Чому плоди у огірків ростуть кривими, в чому причини такої зміни, що робити? Адже важко знайти город, дачну ділянку, на якій не росте цей овоч. Взимку смачненькі огірочки заготовлені про запас завжди доречні. Але ж можуть нас чекати і розчарування при їх вирощуванні. Наросте багато, а краси у них ніякої. Кривульки, потвори якісь.
Причиною того, що плід огірка стає кривим, набуває форму груші, є калійне голодування. Що робити - просто провести підгодівлю калійним добривом. Залити окропом 100 грам золи, нехай постоїть. Можна тримати до двох діб, можна використовувати відразу. Долити, щоб було 10 літрів. Процідити і провести позакореневе підживлення, тобто обприскувати по листю. Можна застосовувати розчин сульфату калію на 10 літрів 50 грам.
Кривизна плодів огірка може бути й іншою, перетягнуті, неначе з талією. Причина криється в нашому догляді - це нерегулярний полив. Так само це може бути при поганому запиленні. Тому завжди біля гібридів, самозапильних сортів садять декілька кущів простих бджолозапильних сортів, типу Конкурента. На них завжди багато квіток чоловічого типу. А що робити, щоб залучити комах? Посадіть поруч кріп, мелісу, м'яту, рослини з ароматними квітами. Можна обприскувати настоєм м'яти або меліси ваші грядки. Це також приверне бджіл.
Кривий, короткий огірок, більш гострої форми донизу, та ще й відстаючий в рості. Причина - брак азоту. Розчин із столової ложки карбаміду на 10 літрів води для позакореневого підживлення допоможе уникнути азотного голодування, а значить отримати урожай стандартної форми.
|