Чому плоди у огірків ростуть кривими, в чому причини такої зміни, що робити? Адже важко знайти город, дачну ділянку, на якій не росте цей овоч. Взимку смачненькі огірочки заготовлені про запас завжди доречні. Але ж можуть нас чекати і розчарування при їх вирощуванні. Наросте багато, а краси у них ніякої. Кривульки, потвори якісь.
Вимагає боротьби поширене захворювання суниці, полуниці - борошниста роса, може привести до значної втрати врожаю. Джерелом служить гриб, який може вражати всі надземні частини рослини. Перші ознаки можна спостерігати в середині травня - це білий наліт на листі частіше з нижньої, але буває і з верхньої сторони. Пізніше колір перетвориться на бронзовий, з рожевим відтінком. Лист же закручується вгору і стає схожим за формою на човник.
Хвороби полуниці, суниці - бура, біла, коричнева плямистості листя мають свої ознаки, відмінності за кольором, і подібні засоби боротьби. Адже все це грибкові ураження, які швидко розвиваються на перегодованих ділянках, в умовах підвищеної вологості при теплій погоді, на загущених посадках при поганому провітрюванні. Зимують спори гриба на рослинних рештках і проростають, вражаючи рослини вже починаючи з весни.
Захворювання томатів,перців, баклажаів на плямистість чорну та буру, бактеріальний рак можуть не тільки залишити нас без плодів цього року, але і в наступні також. Тому дуже важливо дотримуватися профілактичних заходів на своєму городі, в саду, на дачі, а так само вчасно виявляти хвороби овочів і боротися з ними. Звичайно, фітофтороз, як саме злісне захворювання, представлене окремо. Але ж є й інші грибкові, бактеріальні, вірусні, неінфекційні фізіологічні.
Чим хворіють помідори при недостатньому догляді? Не просте запитання. Вершинна гниль,скручування листя - в чому ж причини. Майже всім на своєму городі, дачній ділянці доводилося спостерігати швидке почервоніння плодів. Але не варто радіти. Це неприємне захворювання не пов'язано з вірусами та грибками, це просто ваші помідорчики просять приділити їм більше уваги. Просто захворіли томати від поганого і несвоєчасного догляду.
Борошниста роса та несправжня борошниста роса (пероноспороз) дуже поширені хвороби овочів та інших культур саду, городу, квітника. Вони вражають гарбузові культури (огірки, гарбузи, кабачки ...), а також редис, горох, квасолю, кріп, салат, редьку, ріпу, квіти, смородину, агрус, яблуню, грушу .... Поширенню сприяє висока вологість повітря 90%, коливання температури.
Боротьба з хворобами огірків та инших гарбузових (антракнозом, аскохітозом, плямистістю бурою або оливковою) часто стає майже неможливою, тому що її розвиток припадає на масовий збір плодів. Огірок це швидкозростаюча ліана, що починає цвісти до 30-го дня після сходів, і рано утворювати плоди. Вирощується у відкритому і закритому грунті повсюдно. Але така швидкоплідність часто і стає перешкодою в боротьбі з хворобами огірків.
Захворювання томатів вірусні та мікроплазменні - мозаіка, стрік, столбур, бронзовість як і інші завдають великої шкоди на наших городах та дачних ділянках. Задопомогою комах - шкідників швидко розповсюджуються, знищуючи все те, що встигло вирости з весни. Багато різних напастей грибкових, бактеріальних, просто від недостатнього догляду. Але є ще вірусні та мікроплазменні захворювання томата, що передаються від хворої рослини до здорової сисними шкідниками цикадки, попелицями, тріпсами, а іноді бур'яном берізкою або через інструменти.
Американська борошниста роса аґрусу та смородини - хвороба сферотека - останні десятиліття завдає величезної шкоди, поширюючись повсюди. Навесні відбувається зараження спорами гриба, зимуючими на уражених частинах рослин. На міцелії влітку утворюються спори, які ми спостерігаємо спочатку у вигляді білого борошнистого нальоту, пізніше схожого на повсть коричнево - сірого кольору. З часом кінці гілок засихають. Листя скручуються і так само сохнуть. Ягоди перестають розвиватися, зморщуються і пізніше можуть опадати.
Чорна ніжка розсади є небезпечним грибковим захворюванням овочевих культур, що вражає молоді рослини. У грунті, на рослинних рештках може зберыгатися її збудник - різні види грибків. Вражуэ захворювання чорною ніжкою розсаду і молоді рослини капусти, буряка, помідор, огірків, салату та інших. У кореневої шийки з'являється місце витончення, немов утворюється перетяжка. Місце поразки відрізняється більш темним, чорним кольором. Звідси і походить назва захворювання. При подальшому розвитку чорної ніжки коренева шийка загниває, рослина або надломлюється, або висмикується. Якщо розсада зовсім молода, то вона зазвичай полягає та загниває. Більш дорослі рослини відстають у рості, погано розвиваються, урожай знижується.