Корисні поради - город, сад, дім.                                                     РУССКИЙ
П`ятниця, 19.04.2024, 19:17
Головна               ПРО МЕНЕ ТА САЙТ, МІЙ ЩОДЕННИК                  | RSS

НОВИЙ РОЗДІЛ САЙТУ УРОКИ РУКОДІЛЛЯ
Розділи сайту

Пошук

Популярні запити

Меню сайту

Головна » Статті » Вирощування овочів

Як виростити розсаду помідорів (томатів)
Як виростити розсаду помідорів (томатів), якщо не хочеться залежати від тих сортів, які будуть продавати на ринку. Адже дуже часто у нас є якісь улюблені сорти, або просто нам довелося купити насіння томатів сорту, що дуже сподобався. Доведеться трохи постаратися і результат буде отриманий, ви зможете виростити й посадити власноруч вирощену розсаду помідор.

Звичайно, непогано було б знати, до якого терміну дозрівання належить той томат, за вирощування розсади якого ви вирішили приступити. Якщо помідори раннього терміну дозрівання ви посієте дуже рано, то рослини досягнуть великої довжини, а в грунт їх ще не буде можжливості висадити. Адже для раннього терміну посадки майже скрізь потрібно мати опалювальний закритий грунт. Навіть на півдні бували випадки підмерзання або повної загибелі висадженої розсади помідор в кінці травня. З мого досвіду скажу, що навіть спостерігали ранкові заморозки 26 травня (живу в степовій зоні України) зі зниженням температури до -5 ˚ С. А тим більше якщо ви придбали всього кілька насінин, то не поспішайте, посійте краще пізніше. Або ж висаджуйте розсаду помідор з використанням укриття.

Для вирощування розсади помідор готують різні грунтові суміші або купують готові. Одна з таких складається з торфу й перегною, узятих в рівних частинах, 2-х склянок золи, 20 грам сульфату калію, 60 грам суперфосфату. Інший варіант грунтової розсадної суміші - дерновий грунт з перегноєм в рівних частинах і 40 - 60 грам комплексного мінерального добрива.

Можна використовувати одноразові стаканчики, розсадні касети або ящики. При посіві помідор на розсаду в ящики спочатку можна сіяти більш густо, а потім пікірувати в площу живлення за розміром до 10 * 10 см. Добре використовувати після пікіровки тару глибиною до 10 см і шириною 25 см. На дно ящика насипати дренаж, а вже потім поживну грунтову суміш. Не бійтеся проводити пікірування. При пікіруванні розсада помідорів нарощує добре розвинену мочковату та густу кореневу систему, так що цей прийом буде для неї навіть корисний. Грунт добре ущільнити, ребром лінійки зробити борозни, посіяти насіння на глибину 1 - 2 см через 2 - 3 см. Відстань між борознами 3 - 4 см. Полити злегка, накрити зверху шматком плівки, поставити в тепле місце (20 - 25 ˚ С) . У кімнатних умовах таке місце легко знайти на шафі. Там завжди тепліше. Головне не прогавити час сходів і відразу перенести ящички з вирощуваною розсадою на освітлене місце.
    

А ось після появи сходів на перший час температуру знижують, щоб розсада помідорів (томатів) не витягнулася. Перші 4 - 7 днів вдень температура витримується +15 ˚ С, а вночі до +10 ˚ С. Так ріст розсади трохи пригальмується й зміцниться корінь. Потім в похмурі дні її підтримувати на рівні 17-19, а в сонячні дні 20 - 26 градусів. Вночі 10 -15˚С. Однією з основних проблем при вирощуванні розсади помідорів (томатів) є підтримання співвідношення температури та освітлення. Вибирається саме освітлене місце (якщо це кімната), а так само перший час проводити досвічування люмінесцентними лампами (економічними).

Якщо ви будуте пікірувати розсаду помідор, тобто спочатку висіваєте томати густо, то зробіть це у фазі 2 - 3 справжніх листочків. Причому кінчик кореня прищепніть, а саму рослину можна трохи заглибити. Це дасть можливість розвинутися потужній кореневій системі.

Підживлення проводити щотижня. Для підгодівлі розсади помідорів можна використовувати добову витяжку з 1 склянки золи в 5 літрах води. Якщо це не житлове приміщення, то через раз підгодовують сумішшю з 1 склянки коров'яку, 1 чайної ложки сульфату калію на 5 літрів води. Так само у продажу зараз є різні комплексні добрива, які підійдуть для цього. Перші пару раз використовуйте 1 склянку розчину на 4 рослини, пізніше на 2.

Перед висадкою в грунт розсаду томатів необхідно обов'язково загартувати. Для цього вдень потрібно з другої половини квітня виносити, виставляти її на свіже повітря, знімати плівку. Якщо не очікується заморозків, то можна залишати й на ніч. Але будьте обережні.

У відкритий грунт висаджують після можливих зворотних заморозків або використовуйте тимчасові укриття. Для кожної місцевості існують свої терміни. На півдні вони відносяться до першої половини травня, в північних регіонах ближче кінця. При використанні укриттів розсада томатів висаджується раніше, приблизно з середини квітня.

Передпосівна підготовка насіння помідор (томатів) до вісівання.
Варіантів підготовки насіння томатів (помідор) до посіву багато. Це всього лише один з них. У гарячій воді, температура +45 ˚ С, або над настільною лампою, над абажуром, можна в батареї витримуються насіння 3 години для прогрівання. Потім опустити насіння томатів у воду з марганцівкою (перманганат калію) на 100 мл рідини 1 грам на 30 хвилин. Промити водою. Опустити в розчин стимулятора росту, мікроелементів, борної кислоти (0,5 грам на 1 літр), зольний розчин (1 літр води й 2 столові ложки золи настояти добу, помішуючи. Процідити) на добу. Знову промити.

Насіння томатів викладаються для наключування. Можна обгорнути їх в тряпочку, шматочок марлі та покласти на блюдце. Можна при підготовці насіння томатів до посіву проводити вимочування, поклавши їх на блюдце і заливши водою. Вода повинна покрити їх наполовину. Воду міняти 3 рази на добу. При замочуванні в марлечку, її промивають 2 рази на добу. Коли насіння наклюнуться, можна провести загартовування. Це хороший спосіб підготовки насіння томатів до посіву. Так само цей прийом іноді використовують, якщо немає можливості провести їх сівбу на розсаду. Для цього насіння поміщають в холодильник щоб температура була від +1 до +3 ˚ С і тримають 19 годин, а 5 годин на добу тримають при кімнатній температурі. При підтримці вологості насіння процедуру проводять протягом 6 діб.
ПОДІЛИСЯ З ДРУЗЯМИ
Категорія: Вирощування овочів | Додав: Даша (15.02.2012)
Переглядів: 15431 | Коментарі: 3 | Теги: помідори, вирощування овочів, закритий грунт, город в хаті, розсада | Рейтинг: 2.2/11
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Рецепт на день
Кекс морквяний

(солодкі страви)
Борошно 2 ½ склянки
Морква середня 5 - 6 штук
Цукор 1 склянка
Молоко 10 столових ложок
Олія рослинна 2 столових ложки
Розпушувач для тіста 1 столова ложка
Яєчні білки 4 штуки
Сік апельсина 50 - 100 мл
Можна взяти 100 грам сухофрукт
Кекс морквяний


Наші групи

Домашні заготовки

Хвороби рослин
Наприкінці весна та на початку літа пошкоджує смородину та аґрус стовпчаста іржа.
стовпчаста іржа -->

Шкідники рослин
Не пропустіть на своюділянку злісного шкідника – оленку волохату.
оленка волохата

Пошук по тегам
сад (76)
СУП (13)

Цікаво

Статистика

Використання матеріалу, повне або часткове, можливе тільки при наявності активної гіперссилки © 2024 Конструктор сайтів - uCoz