Корисні поради - город, сад, дім.                                                     РУССКИЙ
Середа, 08.01.2025, 05:46
Головна               ПРО МЕНЕ ТА САЙТ, МІЙ ЩОДЕННИК                  | RSS

НОВИЙ РОЗДІЛ САЙТУ УРОКИ РУКОДІЛЛЯ
Розділи сайту

Пошук

Популярні запити

Меню сайту

Головна » Статті » Квіти

Півонії, посадка, догляд – багаторічні квіти
Півонія це багаторічна, досить нескладна в догляді та розмноженні квітка. Квіти в саду та на дачі займають завжди почесне місце. А півонія це улюблена багатьма рослина. Її пишне й рясне цвітіння на прикінці весни і початоку літа прикрашає садки та клумби. Саме тому на останній дзвоник її традиційно приносять у подарунок вчителям. Сорти півоній відрізняються по забарвленню і за будовою квітки, за висотою куща. Садові трав'янисті півонії ще називають «китайськими півоніями».
З одного боку це дуже проста у вирощуванні рослина, але в теж час виникає і багато питань: коли пересаджувати півонії, як садити, коли обрізати півонії, що робити з ними після цвітіння.

Про все по порядку. Півонія це багаторічна рослина, зимуюча в грунті. А оскільки вони багаторічні, то ці квіти в саду і на дачі вимагають підготовки місця для посадки і правильного вибору ділянки. Найкраще вони ростуть в сонячних місцях або злегка затінених, в тіні можуть навіть не зацвісти. Підходять добре дреновані суглинки. Якщо грунтові води близько розміщені, то посадку півоній роблять на гребенях. Рослина морозостійка, витримує морози до - 40 ˚ С, а весняні заморозки до - 8. При правильній заправці посадкової ями та внесенні щорічно добрив півонія можна вирощуватися на одному місці, без пересаджування, близько 10 років.

Як і коли садити півонії? Спочатку готується посадкова яма. Її розмір 60 * 60 * 60. Яму готувати краще з липня. Садять півонії з відстанню між кущами 70 см. Для наповнення ями підготувати грунтову суміш з 1 частини піску, 2 частин перегною, 2 частин землі та 1 кг повного мінерального добрива.
Розмноження півоній здійснюють з серпня по листопад шляхом ділення куща та пересадки (літо - осінь) його на постійне місце. Спочатку старий кущ потрібно рясно полити. Викопується він обережно, з шланга омивається земля з кореневища перед пересадкою. Кущ розрізається гострим ножем так, щоб на кожній частині залишилося 3 - 4 ростових бруньки.
При посадці півонії стежити, щоб бруньки залишилися на рівні грунту. Зверху прикрити родючою землею на 5 см. Рослину рясно полити. Навіть якщо проводили посадку півоній восени, все одно ще потрібно провести 2 - 3 поливи для гарного вкорінення.
Якщо пересадку півоній проводити пізно восени, то необхідно кущ вкрити шаром торфу, листя, компосту.
При весняному пересаджуванні півонії утворюється мало коріння, вона погано цвіте. У такі терміни розмноження проводять в крайньому випадку, краще дуже рано, відразу після розмерзання грунту.
 
    

Вирощування та догляд за півоніями нескладні.
У перші два роки інтенсивно ростуть корені (якщо з'являються бутони, то їх видаляють), на третій рік півонії цвітуть. З цього часу проводяться підгодівлі - ранньою весною, в період бутонізації, через 2 - 3 тижні після цвітіння півонії. Їх поєднують із поливами.
Навесні біля куща грунт розпушують, але не ближче 10 см до рослини. Коли рослина підніметься над грунтом (ближче до літа), можна провести більш глибоке розпушування. При догляді за старими кущами півоній навесні спушують глибоко, а перед бутонізації навколо робиться канавка, в яку вноситимуться 50 грам повного мінерального добрива. Потім поливають і мульчують.

Цвітіння півонії пишне і рясне. Але для отримання великих квіток (особливо на зріз) необхідно проводити пасинкування шляхом видалення бічних пагонів, коли бутони мають розмір горошини.
Півонії після цвітіння рясно полити, удобрити. Глибоко розпушити грунт. При необхідності провести восени розсаджування, пересадку.

Коли обрізати півонії? Восени, в кінці жовтня, на рівні грунту пагони обрізати. Півонії за сухої осені під зиму рясно полити. Зрізані стебла прибрати.

Шкідниками та хворобами півонія пошкоджується рідко. Але все ж найбільш поширені хвороби півоній сіра гниль і кільчаста мозаїка листя. При сірій гнилі пошкоджуються бутони, листя, стебла. Рідше спостерігається іржа. Проти хвороб проводять обприскування 1% бордоською рідиною, іншими препаратами з міддю. Робити це потрібно до формування бутонів. А ще краще з самої ранньої весни, а потім через 10 днів повторити.
Так само при необхідності проводити обприскування проти жуків і мурашок. До цвітіння півонії часто пошкоджуються жуками бронзовками (об'їдають бутони). Вранці можна проводити їх ручний збір.
Серед квітів в саду, на дачі піонії можуть займати місце, як в групових, так і в одиночних посадках на газонах, клумбах.
ПОДІЛИСЯ З ДРУЗЯМИ
Категорія: Квіти | Додав: Даша (02.03.2012)
Переглядів: 8566 | Теги: догляд, посадка рослин, декоративне садівництво, Квіти | Рейтинг: 3.0/2
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Рецепт на день
Кекс морквяний

(солодкі страви)
Борошно 2 ½ склянки
Морква середня 5 - 6 штук
Цукор 1 склянка
Молоко 10 столових ложок
Олія рослинна 2 столових ложки
Розпушувач для тіста 1 столова ложка
Яєчні білки 4 штуки
Сік апельсина 50 - 100 мл
Можна взяти 100 грам сухофрукт
Кекс морквяний


Наші групи

Домашні заготовки

Хвороби рослин
Наприкінці весна та на початку літа пошкоджує смородину та аґрус стовпчаста іржа.
стовпчаста іржа -->

Шкідники рослин
Не пропустіть на своюділянку злісного шкідника – оленку волохату.
оленка волохата

Пошук по тегам
сад (76)
СУП (13)

Цікаво

Статистика

Використання матеріалу, повне або часткове, можливе тільки при наявності активної гіперссилки © 2025 Конструктор сайтів - uCoz