Корисні поради - город, сад, дім.                                                     РУССКИЙ
Субота, 27.04.2024, 11:27
Головна               ПРО МЕНЕ ТА САЙТ, МІЙ ЩОДЕННИК                  | RSS

НОВИЙ РОЗДІЛ САЙТУ УРОКИ РУКОДІЛЛЯ
Розділи сайту

Пошук

Популярні запити

Меню сайту

Головна » Статті » Хвороби рослин

Боротьба з хворобами огірків, гарбузових - антракноз, плямистість, аскохітоз
Боротьба з хворобами огірків та инших гарбузових (антракнозом, аскохітозом, плямистістю бурою або оливковою) часто стає майже неможливою, тому що її розвиток припадає на масовий збір плодів. Огірок це швидкозростаюча ліана, що починає цвісти до 30-го дня після сходів, і рано утворювати плоди. Вирощується у відкритому і закритому грунті повсюдно. Але така швидкоплідність часто і стає перешкодою в боротьбі з хворобами огірків. Дотримуючись профілактичних заходів можна набагато знизити кількість хворих овочів на вашому городі, на дачі. Крім борошнистої роси огірок та інші гарбузові, уражуючись іншими грибками, можуть захворіти антракнозом, бурою і оливковою плямистістю, аскохітозом.

Антракноз.
Захворювання вражає гарбузові рослини. На листках огірка (кавуна, гарбуза, дині, кабачка) з'являються коричневі або жовті плями, розмір до 3 см, округлої форми. Якщо підвищується вологість, то на листках можна побачити рожевий наліт спор гриба. Пізніше сохнуть листя огірків, як обвуглені. Рожеві плями з'являються і на стеблах. На плодах вдавлені виразки, плями чорні, форма зморщена. Смак гіркий. Потім відбувається загнивання. Від цієї хвороби рослини можуть загинути. 

    

Зберігаються спори гриба на рослинних рештках, переносяться з краплями води. Поширюється при температурі близько +25 ° С і вологості 90%. При зниженні вологості хвороба затихає, що важливо для закритого грунту.
Важливі заходи профілактики хвороб рослин. Сівозміна, глибока перекопка, дезінфекція конструкцій теплиць, знищення рослинних залишків це найпростіші заходи захисту огірків та інших гарбузових від хвороби на антракноз. Так само потрібно обробляти перед посівом насіння, підбирати стійкі сорти. Як варіант - обробка насіння часниковою мезгой. 25г часнику на 100 г води. Витримати насіння в такій воді 1 годину в закритій банці, потім промити. Або потримати в добовій витяжці золи (20г золи на 1 л води) 6 годин.
Уражену розсаду відбраковувати, а хворі частини дорослих рослин видаляти. При перших ознаках обприскувати бордоською рідиною (100 г вапна, 100 г мідного купоросу, 10 літрів води). Але не забувайте про терміни збирання плодів після обробки.

Плямистість оливкова або бура.
Найчастіше виявляється ця хвороба огірків у теплиці, але може бути і в городі. При зниженні температури до +17 ° С і підвищенні вологості утворюється роса. Це і сприяє поширенню захворювання.
         
Плями на листках огірків буруваті, округлі, з облямівкою і світлим центром. Вони покриваються світло-сірою або оливковою бархатистою грибницею, пізніше випадає, з'являються отвори. Плями на плодах водянисті, до 5 мм в діаметрі, збільшуються і розтріскуються. Самі плоди огірка викривляються. Зав'язі опадають. Передається хвороба повітряно-крапельним шляхом.
Крім описаних вище профілактичних заходів та обприскування бордоською рідиною, для захисту огірків від хвороби запилювати деревною або торф'яною золою 50 г на м.кв. Поливати так, щоб вода не потрапляла на листя. Уражені плоди видаляти.

Аскохітоз.
Хвороба огірків в теплицях, але іноді зустрічається і у відкритому грунті городу. Молоді рослини гинуть після появи кільця бурого кольору у кореневої шийки. У дорослих рослин з'являються сухі чорні вдавлені плями (грибниці), частіше у вузлах стебел. Пізніше з'являються тріщинки з крапельками коричневої рідини. Стебло стає м'якше. На листках огірків можуть з'явитися світло-бурі, коричневі плями, вони зливаються, лист засихає. Якщо уражуються плоди, то вони так само чорніють, засихають. 

    

Аскохітоз у першу чергу проявляється в ослаблених рослин і при підвищеній вологості. Підвищити імунітет можна застосуванням калійних добрив, наприклад, позакореневе підживлення сульфатом калію (50г на 10 л води). Знову ж дотримуватися всих профілактичних заходів захисту огірків та гарбузових рослин від хвороб. Дезінфікувати в парниках грунт. При появі хвороби огірків у теплиці знизити вологість до 70% шляхом провітрювання. Застосовують сівозміну, бордоську рідину.
ПОДІЛИСЯ З ДРУЗЯМИ
Категорія: Хвороби рослин | Додав: Даша (09.06.2012)
Переглядів: 7564 | Коментарі: 1 | Теги: кабачки, огірок, хвороби рослин, гарбуз | Рейтинг: 1.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Рецепт на день
Кекс морквяний

(солодкі страви)
Борошно 2 ½ склянки
Морква середня 5 - 6 штук
Цукор 1 склянка
Молоко 10 столових ложок
Олія рослинна 2 столових ложки
Розпушувач для тіста 1 столова ложка
Яєчні білки 4 штуки
Сік апельсина 50 - 100 мл
Можна взяти 100 грам сухофрукт
Кекс морквяний


Наші групи

Домашні заготовки

Хвороби рослин
Наприкінці весна та на початку літа пошкоджує смородину та аґрус стовпчаста іржа.
стовпчаста іржа -->

Шкідники рослин
Не пропустіть на своюділянку злісного шкідника – оленку волохату.
оленка волохата

Пошук по тегам
сад (76)
СУП (13)

Цікаво

Статистика

Використання матеріалу, повне або часткове, можливе тільки при наявності активної гіперссилки © 2024 Конструктор сайтів - uCoz