Корисні поради - город, сад, дім.                                                     РУССКИЙ
Четвер, 21.11.2024, 20:14
Головна               ПРО МЕНЕ ТА САЙТ, МІЙ ЩОДЕННИК                  | RSS

НОВИЙ РОЗДІЛ САЙТУ УРОКИ РУКОДІЛЛЯ
Розділи сайту

Пошук

Популярні запити

Меню сайту

Головна » Статті » Хвороби рослин

Борошниста роса, несправжня борошниста роса (пероноспороз)
Борошниста роса та несправжня борошниста роса (пероноспороз) дуже поширені хвороби овочів та інших культур саду, городу, квітника. Вони вражають гарбузові культури (огірки, гарбузи, кабачки ...), а також редис, горох, квасолю, кріп, салат, редьку, ріпу, квіти, смородину, агрус, яблуню, грушу .... Поширенню сприяє висока вологість повітря 90%, коливання температури.

Борошниста роса огірка та інших культур. (Справжня)
Борошниста роса - є однією з найнебезпечніших хвороб овочів та інших культур саду, городу, квітника. Вона вражає гарбузові культури (огірки, гарбузи, кабачки ...), а так же редис, горох, квасоля, кріп, салат, редьку, ріпу, квіти, смородину, агрус, яблуню, грушу .... Поширенню сприяє висока вологість повітря 90%, коливання температури, полив холодною водою, протяги в теплиці. З'являється у відкритому грунті при появі ранкових рос.
Спочатку з'являються на верхній стороні листя сіро-рожеві або білі поодинокі плями. Потім вони зливаються. Нижня сторона листа покривається борошнистим нальотом. Можуть уражатися стебла і черешки. Листя при борошнистій росі закручуються і засихають.

Розносяться спори грибів від хворих рослин до здорових, зберігаються в рослинних рештках. Першочергов порада садівникам -городникам - це дотримання загальних заходів боротьби з борошнистою росою. Вони полягають у дотриманні профілактичних заходів: прополка бур'янів, глибока перекопка, осіннє прибирання або спалювання рослинних залишків, чергування культур, сівозміни, підбір стійких сортів.
 
    

При борошнистій росі на огірках і гарбузах проводять змазування плям, що тільки з'явилися, суспензією колоїдної сірки, настоєм коров'яку. Обприскують 20 г (40 г в закритому грунті) колоїдної сірки на 10л води. При сильному ураженні проводитися кожні 7 днів обробка сумішшю мила 100 г, мідного купоросу 7г на 10л води. Коров'яком проводити обприскування через 3 дні, потім через тиждень.
Для боротьби з борошнистою росою на огірках застосовується пріле сіно 1кг настояне в 3литра води. Через 3 дні процідити, долити на 1 частину 3 частини води і додати по 0,5 грама мідного купоросу на кожен літр розчину. Повторювати це обприскування кожні 7 днів.

Для всіх рослин в боротьбі з борошнистою росою застосовують розчин кальцинованої соди 30 г на 10л води і 30 г мила для кращого прилипання.
Один з варіантів - настояти 6 годин в 10л води 2,5 кг нарізаного бур'яну осоту. Або кип'ятити молочай (4кг) в 3 літрах води, процідити, довести до 10 літрів, додати мило і обприскувати. Застосування проти борошнистої роси рослинних препаратів вимагає частоти в 4-5 днів і 2-5 обробок. Не забувайте, що рослинні препарати теж отруйні.

Обприскувати краще ввечері або в похмуру погоду, щоб не було опіків листя.
У закритому грунті велику увагу потрібно приділяти дезінфекції землі, дотриманню режиму вирощування і провітрювання. При наявності хвороб доводиться видаляти верхній шар землі до 5 см. Вимагають обробки та й елементи конструкції. Через обмежену територію частіше доводитися застосовувати хімічні препарати.


Несправжня борошниста роса, або пероноспороз.
Виявляється несправжня борошниста роса не тільки на огірках і кабачках, а й на тих же рослинах, що перераховані спочатку, на цибулі, часнику, селері, пастернаку, шпинаті .... Вражає на тільки листя (з нижнього боку з'являються плями з нальотом сіро-фіолетового або біло-сірого кольору), але і ростові бруньки. Верх листа при пероноспорозі покривається буро-жовтими плямами, вони поступово охоплюють весь лист, який морщинится, блідне, скручується, кришитися. Залишаються тільки черешки.

Сприяють поширенню несправжньої борошнистої роси вечірні поливи, ранкова роса, температурні перепади, розміщення в затіненні, погане прогрівання і провітрювання, підвищена вологість, брак фосфору і калію при надлишку азоту.
В першу чергу для профілактики хвороби овочів на пероноспороз необхідно застосовувати стандартні заходи, як і при попередньому захворюванні. На рослинних залишках спори пероноспорозу можуть зберігатися протягом декількох років, тому видаляйте їх. Дотримуйтесь густоти посадок. При обробленні ранніх сортів вдається отримати масово плоди до розгулу захворювання.
Якщо були вогнища захворювання несправжньої борошнистої роси, то восени глибоко перекопайте землю.
 
    

Один із заходів від пероноспорозу цибулі це ізольоване розміщення багаторічних видів цибулі від однорічних посадок. Уражені рослини видаляти. Посадковий матеріал вимагає прогрівання при +40 ° С протягом 8годин. Обробку 1% бордоською сумішшю проводять не пізніше 15 днів до збирання. Зібрані цибулини добре висушувати.

Для профілактики від несправжньої борошнистої роси на огірках, кабачках, динях, кавунах, гарбузах, патисонах в першу чергу приділити увагу підбору стійких сортів і передпосівній обробці насіння. Якщо плантації посадок на городі великі, то краще провести обприскування системними препаратами, не чекаючи прояву перших ознак захворювання. Обприскування бордоською рідиною, коли з'явитися захворювання робить неможливим споживання плодів 15 днів. А огірок швидко стигне, тому цей засіб є малопридатним.
Листя капусти при перших ознаках несправжньої борошнистої роси обпилити деревною золою, порошком сірки. Проводити це кожні 7 днів.

Браво, Амістар, Топаз, Скор, Фундазол, Оксіхром, Тіовіт Джет - це системні препарати з профілактичною і лікувальною дією.
Відмінності несправжньої та справжньої борошнистої роси. Несправжня - білий наліт тільки знизу листа, справжня - зверху.

Останні 15-20 років великої шкоди ягідникам садів завдає таке захворювання як сферотека - американська борошниста роса агрусу та смородини. Про боротьбу з нею читайте докладніше.
ПОДІЛИСЯ З ДРУЗЯМИ
Категорія: Хвороби рослин | Додав: Даша (09.06.2012)
Переглядів: 10068 | Теги: зелень, кабачки, огірок, хвороби рослин, Квіти, Смородина, цибуля, гарбуз, аґрус | Рейтинг: 3.7/3
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Рецепт на день
Кекс морквяний

(солодкі страви)
Борошно 2 ½ склянки
Морква середня 5 - 6 штук
Цукор 1 склянка
Молоко 10 столових ложок
Олія рослинна 2 столових ложки
Розпушувач для тіста 1 столова ложка
Яєчні білки 4 штуки
Сік апельсина 50 - 100 мл
Можна взяти 100 грам сухофрукт
Кекс морквяний


Наші групи

Домашні заготовки

Хвороби рослин
Наприкінці весна та на початку літа пошкоджує смородину та аґрус стовпчаста іржа.
стовпчаста іржа -->

Шкідники рослин
Не пропустіть на своюділянку злісного шкідника – оленку волохату.
оленка волохата

Пошук по тегам
сад (76)
СУП (13)

Цікаво

Статистика

Використання матеріалу, повне або часткове, можливе тільки при наявності активної гіперссилки © 2024 Конструктор сайтів - uCoz