Ось і кущі посіли своє місце на дачі, городі, в саду. Проведена перше обрізування аґрусу після посадки на 3-4 бруньки. Якщо садили восени, то необхідно кущ на зиму підгорнути землею або перегноєм. Це збереже від випирання та захистить молоді коріння від вимерзання. Обрізування аґрусу на другий - третій рік полягає у видаленні пошкоджених, недорозвинених гілок. Щороку з вирослих одноліток залишають 3-4 пагони.
З появою безколючкових і стійких до борошнистої роси сортів аґрус набув широкого поширення на присадибних городах, в садах, на дачах. Догляд та збір врожаю став простішим і тепер немає сенсу відмовлятися від посадки такої корисної ягоди. Кущ аґрусу складається з гілок різного віку, досягає висоти 1,5 метра. Добре росте на родючих ґрунтах з хорошою аерацією. Кращий строк посадки восени, десь кінець вересня початок жовтня. Посадка аґрусу навесні можлива в ранні терміни. Інакше приживлюваність буде гірше.
Кущі червоної та білої смородини після посадки формують так само, як і чорної - з гілок різного віку. Але старі гілки можуть давати хороший врожай не 6 років, як у чорної, а 8 років. Живуть вони довше, морозостійкі. Кущі вищі. Цю властивість і використовують в Голландії для вирощування червоної смородини в польових умовах.
В умовах присадибного садівництва розмножують смородину горизонтальними відсадками або здерев’янілими живцями. Чорна смородина вкорінюється краще, ніж червона та біла. На городі, в саду, на дачі відводять спеціальне місце для вкорінення живців. Це повинна бути пухка вільна від бур'янів ділянка. При розмноженні смородини живцями застосовують і весняну посадку матеріалом заготовленим восени, взимку або навесні (до набрякання бруньок). Якщо посадку проводять не відразу, то живці зберігають або прикопаними в ґрунті, або у вологому піску. Висаджують рано.
Вирощування смородини, як і будь-якої іншої ягідної культури, полягає у своєчасному поливі, підгодівлі добривами, боротьбі з хворобами, шкідниками і бур'янами. Своєчасна і правильна обрізка смородини допоможе сформувати насадження, які добре плодоносять. Завдяки цьому рослина стане не тільки окрасою городу, саду, дачі, але й забезпечить вітамінною продукцією сім’ю.При вирощуванні смородини часто застосовують позакореневе підживлення. Поступово кущ чорної смородини буде сформований з 12-15 гілок, білої і червоної 8-12 гілок різного віку.
Смородина ягода цінна. Не даремно її можна знайти в кожному саду, на городах, дачах, часто посаджену по межі ділянки. Адже за вмістом вітаміну С вона перевершує цитрусові та поступається тільки шипшині й актинідії. Під посадку смородини, як і інші ягідних культур, необхідно заздалегідь знищити бур'яни. Так як через специфіку розміщення кореневої системи це буде зробити в подальшому важко. І так місце на городі, дачі чи в саду вибрано. Посадка смородини вимагає підготовчих агротехнічних заходів.
При вирощуванні суниці (полуниці) на відкритих ділянках городів і дач потрібно використовувати захищаючі від вітрів насадження, наприклад, смородини, аґрусу. Ділянка обрана, плантація ягідника закладена. Як далі вирощувати суницю (полуницю). Після збору врожаю потрібно оглянути рослини суниці (полуниці), прибрати всі гнилі ягоди і знищити. Ягода суниця - це рослина дуже вимоглива до вологості.
Розмноження суниці (полуниці) здійснюється діленням куща, насінням і, найчастіше, вкоріненими розетками. Оскільки суниця і полуниця будуть у вас рости на одному місці не один рік, то до підготовки ділянки городу під ягідник потрібно підійти дуже серйозно. Розсада суниці (полуниці) повинна мати 3-4 здорових листа і потужну кореневу систему завдовжки не менше 5 см. Дуже важливо при посадці суниці (полуниці) правильно заглибити рослину.
Дуже часто ягоду, вирощувану в садах, помилково називають полуницею. Але насправді це великоплідна суниця. У стародавні часи вирощували полуницю і лісову суницю. Суниці описували, як лікарську рослину ще в XIII столітті. Вважається, що садова великоплідна суниця була отримана в Європі від схрещування віргінської та чилійської суниці. Ягода суниця - продукт дієтичний. Вона швидко засвоюється організмом, покращує обмін речовин. Містить багато вітамін і мікроелементів. Суниця найбільш поширена рослина серед ягідних культур. Це вічнозелена багаторічна рослина, тому успішно використовується для цілорічного отримання ягід.