Корисні поради - город, сад, дім.                                                     РУССКИЙ
Середа, 08.01.2025, 05:47
Головна               ПРО МЕНЕ ТА САЙТ, МІЙ ЩОДЕННИК                  | RSS

НОВИЙ РОЗДІЛ САЙТУ УРОКИ РУКОДІЛЛЯ
Розділи сайту

Пошук

Популярні запити

Меню сайту

Головна » Статті » Квіти

Вирощування бузку - посадка, догляд, обрізка, розмноження

Вирощування бузку найчастіше зводиться до простої посадки та життя без догляду. Росте собі, та й все. Ну хіба що пізно восени зламають пагони з насінням. У результаті через кілька років кущ стає лисуватим, цвітіння убогим. А вся причина в неправильній обрізці, виборі місця посадки, догляді. Як проводити обрізку, щоб цвітіння бузку було пишним?

 

Бузок росте скрізь. Десь вже відцвів, десь ще цвіте. А на деяких територіях і зовсім тільки очікується поява ароматної краси. Але не залежно від часу потрібно робити прив'язку заходів догляду до фаз життя рослини.

Вирощуючи бузок ми повинні пам'ятати, що рослина належить до холодостійких. Тому вже ранньою весною набухають бруньки, листя починаю швидко розвиватися. У нашій степовій смузі цвітіння припадає на кінець квітня початок травня. При помірній температурі швидко зростає, листя має соковитий зелений колір. Якщо ж будуть коливання температури значними, різко стане жарко, посушливо, то квіти будуть мати забарвлення гірше і швидко посохнуть.

 

догляд за бузкомПри посадці бузку потрібно враховувати правильність вибору місця. Це дуже важливо для декоративності. Підбирайте добре освітлені ділянки, з ґрунтом не піщаним, помірно вологим. При близьких ґрунтових водах так само зростання буде сповільнюватися через утворення великої кількості кореневої порослі. У затемнених місцях, бідних на поживні елементи тривалість цвітіння та кількість розкритих квіток помітно знижується.

За морозостійкістю слабшими вважають сорти з білим кольором. Якщо на глибині до 25 см взимку температура не знижується більше -15 - -17 ˚ С, то коріння не вимерзає. При необхідності потрібно утеплити землю навколо куща.

 

Посадка бузку здійснюється восени або навесні. Кращим можна вважати осінній термін, адже ця рослина рано розпускає бруньки. Особливо це актуально для південних регіонів. Якщо ж восени посадити не вийшло, то навесні робіть це якомога раніше.

Підготуйте яму 40 - 60 см на 50 - 70 см. Чим грунт щільніше і більш глинистий, тим більше повинні бути розміри. Бузок полюбляє добре аерований грунт без застою води. А що робити якщо грунт занадто важкий? Зробіть дренаж, насипавши на дно посадкової ями биту цеглу або інше подрібнене каміння.

Восени яму готують у вересні. На одну потрібно взяти до 3 відер органічних добрив, додавши мінеральні.

 

При висадці НЕ заглибити кореневу шийку. Її правильно буде розташувати на 2-3 см над землею.

 

як обрізати бузокЩоб цвітіння бузку було пишним.

Для того щоб цвітіння було пишним, потрібно підгодовувати і поливати бузок. Догляд повинен забезпечити річний приріст довжиною до 40 см. На осінь землю навколо куща перекопайте, але не глибоко, всього на 10 см. Особливо акуратно розпушування проводити в зоні кореневої шийки. Поєднайте з внесенням мінеральних добрив, краще комплексних з розрахунку до ½ кг на квадратний метр. Перегною ж буде потрібно до 25 кг на кожен кущ.

Землю тримати в рихлому стані, тобто проходиться сапочкой або розпушувачем після кожного поливу.

 

Але і це не найголовніше. Для пишного цвітіння бузку обрізка має вирішальне значення. У багатьох регіонах вже закінчується цвітіння. І якщо не видалити відцвітини, то всі свої сили кущ направить в першу чергу на потомство, тобто на утворення насіння. А нам це зовсім не треба. Тому видаляємо їх відразу.

Проріджуємо, прибираємо все те, що загущує, треться, переплітається.

 

Вирізаємо кореневу поросль, вона так само послаблює рослину. Але як всі це часто роблять - зрізали секатором на рівні землі та все. А потім на цьому місці виростає ціла мітла. Потрібно проводити зріз не біля поверхні, а в місці відростання, тобто у кореня.

 

А як же бути з кінцями пагонів. Ось тут то і слід зупиниться. На кінцях молодих пагонів закладені бруньки цвітіння. Тому їх ні в якому разі не укорочуйте.

 

Періодично проводьте омолодження. Можна вкоротити дуже витягнені старі гілки. Для цього обрізаємо бузок, використовуючи ножівку і скорочуючи стебла на 70-100 см. Тоненькі гілочки вирізаємо секатором. Не забудьте великі рани замазати садовим варом. Також віддаляється і все зайве.

 

Розмноження бузку.

Розмножують бузок вегетативно, використовуючи різні способи. При щеплення швидко отримують саджанці, але вони більше схильні до дії морозів і можуть загинути. Та й постійно потрібно видаляти величезну кількість порослі.

Зелене живцювання вимагає багато часу, розвиток йде повільно, але дає дуже хороший посадковий матеріал.

 

Тому, особливо в приватному садівництві, найчастіше використовують спосіб розмноження бузку через горизонтальні й вертикальні відводки. Для маточників відбирають сильні рослини. Навесні пагони укладають у невеликі канавки. Краще їх чимось прихопити до землі, наприклад, петлями з дроту. Канавку засипати, землю ущільнити. При гарному поливі за сезон рослина вкорениться. Через рік можна саджанець відокремити від маточника і висадити на постійне місце.

 

Іноді просто відкопують кореневий пагін (поросль), відрізаючи зі шматочком маточного кореня. Так теж цілком можна отримати кущ бузку. Але цей спосіб підійде тільки для кореневласних рослин, а не для щеплених.

 

Головним шкідником вважається бузковий жук. Особливо активний в жаркі роки, об'їдає квітки. Вранці проводять збір вручну. Можна струшувати на підстилку, у відкриту парасольку.


Також дивіться відео догляд за бузком для пишного цвітіння. 

ПОДІЛИСЯ З ДРУЗЯМИ
Категорія: Квіти | Додав: Даша (13.05.2013)
Переглядів: 4188 | Коментарі: 4 | Теги: розмноження рослин, декоративне садівництво, догляд, Кущі, Квіти | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Рецепт на день
Кекс морквяний

(солодкі страви)
Борошно 2 ½ склянки
Морква середня 5 - 6 штук
Цукор 1 склянка
Молоко 10 столових ложок
Олія рослинна 2 столових ложки
Розпушувач для тіста 1 столова ложка
Яєчні білки 4 штуки
Сік апельсина 50 - 100 мл
Можна взяти 100 грам сухофрукт
Кекс морквяний


Наші групи

Домашні заготовки

Хвороби рослин
Наприкінці весна та на початку літа пошкоджує смородину та аґрус стовпчаста іржа.
стовпчаста іржа -->

Шкідники рослин
Не пропустіть на своюділянку злісного шкідника – оленку волохату.
оленка волохата

Пошук по тегам
сад (76)
СУП (13)

Цікаво

Статистика

Використання матеріалу, повне або часткове, можливе тільки при наявності активної гіперссилки © 2025 Конструктор сайтів - uCoz