Корисні поради - город, сад, дім.                                                     РУССКИЙ
Середа, 04.12.2024, 22:12
Головна               ПРО МЕНЕ ТА САЙТ, МІЙ ЩОДЕННИК                  | RSS

НОВИЙ РОЗДІЛ САЙТУ УРОКИ РУКОДІЛЛЯ
Розділи сайту

Пошук

Популярні запити

Меню сайту

Головна » Статті » Ягоди

Агротехніка вирощування суниці
При вирощуванні суниці на відкритих ділянках городів і дач потрібно використовувати захищаючі від вітрів насадження, наприклад, смородини, аґрусу. Ділянка обрана, плантація ягідника закладена. Як далі вирощувати суницю (полуницю).
Ось і прийшла весна. Суниці, посаджені в минулому році, прижилися і пішли в ріст. Що ж далі робити на ягіднику. Насамперед очищаємо посадку від укривного матеріалу, старого, засохлого листя. Міжряддя розпушуємо. Якщо перед посадкою внесли мало добрив, то застосувати фосфорні та калійні мінеральні добрива. Землю покрити мульчею. Якщо цього не робити, то частіше потрібно буде рихлити і більше поливати.

Після збору врожаю потрібно оглянути рослини суниці (полуниці), прибрати всі гнилі ягоди і знищити. Розсипати по ґрунту перегній або компост (якщо немає мульчі). Якщо органічних добрив немає, то внести на кожен метр ряду 10г сечовини, 10г калійних добрив, 20г суперфосфату. Або використовувати 50-60г повного мінерального добрива. Можна провести підгодівлю суниці розчинами гною або пташиного посліду. Дають до 5 літрів на 1 м.кв. При великому ушкодженні листя хворобами чи шкідниками проводять його скошування, потім збирають і спалюють. А вже потім проводять підживлення суниці. Добре на початку осені внести 25 г калійної солі і 50г суперфосфату на 1 м.кв. Внесення добрив поєднують з поливом.

Ягода суниця (полуниця) - це рослина дуже вимоглива до вологості. Коріння залягає не глибоко, та й листовий апарат випаровує багато вологи. У південних районах поливають до 7-8 разів, у північних менше. Особливо важливо це в період формування квітів і у фазі плодоношення суниці. Вологість повинна бути на рівні 70%. (Таблиця визначення вологості). Перевіряють ґрунт на глибині 10 см, щоб він був в стані необхідної вологості. Але потрібно пам'ятати, що надлишок води теж приносить шкоду. На поверхню виносяться лужні солі та на поверхні листя суниці з'являється пожовтіння та опіки.

    

Прекрасні результати дає використання соломи, як мульчуючого матеріалу. Тобто поступово утворюється перегній, ягоди не лежать на землі, рослина суниці вимагає меншого догляду. При відсутності соломи бажано використання інші мульчуючі матеріали. У старих кущів коренева шийка піднімається над землею. Тому необхідно стежити за цим і підсипати землю.

Іноді для постійного оновлення ягідника використовують щорічну закладку нової плантації в розмірі п'ятої частини від основної. Тому у вас завжди будуть ділянки більш старшої посадки, а не тільки оновлені. Старі посадки суниці перекопують.
Збір ягід орієнтується на особливості кожного сорту. Деякі при повному дозріванні стають м'якими і погано транспортуються. Для далекого перевезення збирають ягоди суниці у фазі неповної стиглості. Якщо планується переробка на сік, то у суниці збирається ягода при повній зрілості і навіть трохи перезрілою.

Для отримання раннього врожаю ягід суниці використовуються плівкові укриття. Каркаси ставлять відразу після відтавання ґрунту. Під час цвітіння плівку на день відкривають. Це сприяє запиленню і провітрювання рослин. Решта агротехніка та ж, що і без плівки.
ПОДІЛИСЯ З ДРУЗЯМИ
Категорія: Ягоди | Додав: Даша (18.10.2011)
Переглядів: 2907 | Теги: сад, ягоди, суниці та полуниці, догляд | Рейтинг: 1.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Рецепт на день
Кекс морквяний

(солодкі страви)
Борошно 2 ½ склянки
Морква середня 5 - 6 штук
Цукор 1 склянка
Молоко 10 столових ложок
Олія рослинна 2 столових ложки
Розпушувач для тіста 1 столова ложка
Яєчні білки 4 штуки
Сік апельсина 50 - 100 мл
Можна взяти 100 грам сухофрукт
Кекс морквяний


Наші групи

Домашні заготовки

Хвороби рослин
Наприкінці весна та на початку літа пошкоджує смородину та аґрус стовпчаста іржа.
стовпчаста іржа -->

Шкідники рослин
Не пропустіть на своюділянку злісного шкідника – оленку волохату.
оленка волохата

Пошук по тегам
сад (76)
СУП (13)

Цікаво

Статистика

Використання матеріалу, повне або часткове, можливе тільки при наявності активної гіперссилки © 2024 Конструктор сайтів - uCoz