Корисні поради - город, сад, дім.                                                     РУССКИЙ
П`ятниця, 26.04.2024, 02:19
Головна               ПРО МЕНЕ ТА САЙТ, МІЙ ЩОДЕННИК                  | RSS

НОВИЙ РОЗДІЛ САЙТУ УРОКИ РУКОДІЛЛЯ
Розділи сайту

Пошук

Популярні запити

Меню сайту

Головна » Статті » Вирощування овочів

Огірки на підвіконні - вирощування взимку в кімнаті
Огірки на підвіконні взимку в кімнаті не вимагають складного вирощування та догляду. Ця культура рано починає плодоносити і, вже через два місяці, ви будите ласувати свіжими зеленцями. Якщо сіяти огірки через проміжки часу, то забезпечите себе постійним надходженням цього корисного овоча. Наприклад, якщо у вас немає присадибної ділянки, городу, дачі, то потім перенесіть свої посіви на балкон. І так цілий рік. Чергуючи вирощування огірків на підвіконні і у відкритому ґрунті, ви завжди будете з овочами, навіть взимку.

Перше що нам знадобиться - це насіння. Звичайно, можна запилювати квіточки самому, можна взяти будь - яке насіння, але все ж підійдемо до такої справи більш серйозно. Для вирощування огірків на підвіконні сорти краще підбирати партенокарпічні (самозапильні), тіньовитривалі, скоростиглі. Це такі давно відомі сорти як Ритова, Московський тепличний, Зозуля, Стелла, Малахіт, Дін-зо-син, Майський, ТСХА-1, Лада. Багато гібридів, з квітками переважно жіночого типу, вимагають додаткової висадки поруч ще якихось сортів, для кращого перезапилення. Достатньо буде 2-3 рослини з чоловічим типом цвітіння.

Насіння готуємо так само, як і для посіву в ґрунт, тобто, протравлюємо, обробляємо стимуляторами росту, пророщуємо. До появи сходів можна тримати рослини в темряві при температурі вдень не нижче 22 ˚ С, вночі 15-16 ˚ С. З появою сходів відразу перенесіть в освітлене місце, поставте огірки на підвіконня. Не забувайте в короткі зимові дні сходи досвічувати, інакше розсада витягнеться. Так само розсада може витягнутися через неправильний температурний режим. Вирощуючи огірки на підвіконні взимку (або їх розсаду для вулиці) не забувайте, що перший тиждень після сходів вдень температура повинна бути в межах 15 - 17 ˚ С, а вночі 12 - 14 ˚ С. Пізніше температуру піднімаємо, адже огірок рослина теплолюбна, тому підтримуємо на рівні не нижче 20 ˚ С вдень, вночі знижуємо, але не нижче 14 ˚ С. Так як при 13 ˚ С рослина припинить зростання.

Ємності можна використовувати будь - які, навіть просто відро з отворами в дні та покладеним на низ дренажем. Можна використовувати великі горщики, ящики, поліетиленові мішки. Бажано щоб обсяг посуду був не менше 6 літрів з висотою не менше 25 см. Ґрунт під вирощування огірків на підвіконні, балконі складають з 4 частин не кислого торфу, 2 родючої землі, 4 перегною, 1 частини піску. Ця рослина любить пухку землю. Тому якщо торфу немає, то візьміть 5 частин перегною (компосту), 5 частин грунту, 2 частини піску. На 10 літрів суміші додати 2 сірникових коробки сульфату калію, жменю попелу, 1 сірникову коробку сечовини, столову ложку калій магнезії.

Найчастіше спочатку вирощується розсада огірків в менших ємностях, а вже потім обережно огірки пересаджують у більший об’єм, намагаючись не порушити грудку землі. У менших ємностях маленька рослина відчуває себе більш затишно, простіше дотримуватися вологості. Адже розмір кореня відповідає розміру земляної грудки. Хоча можна вирощувати й без пересадки. Тоді просто будьте уважні до поливу, не перестарайтеся з водою.
 
      

При вирощуванні огірків на підвіконні зверніть увагу на полив. Потрібно знати міру. Не пересушити, але у не переполивайте. Адже від надмірного зволоження можуть загнити коріння та закиснути ґрунт. Поливайте теплою, відстояною водою. Іноді можна полити водою з розтопленого снігу. Але тільки беріть чистий сніг. Після поливів поверхню землі потрібно розпушити, навіть можна простою виделкою. Після утворення 5 листа поливи дещо зменшують. Це наблизить термін початку плодоношення. Коли почнеться плодоносіння, поливають як звичайно.

Так само потрібно проводити підживлення. Звичайно, з органічних добрив будуть хорошими витяжки з посліду курячого та коров'яку. Але такі підгодівлі в житловому приміщенні не застосуєш. Тому можна купити вже готові витяжки з органіки. Вони не мають запаху, легко розводяться водою, прості в застосуванні. Так що можете підгодовувати огірки раз на тиждень Гумісолом.

Окремо треба згадати про світловий режим. Взимку огіркам навіть на підвіконні не вистачатиме світла, так як світловий день дуже короткий. Тому необхідно підсвічувати рослини лампами, краще люмінесцентними. Їх опускають ближче до рослин, десь на відстань близько 20 - 30 см. Тривалість світлового дня для огірків 13 - 15 годин. Отже слід підсвічувати 4 - 5 годин ввечері та вранці. Якщо ж день дуже похмурий, то доведеться підсвічувати й вдень.

Огірок це ліана, тому поставте для нього шпалеру, підпірки, дайте можливість рослині плестися. Зверніть увагу на особливості сортів. Одні потрібно прищипнути, змусити нарощувати бічні пагони, так як основну масу плодів вони зав'язують саме на них, інші не прищипують. Цікавтеся цими особливостями при купівлі насіння.

При появі жіночих квіток (з зав'яззю) проводите вранці штучне запилення. Для цього використовують квіти з пилком. Якщо квітка запилилась, то вона швидко піде в зростання.
З шкідників при вирощуванні огірків на підвіконні взимку може дошкуляти павутинний кліщ. Можна провести обробку настоєм цибулі (20 грам залити 1 літром гарячої води та настояти дві доби). Так що якщо ви зараз посієте огірки, то до 8 березня вже отримаєте урожай. Успіхів!
ПОДІЛИСЯ З ДРУЗЯМИ
Категорія: Вирощування овочів | Додав: Даша (22.12.2011)
Переглядів: 6988 | Теги: город в хаті, закритий грунт, вирощування овочів, огірки | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Рецепт на день
Кекс морквяний

(солодкі страви)
Борошно 2 ½ склянки
Морква середня 5 - 6 штук
Цукор 1 склянка
Молоко 10 столових ложок
Олія рослинна 2 столових ложки
Розпушувач для тіста 1 столова ложка
Яєчні білки 4 штуки
Сік апельсина 50 - 100 мл
Можна взяти 100 грам сухофрукт
Кекс морквяний


Наші групи

Домашні заготовки

Хвороби рослин
Наприкінці весна та на початку літа пошкоджує смородину та аґрус стовпчаста іржа.
стовпчаста іржа -->

Шкідники рослин
Не пропустіть на своюділянку злісного шкідника – оленку волохату.
оленка волохата

Пошук по тегам
сад (76)
СУП (13)

Цікаво

Статистика

Використання матеріалу, повне або часткове, можливе тільки при наявності активної гіперссилки © 2024 Конструктор сайтів - uCoz