Корисні поради - город, сад, дім.                                                     РУССКИЙ
Субота, 27.04.2024, 10:23
Головна               ПРО МЕНЕ ТА САЙТ, МІЙ ЩОДЕННИК                  | RSS

НОВИЙ РОЗДІЛ САЙТУ УРОКИ РУКОДІЛЛЯ
Розділи сайту

Пошук

Популярні запити

Меню сайту

Головна » Статті » Хвороби рослин

Американська борошниста роса аґрусу та смородини - хвороба сферотека
Американська борошниста роса аґрусу та смородини - хвороба сферотека - останні десятиліття завдає величезної шкоди, поширюючись повсюди. Навесні відбувається зараження спорами гриба, зимуючими на уражених частинах рослин в сумках. На міцелії влітку утворюються спори, які ми спостерігаємо спочатку у вигляді білого борошнистого нальоту, пізніше схожого на повсть коричнево - сірого кольору. З часом кінці гілок засихають. Листя скручуються і так само сохнуть. Ягоди перестають розвиватися, зморщуються і пізніше можуть опадати. Якщо кущ сильно вражений американською борошнистою росою, то він може за кілька років загинути.
 
    

Розвиток хвороби стримує спекотна суха погода. А от коли стає прохолодніше, та ще й вологість підвищується, сферотека починає прогресувати. Ослаблені або перегодовані азотними добривами кущі смородини та аґрусу дуже сприйнятливі до цього захворювання. Тому один із засобів захисту - це як завжди хороший догляд, щоб кущі були сильними. Так само рекомендовано внесення калійних і фосфорних добрив в максимально допустимих дозах.

Заходи боротьби із захворюванням.
При підборі сортів аґрусу та смородини для посадки звертайте увагу на їх стійкість до американської борошнистої роси.

Проводьте підживлення фосфорно-калійними добривами.

Уражені частини рослини вирізуйте і спалюйте. З ягодами поступайте таким же чином.

До розпускання бруньок обробити кущі мідним або залізним купоросом. Це допоможе знищити зимуючі спори сферотеки.
Можна ранньою весною до розпускання бруньок провести обробку проти хвороб аґрусу та смородини, як втім, і всього саду, ДНОКом або нитрафеном.
Мідно-мильними препаратами, кальцинованою содою обробити в разі прояву захворювання. Можна профілактично після цвітіння.
А ось Ізофен підійде після збирання врожаю або до цвітіння.

Можна спробувати більш природні засоби. Прокип'ятити у відрі води 1/4 відра золи. Час кип'ятіння 60 хвилин. Після фільтрування до розчину додати 30 грамів господарського мила.
Дозу золи збільшують, якщо обробка проводиться по голих пагонах, до розпускання бруньок. Пропорція 1 частина золи на 3 частини води.

Золу можна приготувати і по - іншому. Кілограм деревної золи настояти у відрі води протягом 5-7 днів. Періодично помішувати. Злити прозору рідину, додати в неї розчин 40 грам мила і провести обробку, рясно змочуючи кущ з усіх сторін.

Так само пропонується настояти 3 дні перепрілий гній 1 частина на 3 частини води. Готовий розчин процідити, додати ще 3 частини води і провести обприскування смородини та агрусу від американської борошнистої роси.

Гноєм, золою, кальцинованої содою, мідним препаратом проводять обробку не менше 3-х разів за сезон, тільки ввечері або коли похмуро. Починають після цвітіння і повторюють через кожні 8 - 10 днів.

До розпускання бруньок агрус обприскувати розчином залізного купоросу (на 10 літрів води 200 грам).
Кальцинована сода застосовується з розрахунку на 10 літрів води 50 грам порошку. Щоб краще прилипало необхідно додати розчин з 40 грам господарського мила.

Смородину (НЕ агрус) можна обробити 0,5% розчином колоїдної сірки. Але може викликати опіки, тому якщо є листя, то перевірити на окремій гілці дію препарату.

Використовують для боротьби з хворобою американської борошнистої роси на агрусі та смородині суміш з хлористого калію 50 грам (або суперфосфату 100 грам) і марганцевокислого калію 3 грама на 10 літрів води.

З метою профілактики змішати зняте молоко або молочну сироватку (1 літр) з відром води, рясно обприскати кущі.

Після роботи інструмент так само необхідно дезінфікувати - обробити в 1% розчині мідного купоросу, витримавши 5 хвилин і потім промити.

В середині листопада (дивіться по своїй місцевості), але в такий час, коли температура ще не опускається нижче +5 ˚ С обробіть в цілях боротьби з борошнистою росою агрус і смородину сірчанокислим або хлористим калієм з розрахунку 1 кг на відро води. А от навесні дозу зменшити 100 грам на 10 літрів. Повторити ще раз через 10 днів.

Так само використовують Тілт, Вектру, Топаз, Сандофан, Акробат МЦ, Байлетон і інші препарати.

Всі обробки проводити тільки у вечірній (в крайньому випадку, рано вранці) час. При високих температурах дія не буде єфективною.

Але все ж запам'ятайте - головне не лікувати захворювання, а проводити профілактику. Причому садово - городні, а особливо дачні ділянки так тісно розташовані, що уникнути зараження грибковими захворюваннями дуже важко. Особливо якщо хвора посадка ягідника знаходиться у сусіда поруч за сіткою - рабицею. Тому враховуйте інтереси сусідів. Якщо у вас не вистачає часу, то краще не висаджуйте такі культури, що дуже уражуються хворобами. Благо сортів тепер різних предостатньо. Вибирайте те, що простіше вирощувати, що не хворіє. А боротьбу і різні різнощі залиште любителям. Не приносьте їм шкоду своїм недоглянутим і хворим садом, городом.

Основні ознаки наявності хвороби американської борошнистої роси у агрусу або смородини.
Борошнистий наліт білувато - сірого кольору, схожий на павутину. У першу чергу вражає молоде листя на кінцях пагонів. Вони гинуть. Такий же наліт відзначається і на ягодах. Поступово колір нальоту змінюється на бурий, більш волокнистий за структурою. Помітні чорні цятки - це спори гриба сферотеки. Ягоди засихають.

Борошниста роса небезпечне захворювання, що вражає багато овочів, садові і квіткові культури. Боротьба з нею триватиме протягом усього року і включає в себе багато засобів, як хімічних, так і профілактичних заходів. Існує так само захворювання несправжньою борошнистою росою. Не пропустіть їх на свою ділянку.
ПОДІЛИСЯ З ДРУЗЯМИ
Категорія: Хвороби рослин | Додав: Даша (17.05.2012)
Переглядів: 9330 | Коментарі: 6 | Теги: ягоди, Кущі, Смородина, хвороби рослин, аґрус | Рейтинг: 3.3/3
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Рецепт на день
Кекс морквяний

(солодкі страви)
Борошно 2 ½ склянки
Морква середня 5 - 6 штук
Цукор 1 склянка
Молоко 10 столових ложок
Олія рослинна 2 столових ложки
Розпушувач для тіста 1 столова ложка
Яєчні білки 4 штуки
Сік апельсина 50 - 100 мл
Можна взяти 100 грам сухофрукт
Кекс морквяний


Наші групи

Домашні заготовки

Хвороби рослин
Наприкінці весна та на початку літа пошкоджує смородину та аґрус стовпчаста іржа.
стовпчаста іржа -->

Шкідники рослин
Не пропустіть на своюділянку злісного шкідника – оленку волохату.
оленка волохата

Пошук по тегам
сад (76)
СУП (13)

Цікаво

Статистика

Використання матеріалу, повне або часткове, можливе тільки при наявності активної гіперссилки © 2024 Конструктор сайтів - uCoz