Вирощування бузку найчастіше зводиться до простої посадки та життя
без догляду. Росте собі, та й все. Ну хіба що пізно восени зламають пагони з
насінням. У результаті через кілька років кущ стає лисуватим, цвітіння убогим.
А вся причина в неправильній обрізці, виборі місця посадки, догляді. Як
проводити обрізку, щоб цвітіння бузку було пишним?
Описуючи багаторічні квіти, барвінок, вирощування і догляд за ним можна було б
пропустити. Але все ж хочу відзначити цього невибагливого красеня. Як говориться
у відомій українській пісні: «Несе, Галя воду, коромисло гнеться. А за нею
Іванко, як Барвінок в'ється. ». Наполегливість цієї квітки лягла в основу
порівняння з молодим хлопцем, який домагається визнання у коханої. Я люблю
квітку барвінок. Вирощувати його - це значить не мати клопоту. Адже останнім
часом літня погода нас не радує, дощів немає, висока температура, суховії. Він
же відмінно переносить і морозні безсніжні зими, і не частий полив. А що його ще звеличує над багатьма
багаторічниками - це дивовижна здатність рости в тіні і півтіні. Швидко
розростається під деревами, а ми отримуємо дуже красиве, пишне задерніння.
Правильна підготовка і посадка цибулин гладіолусів навесні (на відео) дає можливість отримати здорові рослини, а в подальшому здоровий і життєздатний посадковий матеріал. Щоб квітка не загнила і не загинула при вирощуванні необхідно виконати низку вимог, про які розповідає голова клубу любителів гладіолусів і жоржин Маргарита Осинська в телепередачі уДачні поради.
Дивитися безкоштовно відео поради квітникарям - телепередача уДачні поради
Мені дуже подобається вирощувати квітку чемерник (морозник), цю багаторічну трав'янисту рослину.
Майже не вимагаючи догляду, він з'являється практично з - під снігу в кінці
зими або ранньою весною, радує листям і розкритими чашечками недрібних квітів
різних відтінків. Але на відміну від багатьох квітучих ранньою весною мешканців
клумби, не втрачає своєї декоративності
після опадання пелюсток і утворення насіння. Його листя має красиву форму,
нерівні краї. Тому влітку прикрашає пишним пучком листя висотою до 50 см.
Дуже гарна квітка сімейства складноцвіті - ліатрис. Посадка, догляд, вирощування з насіння та вегетативно доступні та дають можливість оздобити свої клумби такою красою. Кореневища бульбоподібні, невеликого розміру, мають на верхній частині багато бруньок. Рослина відноситься до зимуючих багаторічників. Висотою може бути майже до 2-х метрів. Відмирає з наближенням холодів, а відростати починає приблизно в квітні - травні.
Спочатку може здатися, що квітку тютюн запашний виростити з насіння складно. А ось догляду він вимагає мінімального. На своєму досвіді я переконалася, що це зовсім не так. Насіння дрібне як у петунії, тому з ним потрібно поводитися подібним чином. Ця рослина культивується в квітниках як однорічник. Але останнім часом його стало поменше.
Декоративні квіти хости, що так полюбилися садівниками, дачниками, відмінно розмножуються шляхом ділення куща. Поради по посадці дає член клубу «Примула» Маратова Тетяна Іванівна в телепередачі «уДачні поради». Ви бачите, який величезний кущ був викопаний для розсаджування. Рослина просто величезна. І ділити її буде непросто. Дуже легко робити це удвох, використовуючи для цієї мети вила. Так коріння будуть менш пошкоджені, а просто розплетуться, буде отримано кілька діленок, придатних для розмноження.
Дивитися безкоштовно онлайн відео поради квітникарям, дачникам - Пересаджуємо хости, телепередача уДачні поради
Коли можна пересаджувати лілейники, кілька порад по розмноженню буде представлено у телепередачі «уДачні поради». І знову розповідає член клубу «Примула» Маратова Тетяна. Ця багаторічна квітка відрізняється дуже великою стійкістю до умов зростання, може рости на одному місці 20 років. А якщо її ще трохи підготувати, додавши сірчанокислий калій, то ще отримаємо в подяку і пишне цвітіння.
Дивитися безкоштовно онлайн відео поради квітникарям
Дуже важливо правильно викопати, а потім відправити на зберігання бульбоцибулини гладіолусів. Адже осінь на порозі, в квітнику багато робіт. Звичайно, можна це зробити просто. Почекати поки рослина трохи підсохне, підмерзне. Викопати, обрізати, просушити і відправити на зберігання в сухе приміщення при температурі +3 - +12 ˚ С. Але давайте підійдемо до цього процесу більш серйозно. Викопування бульбоцибулин гладіолусів проводять згідно сортам з середини вересня. Ранні копають не раніше 40 днів після цвітіння, пізні близько 50 днів.
Флокси багаторічні завдяки різноманітності розмноження (живцями, діленням, насінням) отримали популярність у дачників і садівників. Ця квітка, яка легко вирощується і розмножується, відмінно зимує у відкритому грунті, ще й вражає різноманітним і тривалим цвітінням. Перевага флоксів в розмноженні, а точніше в різноманітті способів. Вегетативні способи розмноження багаторічного флокса. Найпоширенішим і простим можна назвати поділ куща. Проводять його восени (першій половині) або ранньою весною. Якщо у вас місцевість з посушливим кліматом, то кращим строком буде осінь.