Корисні поради - город, сад, дім.                                                     РУССКИЙ
Середа, 08.01.2025, 05:57
Головна               ПРО МЕНЕ ТА САЙТ, МІЙ ЩОДЕННИК                  | RSS

НОВИЙ РОЗДІЛ САЙТУ УРОКИ РУКОДІЛЛЯ
Розділи сайту

Пошук

Популярні запити

Меню сайту

Головна » Статті » Квіти

Як правильно розділити, посадити півонії - відео поради
Як правильно ділити півонії і як їх посадити? Ці питання скоро стануть перед нами. Адже на підході кінець літа і початок осені. А це саме час для розмноження півоній шляхом ділення кущів. Телепередача «уДачні поради» докладно розповість про це, а Божкевіч Ірина, член РОО «Союзу садівників і дачників, СПБ, все нам дуже докладно і поетапно покаже.

Найкращий час для посадки півоній це кінець серпня початок вересня. Кущ вже добре сформований, всі процеси росту сповільнилися. Звичайно, ця квітка може рости на одному місці дуже довго, навіть до 50-ти років. Але ж нам хочеться щоб вона цвіла якомога пишніше. Тому й приступимо до процесу поділу. А може вам просто необхідно його розмножити, розсадити або пересадити. Тоді вам сюди, ту на вас чекають наочні відповіді. А ось про вирощування піонів і догляді можете прочитати детальніше в статті - Півонії, посадка, догляд 
Скажу відразу - Посадкову яму бажано підготувати за 1-3 місяці (заздалегідь готуємо ями для всіх культур), мінімум за 2 тижні.

І так, рослину викопали. Стебла відріжемо на висоті до 15 см. Це для того, щоб зменшить випаровування після посадки, і дати силу росту корінню.

Ділимо півонію не як попало, дивимося уважно. У кожній частині повинно бути від 2 до 5-ти бруньок, не більше. Товсті корені прибираємо.

Кореневу систему опустити в розчин марганцівки (або мідного купоросу), це допоможе в боротьбі з хворобами при вирощуванні. Півонію дістаємо з розчину через 30 хвилин. Нехай підсохне. Всі зрізи засипаємо золою. Ця діленка готова до посадки.

Але ще і необхідно правильно приготувати яму, адже рости квітка буде на одному місці не один рік. Розмір буде 70 * 70. Адже коріння з часом будуть не маленькими. На дні робимо дренаж - сипем щебінь, пісок. Потім даємо два відра перегною (можна компосту, перепрілої тирси з кінським гноєм. Кидаємо склянку суперфосфату і землю, яку зняли зверху при копанні ями під посадку півонії. Все ретельно перемішуємо.

Робимо на підготовленому місці луночку, отриману після ділення рослину півонії розміщуємо в ній і акуратно присипаємо землею, притрамбовуючи її з боків долонею. Брунькии повинні бути на 3 - 4 см нижче поверхні землі. Поливаємо.

Якщо після поливу бруньки оголяться, то землю підсипаємо.

Перші два роки бутони обриваємо, даючи тим самим рослині добре вкоренитися. А взагалі вимоги до вирощування у півонії, як і в інших культур - полив, добриво, боротьба з хворобами. Нічого для нас нового, незвичайного.

Дивитися безкоштовно онлайн відео поради садівникам - городникам, дачникам - Ділення та посадка півоній від телепередачі уДачні поради

 


(Переклад телепередачі уДачні поради)
Півонії одні з найбільш довговічних багаторічників. На одному місці вони можуть рости до 50-ти років. Правда, для цього їх потрібно правильно посадити.

- З середини серпня до середини вересня найкращий час для посадки півоній. Вони вже заклали квіткові бруньки наступного року. Взагалі для розподілу підходять кущі 5-7 річного віку. Ось ця рослина сиділа у мене в теплиці, її будемо пересаджувати. Просто у мене не було часу відправити на постійне місце.
Для цього потрібно відрізати стебла на висоті 10-15 см. Робимо це для того щоб півонія краще укорінилася, щоб менше було випаровування вологи. Так корінню дістанеться більше вологи.
Потім будемо ділити. Добре розглянути і ми побачимо, в якій частині краще це робити. Цей кущик добре ділитися на дві частини. Беремо секатор і обережно проводимо поділ.

Вийшло дві діленки. Вона повинні бути з 2-3-ма брунькаи, максимум 5. Більше бажано не брати. Якщо посадити цілий великий корінь півонії, без відповідної обрізки, то він погано буде цвісти. Ось ви бачите нормальну посадкову діленку, з тоненьким усмоктувальним корінням, а товсті все відрізані. Тепер наш корінець треба опустити на годину в міцний розчин марганцівки, разом з бруньками занурюємо. Це необхідно для того, щоб захистити рослину від хвороб, листя тоді будуть зеленими, без плям.

Коріння дістаємо. Досить і 30 хвилин. Так само можна було б використовувати розчин мідного купоросу. Він так само захищає від хвороб.
Коріння повинні підсохнути. Потім потрібно замазати зрізи (ми не даємо підсохнути, немає часу) товченим вугіллям, золою. Це так само послужить для запобігання хвороб. Підсушуємо і йдемо садити.
     посадка та ділення півонії
 
Посадка півоній - уДачні поради

У минулому випуску ми розповідали про те, як підготувати півонії до осінньої посадки. Сьогодні починаємо садити.

- (Розповідає Ірина Божкевіч, член РОО «Союзу садівників і дачників, СПБ). По перше яму копаємо 70 на 70 см, такі глибина ширина і діаметр. Це тому що коріння у півоній досить великі. На дно ями насипаємо щебінь, а зверху пісок. Тепер я у посадкову яму для півонії сиплю два відра перегною або відро перепрілого з тирсою кінського гною (він дуже хороший для квітів). Готуємо яму як під яблуню. Додаємо склянку суперфосфату. Потім ще кидаємо родючої землі з верхнього шару. І звичайно ж всі ці добрива прямо в ямі треба ретельно перемішати. Яму бажано готувати ще в травні місяці, тобто за три місяці до посадки. Самий мінімум терміну це за два тижні.

У мене є вже раніше підготовлена ​​яма, в неї ми і будемо з вами садити півонію. Яма готова, вона устоялась, її термін місяць. Потрібно акуратно викопати верхній шар, на глибину коренів. Відстань між півоніями при посадці має бути не менше метра. Тут добре видно, що у мене поруч росте півонія. Звичайно відстань трохи менше метра, десь 70 см. Адже корінь йде в глибину і розростається в ширину до 50 см.
Закопуємо, обережно руками обтискуємо землю, щоб не пошкодити бруньки. В подальшому. Якщо земля трохи осяде, то бруньки необхідно трохи прикрити, десь 3-4 см не глибше. І рясно поливаємо водою.

- На наступний рік він дасть пагони, листя, квіти?
- На перший - другий рік після посадки півонії не треба давати цвісти, бутони потрібно обривати, щоб рослина нарощувало маленькі усмоктувальні корінці. Тобто ця діленка цвісти буде на третій рік і буде квіток штуки три.

- Хоча садити півонії краще восени, їх починають продавати в магазинах переважно навесні. Так що якщо вибору немає і доведеться садити саме у весняний час, яму треба підготувати за півроку, тобто у вересні або жовтні.
ПОДІЛИСЯ З ДРУЗЯМИ
Категорія: Квіти | Додав: Даша (16.08.2012)
Переглядів: 3644 | Теги: посадка рослин, уДачні поради, відео поради квітникарям, декоративне садівництво, Відео, розмноження рослин, Квіти | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Рецепт на день
Кекс морквяний

(солодкі страви)
Борошно 2 ½ склянки
Морква середня 5 - 6 штук
Цукор 1 склянка
Молоко 10 столових ложок
Олія рослинна 2 столових ложки
Розпушувач для тіста 1 столова ложка
Яєчні білки 4 штуки
Сік апельсина 50 - 100 мл
Можна взяти 100 грам сухофрукт
Кекс морквяний


Наші групи

Домашні заготовки

Хвороби рослин
Наприкінці весна та на початку літа пошкоджує смородину та аґрус стовпчаста іржа.
стовпчаста іржа -->

Шкідники рослин
Не пропустіть на своюділянку злісного шкідника – оленку волохату.
оленка волохата

Пошук по тегам
сад (76)
СУП (13)

Цікаво

Статистика

Використання матеріалу, повне або часткове, можливе тільки при наявності активної гіперссилки © 2025 Конструктор сайтів - uCoz