Декоративні квіти хости, що так полюбилися садівниками, дачниками, відмінно розмножуються шляхом ділення куща. Поради по посадці дає член клубу «Примула» Маратова Тетяна Іванівна в телепередачі «уДачні поради». Ви бачите, який величезний кущ був викопаний для розсаджування. Рослина просто величезна. І ділити її буде непросто. Дуже легко робити це удвох, використовуючи для цієї мети вила. Так коріння будуть менш пошкоджені, а просто розплетуться, буде отримано кілька діленок, придатних для розмноження квітки хости та посадки на постійне місце. Причому підбирати його треба на сонячній стороні. Так і листя будуть яскравіші, і рослина себе буде почувати комфортніше. Коріння необхідно трохи підрізати. Так само прибрати ті, що були відрізані, але це якщо ви ділили лопатою. Листя треба обрізати, залишивши лише частину черешків. Адже вони випаровують вологу і тягнуть поживні речовини, відповідно пересаджена рослина, якщо листя не прибрати, може довго приживатися, а то і зовсім загинути. Копаємо ямку, наливаємо воду. Коли вбереться, то робимо посередині невеликий горбик землі. Це допоможе краще розрівняти коріння поділеної для розмноження квітки хости. Розмістили, присипали землею. Але не до кінця. Тепер підсипаємо добрива з фосфором і калієм, засипаємо остаточно землею. Посадку можна вважати завершеною після того, як ви ще раз пролили рослину. Землю навколо краще замульчувати. Це зменшить випаровування, буде запобіжним засобом від утворення грунтової кірки. Та й просто буде кращим мікроклімат. Оскільки хости дають зелень не ранньою весною, то для того щоб це місце було декоративним весь сезон, посадіть навколо куща ранньоквітучі цибулинні. Коли вони засохнуть, зелень покриє звільнене місце. Дивитися безкоштовно онлайн відео поради квітникарям, дачникам - Пересаджуємо хости, телепередача уДачні поради
(Переклад телепередачі уДачні поради) Декоративні хости останнім часом стали по - справжньому модними рослинами. Їх ошатні листя подобаються практично всім. І сьогодні ми дізнаємося як за ними правильно доглядати. - Тетяна Іванівна, розкажіть нам будь ласка про хости, як з ними поводитися і що з ними робити по осені? - Якщо такий великий кущ, розповідає Маратова Тетяна, член клубу «Примула», сел. Лисий ніс, така велика куртина, то краще розділити. І взагалі, бажано посадити на сонце, щоб вона весь час була яскравою. Поділ проводимо вилами, встромляючи їх. - Одне я зрозуміла точно, для поділу потрібні помічники. - Частину коренів ми обрізаємо. Вони занадто довгі.
- А листя обрізати не треба? - Звичайно, листя при пересадці так само необхідно обрізати, тому що вони будуть витрачати поживні речовини. Цю діленку можемо садити.
- Сонячне місце. - Так, підбираємо сонячне місце і копаємо яму. Вона буде невеликою. У лунку наливаємо трохи води. Перед тим як ставити діленкі хости, посередині ямки робимо з землі невеликий бугорочок. Це необхідно для того, щоб розправилися коріння. Поставили, присипали коріння. По верху даємо трохи калійно - фосфорного добрива. Сиплемо навколо, але так, щоб воно не потрапляло на корені. Потім знову досипаємо грунт і трохи поливаємо зверху. Добре якщо у вас є якесь листя (мульча), то можна накинути на цю діленку, щоб вона себе добре почувала.
- Хоста досить пізно прокидається після зими. Тому щоб ваш сад був завжди красивим можна поряд висадити ранньоквітучі цибулинні (крокуси, Галантус, білоцвіт). Коли вони відцвітуть то квітка закриє своїми листами зів'ялі рослини.
|