Корисні поради - город, сад, дім.                                                     РУССКИЙ
Середа, 04.12.2024, 22:21
Головна               ПРО МЕНЕ ТА САЙТ, МІЙ ЩОДЕННИК                  | RSS

НОВИЙ РОЗДІЛ САЙТУ УРОКИ РУКОДІЛЛЯ
Розділи сайту

Пошук

Популярні запити

Меню сайту

Головна » Статті » Ягоди

Обрізування, формування аґрусу та подальший догляд
Ось і кущі посіли своє місце на дачі, городі, в саду. Проведена перша обрізка аґрусу після посадки на 3-4 бруньки. Якщо садили восени, то необхідно кущ на зиму підгорнути землею або перегноєм. Це збереже від випирання та захистить молоді коріння від вимерзання.
Обрізка аґрусу на другий - третій рік полягає у видаленні пошкоджених, недорозвинених гілок. Щороку з вирослих одноліток залишають 3-4 пагони. Дуже схоже з формуванням смородини. Так само молоді пагони використовують для розмноження аґрусу. Гілки 6 -7 річного віку видаляють, оскільки найбільший урожай дають кущі аґрусу на пагонах 4 -5 річного віку. Всього на плодоносному кущі буде 20 - 24 гілки різного віку. На їх плодушках і знаходяться ягоди. При борошнистій росі в аґрусу вкорочують шляхом обрізки вражений однорічний приріст.

Іноді за допомогою щеплення на золотисту смородину та обрізки аґрусу кущ формують в штамбової формі. Так він буде схожий на деревце, зручніше буде догляд. У саджанці смородини, добре укорінені, на висоті близько метра в бічний зріз роблять щеплення здеревілим пагоном. Листя на них видаляють, місце замазують садовим варом, спершу щільно обв'язавши. Термін липень - середина вересня. Так само в кінці літа можна прищеплювати впритул і косим клином. А навесні, за допомогою заготовлених зимою живців, виконують цю операцію методом впритул. Все що буде відростати нижче рівня щеплення підлягає видаленню. Підростаючі гілки аґрусу обрізають так, щоб виходила куляста форма. Центральну гілку майже не вкорочують. А інші вкорочують сильніше. Так і виходить потрібна форма. Якщо відросте якийсь центральний пагінець дуже довгим, то його зменшують. А ось на старих гілках однорічний приріст не укорочують, адже це плодові гілочки.

    

При гарній передпосадковій підготовці ґрунту можна перші 2 роки не вносити добрива. Але все таки я б радила злегка підгодовувати азотом, для наростання гілок. Це може бути 30 г аміачної селітри на 1 м.кв. Терміни підживлення аґрусу - рання весна та після збору врожаю.

У наступні роки живлення аґрусу поводити комплексними добривами, органікою 5 кг на 1 м.кв. або сумішшю 60 г калійної солі, 100 г суперфосфату, 40 г селітри. Можна підгодувати золою замість фосфору і калію. Добре реагує аґрус і на пташиний послід. Робиться настій 1 : 10 води. Підживлення поєднувати з поливом і мульчуванням ґрунту. В крайньому випадку, просто рихлити землю після поливу. Під дорослі кущі кількість органіки доходить до 25 кг на 1 м.кв. Терміни внесення - весна, після цвітіння, після збору врожаю
Аґрус погано переносить нестачу вологи. Особливо в період дозрівання ягід, вони можуть навіть обсипатися. Якщо ж ґрунт перезволожений, то знижується життєдіяльність ґрунтових мікроорганізмів і це теж погано для зростання. Вологість землі повинна становити близько 70% польової вологоємності. Спосіб поливу такий самий, як і у смородини.

Аґрус, порівняно з іншими ягодами, має більш щільну шкірку. Тому ягоди відмінно переносять транспортування і зберігаються 15-18 днів в прохолодному місці. Звичайно, якщо вони збиралися не по росі або під час дощу. Ягоди досягають стиглості дружніше. Якщо вам потрібно їх перевозити, то зніміть їх за 5-7 днів до повного дозрівання.
ПОДІЛИСЯ З ДРУЗЯМИ
Категорія: Ягоди | Додав: Даша (19.10.2011)
Переглядів: 2880 | Теги: сад, ягоди, догляд, аґрус | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Рецепт на день
Кекс морквяний

(солодкі страви)
Борошно 2 ½ склянки
Морква середня 5 - 6 штук
Цукор 1 склянка
Молоко 10 столових ложок
Олія рослинна 2 столових ложки
Розпушувач для тіста 1 столова ложка
Яєчні білки 4 штуки
Сік апельсина 50 - 100 мл
Можна взяти 100 грам сухофрукт
Кекс морквяний


Наші групи

Домашні заготовки

Хвороби рослин
Наприкінці весна та на початку літа пошкоджує смородину та аґрус стовпчаста іржа.
стовпчаста іржа -->

Шкідники рослин
Не пропустіть на своюділянку злісного шкідника – оленку волохату.
оленка волохата

Пошук по тегам
сад (76)
СУП (13)

Цікаво

Статистика

Використання матеріалу, повне або часткове, можливе тільки при наявності активної гіперссилки © 2024 Конструктор сайтів - uCoz