з 10 грам суперфосфату і 20 грам аміачної селітри. В період бутонізації підгодуєте вдруге сумішшю з хлористого калію 10 грам, аміачної селітри 10 грам, суперфосфату 30 грам на ту ж площу. Третя підгодівля доводиться на кінець цвітіння, щоб дати силу рослині на утворення цибулин. Гіацинт удобрюють 10 г натрієвої селітри, 15 г сірчанокислого калію, 20 г суперфосфату на 1 м.кв.
При вірощуванні гіацинта коли посушлива погода проводиться полив з розрахунку 10 літрів на погонний метр ряду під час вегетації. Якщо закінчилося цвітіння, то це ще не означає, що можна припиняти поливати рослину. Роблять це ще днів 15, якщо стоїть посушлива погода. Адже саме в цей час йде інтенсивне зростання цибулин. Так само необхідно зрізати зів'ялий квітконос. А ось викопувати треба ближче до середини літа, поки ще видно залишки листя, не допускаючи їх повного засихання.

Щоб були пишні китиці, пересаджуйте цибулини кожні 3 - 4 роки. Викопані цибулини гіацинтів зберігайте в ящиках або мішечках в сухому приміщенні, оберігаючи від мишей. При можливості підтримуйте температуру 5 тижнів +25 ˚ С для ранніх сортів, пізні тримайте 8 тижнів при +27 ˚ С. Потім знижуйте поступово до +18 ˚ С. Так буде отримано більш високоякісний посадковий матеріал. Місце повинно бути добре провітрюваним, затемненим, не перезволоженим.

Вирощують гіацинт як прикрасу присадибної ділянки, дачі, використовують для вигонки та на зріз.
ПОДІЛИСЯ З ДРУЗЯМИ
Категорія: Квіти | Додав: Даша (02.04.2012)
Переглядів: 12516 | Теги: посадка рослин, декоративне садівництво, Квіти | Рейтинг: 3.0/6
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Рецепт на день
Кекс морквяний

(солодкі страви)
Борошно 2 ½ склянки
Морква середня 5 - 6 штук
Цукор 1 склянка
Молоко 10 столових ложок
Олія рослинна 2 столових ложки
Розпушувач для тіста 1 столова ложка
Яєчні білки 4 штуки
Сік апельсина 50 - 100 мл
Можна взяти 100 грам сухофрукт
Кекс морквяний


Наші групи

Домашні заготовки

Хвороби рослин
Наприкінці весна та на початку літа пошкоджує смородину та аґрус стовпчаста іржа.
стовпчаста іржа -->

Шкідники рослин
Не пропустіть на своюділянку злісного шкідника – оленку волохату.
оленка волохата

Пошук по тегам
сад (76)
СУП (13)

Цікаво

Статистика

Використання матеріалу, повне або часткове, можливе тільки при наявності активної гіперссилки © 2025 Конструктор сайтів - uCoz