Корисні поради - город, сад, дім.                                                     РУССКИЙ
Четвер, 28.03.2024, 18:51
Головна               ПРО МЕНЕ ТА САЙТ, МІЙ ЩОДЕННИК                  | RSS

НОВИЙ РОЗДІЛ САЙТУ УРОКИ РУКОДІЛЛЯ
Розділи сайту

Пошук

Популярні запити

Меню сайту

Головна » Статті » Календарі робіт

Календар садівників - городників, дачників на березень місяць
Календар садівників - городників, дачників на березень місяць - старт активних робіт у відкритому ґрунті. Звичайно не скрізь, але в багатьох місцях саме на цей час припадає танення снігу, активна підготовка до посівів і посадок, робота в саду і на винограднику. Це і прибирання укривних матеріалів з багаторічних посадок, і багато інших робіт місяця березня, про які піде далі мова.
В саду, на ягідниках, виноградниках садівники - городники, дачники спушують міжряддя й вносять добрива.
Уникайте застою води під час танення снігу. Якщо у вас є такі місця, то постарайтеся з осені вирівняти там землю і потурбується про можливе відведення талих вод.
 
      

Календар садівників - городників, дачників, роботи на березень в саду.
В саду садівники продовжують обрізку дерев. Зараз терміни підганяють. Це найвдаліший час для формування крон та санітарної обрізки.
На старих деревах проводять омолоджуючу обрізку. Садівники рекомендують сильно не обрізати за один рік, інакше дерево мало того що старе, так ще стане ослаблене. І ви можете отримати зворотний ефект. Омолоджуйте поступово протягом декількох років. Великі рани замазують садовим варом. А по можливості й маленькі.

Якщо на штамбах побілка змилася, то повторіть її. Хоча це бажано зробити ще в лютневі теплі вікна. Захистіть, таким чином, штамби та скелетні гілки плодових дерев від сонячних опіків.

До розпускання бруньок проводять обприскування викорінюючими препаратами. Наприклад, проведіть обмивання і обприскування від щитівок, в тому числі і від карантинного шкідника каліфорнійської щитівки.

Необхідно проводити затримання талих вод.

Підготуйте купи для задимлення саду, якщо будуть заморозки під час цвітіння.

У міжряддях саду можна висіяти сидерати.

Проводиться посадка дерев.

Очистіть на штамбах і скелетних гілках відмерлу кору скребками або металевими щітками, якщо ви цього не зробили з осені. Потім рани замажте садовим варом і проведіть побілку.

Якщо на деревах є дупла, то їх так само необхідно закрити. Для цього зачистити отвір до живої деревини, обмазати 5% розчином мідного купоросу і зацементувати (пісок великий 3 частини, цемент 1 частина). Коли розчин висохне, то пофарбуйте його олійною фарбою. 

    

Календар садівників - городників, дачників, роботи на березень в городі.
У будинку, на підвіконнях, в теплицях ведуть активне вирощування розсади. У першу чергу це капуста і помідори. З кінця лютого і до середини березня висівають на розсаду підготовлені насіння баклажан. Слідкуйте за поєднанням вологості, температури і освітленості при вирощуванні овочів у закритому ґрунті. Тоді розсада не буде витягнутою. По кожній рослині дивіться детально за посиланнями. (Розсада помідорів, баклажанів, розсада капусти й огірки в будинку на підвіконні)

У деяких південних регіонах при ранньому потеплінні в другій половині березня городники під плівку висаджують розсаду ранньої капусти.
В ящики можна висівати насіння селери. Їх попередньо необхідно замочити на добу у воді. У фазі 2-х справжніх листків проводять пікірування.

В тепле місце вносять картоплю для пророщування.

Можна провести поділ кущів щавлю.

Продовжують вирощувати овочі в городі, розміщеному на підвіконні, в будинку.

Якщо у вас є підготовлені грядки і запас сухого грунту для засипки, то можна провести посіви холодостійких культур. Якщо ж таких запасів немає, то як тільки можна буде приступити до городнім робіт ( коли ґрунт перестане прилипати до ніг і лопати) проведіть посів иссопа, щавлю, петрушки, крес-салату, цибулі "чорнушки", моркви, пастернаку, кропу, шпинату, гороху .
Але відразу все насіння не висівайте. Дуже часто буває так, насіння проростуть, але ще не зійдуть. І починаються проливні затяжні холодні дощі. При довгому зниженні температури та підвищеній вологості насіння що проклюнулось може загинути. Тому ранні посіви краще накривати плівкою, особливо якщо прогнозується така несприятлива погода.
Для зимового зберігання моркву так рано не сіють. Роблять це городники і дачники набагато пізніше.

Кріп, крес-салат, шпинат сіють кілька разів, щоб постійно мати цю вітамінну продукцію.

Дуже добре для ранньовесняної сівби застосовувати підняті грядки. На них швидше просихає і прогрівається ґрунт. А якщо під них вирити канавку, засипати туди рослинні залишки, а потім назад насипати землю, то ви отримаєте ще й підземний обігрів.

Рано можна висаджувати ярий часник.

Також у другій половині місяця під плівку висівають насіння редиски. Якщо тепло ще не встановилося, то посійте протравлене, але не проросле насіння. Так вони проростуть тоді, коли буде відповідний температурний режим. 

    

Календар садівників - городників, дачників, роботи в березні в квітнику.
Багаторічні посадки звільняють від укриттів.

Всі старі, відмерлі гілки видаляють. Згрібають рослинні залишки, це хороший профілактичний метод у боротьбі з хворобами та шкідниками. Якщо всі ці залишки не вражені хворобами, то відправте їх у компост.

Деякі однолітні квіти вимагають вирощування через розсаду, інакше вони дуже пізно зацвітають. У березні квітникарі сіють на розсаду айстри, левкой, петунії, антіррінум. Готують посівні ящики, ґрунт трамбують і поливають. Якщо сіяти на суху, а потім полити, то дрібне насіння буде глибоко затягнуте в землю і не зійде. Після поливу грунту теплою водою почекати 2 години, зверху посипати сухого прожареного піску і посіяти дрібне насіння на поверхню. Більші - трохи заглибити. Для кожної рослини існують свої норми глибини посіву.

На багаторічних посадках вносять повне мінеральне добриво, проводять інші підгодівлі.

При ранньому потепління до кінця місяця починають ділити та розсаджувати багаторічні квіти.

Троянди необхідно висадити навесні як можна раніше.

Хризантеми, які зберігалися всю зиму в приміщенні або укритті, необхідно занести в тепле місце і поливати. Для живцювання використовують поросль, яка буде з'являтися.

В кінці місяця березня занесені в тепле місце кореневища канн ділять і висаджують у відкритий ґрунт (на півдні). Північніше це роблять пізніше.

Необхідно переглянути бульби жоржин, цибулини гладіолусів, що зберігаються. Жоржини необхідно обприскувати теплою водою 2 рази на тиждень. 

    

Календар садівників - городників, дачників, роботи в березні на ягіднику.
Для знищення борошнистої роси на кущах смородини та аґрусу застосовують обливання гарячою водою. Для цього воду в чайнику довести до кипіння, але не кип'ятити, щоб було градусів 75. Лити на кущі через друшляк, він дасть розсіювання, не буде опіку. Так само можна воду що закипіла влити в холодну лійку і поливати рясно кущі. При + 45 ˚ С міцелій грибка гине.

На смородині огляньте бруньки, ті що роздулися видаліть.

На малиннику видаліть пагони з здуттями, також приберіть старі та ті, що загущують кущ.

Можна при великому ураженні ягідника хворобами та шкідниками провести викорінююче обприскування хімічними розчинами. Але не забувайте, більшість з них згубні для зелених частин рослин. Тому при найменшому розпусканні бруньки згорять. Наприклад, можна взяти ДНОК. Не перестарайтеся. Якщо за ягідником регулярно спостерігати і не запускати, то таких обприскувань краще уникнути. Навіщо вам зайва хімія на ділянці.

Нарізуються живці чорної смородини. Їх необхідно до висадки зберігати в підвалі у вологому піску.

На посадках полуниці і суниці садівники та дачники вигрібають старе листя, можливе джерело хвороб і шкідників.

Відразу після танення снігу для отримання раннього врожаю цих ягід грядки накривають плівкою покладеною на каркас.

Проводяться санітарні та формуючі обрізки. На кущах смородини та аґрусу підтримуйте поєднання кількості пагонів різного віку. Це не дасть кущу швидко постаріти та гарантуватиме отримання стабільного врожаю. 

    

Календар садівників - городників, дачників, роботи в березні на винограднику.
На півдні кущі звільняють від укривних матеріалів.

Не запізнюйтесь з обрізанням, щоб уникнути "плачу лози".

Пагони й рукава винограду підв'язати.

Вносяться мінеральні добрива, міжряддя розпушують.


При можливості перелопачуються компостні купи. Готується робочий інвентар. Проводиться планування ділянки, посівів і посадок. Купуються насіння. Робота в розпалі. Бажаю вам все встигати і не втомлюватися.
ПОДІЛИСЯ З ДРУЗЯМИ
Категорія: Календарі робіт | Додав: Даша (18.03.2014)
Переглядів: 9002 | Теги: ягоди, сад, виноград, планування, сезонні роботи, город, Квіти | Рейтинг: 2.6/5
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Рецепт на день
Кекс морквяний

(солодкі страви)
Борошно 2 ½ склянки
Морква середня 5 - 6 штук
Цукор 1 склянка
Молоко 10 столових ложок
Олія рослинна 2 столових ложки
Розпушувач для тіста 1 столова ложка
Яєчні білки 4 штуки
Сік апельсина 50 - 100 мл
Можна взяти 100 грам сухофрукт
Кекс морквяний


Наші групи

Домашні заготовки

Хвороби рослин
Наприкінці весна та на початку літа пошкоджує смородину та аґрус стовпчаста іржа.
стовпчаста іржа -->

Шкідники рослин
Не пропустіть на своюділянку злісного шкідника – оленку волохату.
оленка волохата

Пошук по тегам
сад (76)
СУП (13)

Цікаво

Статистика

Використання матеріалу, повне або часткове, можливе тільки при наявності активної гіперссилки © 2024 Конструктор сайтів - uCoz