Корисні поради - город, сад, дім.                                                     РУССКИЙ
Середа, 04.12.2024, 22:12
Головна               ПРО МЕНЕ ТА САЙТ, МІЙ ЩОДЕННИК                  | RSS

НОВИЙ РОЗДІЛ САЙТУ УРОКИ РУКОДІЛЛЯ
Розділи сайту

Пошук

Популярні запити

Меню сайту

Головна » Статті » Ягоди

Розмноження смородини живцями та відсадками
В умовах присадибного садівництва розмножують смородину горизонтальними відсадками або здерев’янілими живцями. Чорна смородина вкорінюється краще, ніж червона та біла. На городі, в саду, на дачі відводять спеціальне місце для вкорінення живців. Це повинна бути пухка вільна від бур'янів ділянка. Посадку живців проводять восени, за місяць до морозів, зазвичай у вересні. Їх нарізають з добре розвинених однорічних пагонів, товщина повинна бути близько 8 мм, довжина 18-20 см. Листя видаляють. При висаджуванні над рівнем землі залишають одну бруньку, а розташовують живці частіше під кутом 45 °.

При розмноженні смородини живцями застосовують і весняну посадку матеріалом заготовленим восени, взимку або навесні (до набрякання бруньок). Якщо посадку проводять не відразу, то живці зберігають або прикопаними в ґрунті, або у вологому піску. Висаджують рано.
Іноді смородину розмножують живцями такими, що вже пустили зародкові корені. Для цього їх до посадки витримують 7-8 днів у темному приміщенні (підвалі), опустивши на 2 / 3 у воду. Зараз продається багато засобів, що сприяють укоріненню. Ними обробляють живці відповідно до інструкції.

Живці смородини висаджують рядами з відстанню 50-70см, і в ряду 10-15см. Землю добре притискають, рясно поливають. Подальший догляд полягає в розпушуванні, видаленні бур'янів, поливах. Влітку саджанці можна підгодувати нітроамофоскою 40 г на 1 м.кв. Для збереження вологи і створення сприятливого клімату краще ділянку вкрити мульчею. Якщо ви не можете часто поливати, то використовуйте увіткнені в землю вниз шийкою пластикові пляшки, наповнені водою.

    

Якщо ви рідко буваєте на дачі, городі і для вашого саду розмноження смородини живцями неможливе, то використовуйте більш простий спосіб - горизонтальні відсадки. Особливо вони підходять для червоної і білої смородини, у яких живці гірше вкорінюються. Навесні навколо куща вносять перегній, землю добре розпушують, вирівнюють. Відбираються добре розвинені, здорові однорічні пагони або дворічні, добре розгалужені гілки. Їх відгинають і укладають в канавку глибиною 6-8 см, пришпилюють гачками. Коли з бруньок смородини виростуть пагони довжиною 12-15 см, то їх підгортають, щільно присипаючи вологою землею, трамбуючи, щоб не було порожнеч. Полив смородини проводять так, щоб не зруйнувати валик. Після такого підгортання починає рости коріння. Пагони підростають, і через півмісяця проводять повторне підгортання.

Восени, розмножену горизонтальними відсадками смородину, розрізають на окремі рослини та висаджують на постійне місце. Слабкі саджанці дорощують на окремо відведеній ділянці. Вирощування смородини при належному догляді забезпечить вас вітамінною продукцією.
Так само можливо смородину розмножувати зеленими або однобруньковими живцями, живцями з дворічною деревиною. Але ці способи трудомісткі й вимагають застосування теплиць, туманоутворюючих установок.
ПОДІЛИСЯ З ДРУЗЯМИ
Категорія: Ягоди | Додав: Даша (19.10.2011)
Переглядів: 4082 | Теги: ягоди, Кущі, Смородина, розмноження рослин | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Рецепт на день
Кекс морквяний

(солодкі страви)
Борошно 2 ½ склянки
Морква середня 5 - 6 штук
Цукор 1 склянка
Молоко 10 столових ложок
Олія рослинна 2 столових ложки
Розпушувач для тіста 1 столова ложка
Яєчні білки 4 штуки
Сік апельсина 50 - 100 мл
Можна взяти 100 грам сухофрукт
Кекс морквяний


Наші групи

Домашні заготовки

Хвороби рослин
Наприкінці весна та на початку літа пошкоджує смородину та аґрус стовпчаста іржа.
стовпчаста іржа -->

Шкідники рослин
Не пропустіть на своюділянку злісного шкідника – оленку волохату.
оленка волохата

Пошук по тегам
сад (76)
СУП (13)

Цікаво

Статистика

Використання матеріалу, повне або часткове, можливе тільки при наявності активної гіперссилки © 2024 Конструктор сайтів - uCoz