Вирощування капусти займає одне з перших місць в овочівництві, оскільки вмістом вітамінів і лікувальними властивостями вона виходить на перші місця серед овочів. Навіть офіційною медициною визнано лікувальні властивості капусти. Її агротехніка має деякі особливості, хоча догляд доволі простий.
Капуста - холодостійка рослина. Загартована розсада і качани переносять заморозки до -7 ° С. Насіння проростає при +2- +3 ° С. Оптимальна для проростання температура +17- +20 ° С, а для розвитку сходів +6- +10 ° С. Але все ж при вирощуванні капусти для подальшого зростання найкращою буде температура +15- +18 ° С. Сходи з'являються на 7-12-й день. При тривалій холодній температурі можлива поява квітконосів. Капуста не терпить затінення.
Агротехніка вирощування капусти не відрізняється складністю, але їй необхідний вологий грунт, інакше головки не зав'язуються або ростуть дуже маленькі. Але в дуже дощові роки, від надмірної вологості, рослина уражається судинним бактеріозом. Кращі грунти родючі, з нейтральною реакцією. На бідних піщаних і важких кислих грунтах необхідно рясне внесення гною.
Попередники і проміжні культури при вирощуванні капусти - цибуля, перець, томат, гарбузові, бобові, трави, картопля, буряк, огірок, морква. Капусту й інші овочі цього сімейства (редис, редьку) розміщувати на тому ж місці не раніше ніж через 3-4 роки. Після прибирання ранньої капусти в тому ж році ще можна виростити скоростиглі сорти моркви, салат, буряк, а до висадки розсади пізньої капусти можна виростити горох, зелень, редис.
Вирощування розсади капусти має ряд особливостей, пов'язаний з підтриманням температурного та світлового режимів. Читайте докладніше за посиланням.
Схема посадки капусти сортів скоростиглих, з невеликими качанами 45 * 45 см, середньостиглих 50 * 50 см, пізньостиглих 60 * 60 см. Щільність посадки скоростиглих сортів 5-6 рослин на кв.м., середніх - 4-5 на кв.м., пізніх - 3 на кв.м. Так вони нормально будуть освітлені, добре ростимуть і не хворітимуть.
Внесення добрив при вирощуванні капусти. На початку росту їй необхідний азот. Але тут головне вчасно зупинитися. Необхідно допомогти рослині наростити зелену масу до настання спеки. Але під час формування качанів азот потрібно виключити. Капусті в цей період необхідний фосфор і калій.
Капуста дуже рослина, що дуже любить вологу. Витрата води при звичайному вигляді поливу може скласти 500л на 10 кв.м. Полив дощуванням краще, ніж по борознах. Після дощу і поливу необхідно глибоко розпушити грунт. Так що агротехніка капусти передбачає нормальну можливість поливу без обмеження, інакше толку не буде.
Капуста ставитися до групи овочів із середнім накопиченням нітратів. Основна маса нітратів міститься у верхніх листках і качані. Солі азотистої кислоти (нітрати) руйнуються після 7 днів квашення.
|