Корисні поради - город, сад, дім.                                                     РУССКИЙ
Субота, 20.04.2024, 09:51
Головна               ПРО МЕНЕ ТА САЙТ, МІЙ ЩОДЕННИК                  | RSS

НОВИЙ РОЗДІЛ САЙТУ УРОКИ РУКОДІЛЛЯ
Розділи сайту

Пошук

Популярні запити

Меню сайту

Головна » Статті » Вирощування овочів

Вирощування розсади капусти
Вирощування розсади капусти в закритому грунті необхідно в першу чергу для отримання раннього врожаю. Надранню продукцію можна отримати при висіві близько 15 січня. Але такі рослини вимагають пікірування у великі об'єми - горщики розміром близько 10 * 10. Якщо ми візьмемо такі поширені сорти як Дітмаршер Фрюер і Іюньська, то від посіву до початку збору врожаю потрібно 75 - 100 днів. А розсада висаджується у віці 55 - 65 днів. Виходить, якщо ваше насіння проросте в кінці січня, то розсада капусти буде готова до висаджування в середині березня. А це ще холодний час. Тобто в такі ранні терміни можна висівати капусту на розсаду тільки в тому випадку, якщо у вас буде куди її висадити. Необхідно мати захищений грунт. А в північних районах до того ж і з обігрівом.

Щоб не хвилюватися про висадку розсади капусти, підберіть для себе оптимальні строки посіву. З розрахунку, що розсада ранніх сортів при висадці повинна бути у віці 55 - 65 днів, а середня і пізня - 35 - 40. У середній смузі найчастіше посів проводять з 20 по 15 березня, а пізніх сортів з 25 березня по 25 квітня. На півдні це роблять на 2 - 4 тижні раніше.

Суміші грунту для посіву насіння капусти на розсаду можна робити такими:
- 16 частин перегною, 4 дернового грунту, 1 коров'яку та додати на відро такої суміші 4 грами аміачної селітри, 10 грам суперфосфату;
- 6 частин торфу, 2 перегною, 1 дернової землі з додаванням на відро суміші 5 г калійної солі, 20 г суперфосфату, 5 г сечовини;
- 1 - 2 частини гною або компосту, 2 дернової або городньої землі, 1 піску, 2 торфу і додати на відро суміші для вирощування розсади 2 склянки золи, 20 грам суперфосфату, 5 грам сечовини, 5 г калійної солі або 50 грам комплексного добрива.
Отримана суміш повинна бути пухкою, водо- і повітря- проникною, добре утримувати вологу та не бути зараженою хворобами й шкідниками.
    

Звичайно, краще всього використовувати стаканчики або розсадні ящики з індивідуальними чарунками (відділами). Хоча капуста нормально переносить пересаджування і при вирощуванні розсади в ящику або на грядці, а не в індивідуальних ємкостях. Сіяти необхідно на глибину 0,5 -1 см. Якщо капусту сіяти на розсаду ви будете не в індивідуальні стаканчики, то витримуйте відстань між рядами 10 -15 см, а між рослинами 3 - 5 см після проріджування. Посіви треба полити теплою водою та накрити плівкою або склом. До появи сходів поставити в місце з температурою +18 - +20 ˚ С.

Після появи сходів температуру потрібно знизити, інакше розсада почне витягуватися. Вдень вона повинна бути на рівні +10 ˚ С, вночі +8 ˚ С. Через тиждень ​​в сонячний день тримайте її на рівні +14 - +18 ˚ С, у похмурий +12- +16 ˚ С, а вночі +10 ˚ С. Вирощування розсади капусти при температурі вище +20 ˚ С зробить її кволою, погіршиться розвиток.

Окремо потрібно сказати про освітлення. Це рослина довгого світлового дня. Тому розсаду капусти при вирощуванні в закритому грунті необхідно підсвічувати, щоб світловий день був близько 13 -14 годин. Але в той же час прямі сонячні промені так само можуть послужити погану службу. Так що від них трохи притініть.

Полив повинен бути помірним, адже зайве зволоження може послужити виникненню захворювання чорною ніжкою розсади. Сприяє цьому і загущенність. Для профілактики можна присипати після сходів грунт між розсадою капусти шаром прожареного піску товщиною близько 2 см.

Підживлення проводьте кожні 10 днів. Можна використовувати настій курячого посліду, гнойовий настій (обов'язково розводьте водою). Таке добриво, звичайно ж в приміщенні не використовують. Тут допоможуть комплексні мінеральні добрива. Вони прості в застосуванні.

При висадці незагартованої розсади перший сонячний день може її погубити. Адже в закритому грунті, за склом, під плівкою розсада капусти не піддається впливу всього спектру сонячного випромінювання. Тому рослини перед висадкою потрібно загартувати. На день плівку знімають, теплиці відкривають і провітрюють, з кімнати горшочки виносять.

Можна так само після висадки розсади капусту на перший час злегка притінити. Я зазвичай використовую неткані укривні матеріали. Вони створюють легку тінь і рослини добре приживаються. Крім того, мій город розташований на відкритій місцевості, там часто дме сухий вітер. А таке укриття зберігає вологу до приживлюваності.

У відкритий грунт проводять висадку розсади капусти ранньої у віці близько 60 днів. У неї до цього часу розвинеться 5 - 6 нормальних листків. Рослини середнього і пізнього строку повинні бути у віці близько 40 днів.

Виростити здорову розсаду капусти в приміщенні вдається не завжди, адже важко підтримувати таку низьку температуру в перші дні після сходів в кімнатах з опаленням. Тому можна капусту висівати й прямо в грунт, і вирощувати розсаду в неопалюваних теплицях. Звичайно, якщо ви живете постійно біля городу, то це зробити легше, вдень відкрили, на ніч закрили. А якщо у вас дача. Тоді посійте капусту знезараженим, але не пророслими насінням спочатку під плівку. Вони зійдуть, коли буде відповідна для цього температура. Вологи буде вистачати на тиждень (якщо ви приїжджаєте у вихідні). А коли стане тепліше, щоб вдень ​​ваша розсада не згоріла, плівку або скло зніміть і накрийте зверху спанбондом або іншим нетканим матеріалом. Він захистить від перегріву та не дасть замерзнути від ранкового заморозка.

Був такий рік, що в лютому стало тепло. Температура піднялася до +15 ˚ С. Під плівку я посіяла сухе насіння капусти. Вона зійшла. І коли їй було близько 2-х тижнів, почав іти сніг. Я поклала ще одну плівку. Сніг валив просто цілий день і незабаром плівку покрило повністю. Я накидала снігу шаром 30 см і так грядочка простояла близько 10 днів. Потім сніг розтанув і температура вже нижче 0 ˚ С постійною не була. Днем теплішало, вночі морозило, але не дуже. Розсада виросла дуже хорошою і міцною. Так що можна трохи поекспериментувати з вирощуванням розсади капусти. Не зупиняйтеся на одному варіанті.
 
А коли у вас вже є розсада, то вирощувати капусту у відкритому грунті буде нескладно. Тільки дотримуйтесь режиму поливу та підгодуйте посадки. И смачна, корисна та лікувальні продукція вам буде забезпечена.
ПОДІЛИСЯ З ДРУЗЯМИ
Категорія: Вирощування овочів | Додав: Даша (15.02.2012)
Переглядів: 8776 | Теги: капуста, вирощування овочів, закритий грунт, город в хаті, розсада | Рейтинг: 3.0/3
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Рецепт на день
Кекс морквяний

(солодкі страви)
Борошно 2 ½ склянки
Морква середня 5 - 6 штук
Цукор 1 склянка
Молоко 10 столових ложок
Олія рослинна 2 столових ложки
Розпушувач для тіста 1 столова ложка
Яєчні білки 4 штуки
Сік апельсина 50 - 100 мл
Можна взяти 100 грам сухофрукт
Кекс морквяний


Наші групи

Домашні заготовки

Хвороби рослин
Наприкінці весна та на початку літа пошкоджує смородину та аґрус стовпчаста іржа.
стовпчаста іржа -->

Шкідники рослин
Не пропустіть на своюділянку злісного шкідника – оленку волохату.
оленка волохата

Пошук по тегам
сад (76)
СУП (13)

Цікаво

Статистика

Використання матеріалу, повне або часткове, можливе тільки при наявності активної гіперссилки © 2024 Конструктор сайтів - uCoz