Вишивка стрічками ромашки, майстер-клас для початківців. Це одина з улюблених квіток вишивальниць. Ромашка благородно виглядає в польових і святкових букетах, може бути декоративним елементом на одязі, скатертины або в інших виробах. Для виготовлення ромашки нам потрібно буде кілька кольорів:
жовтий – бісер,намистинки для серединки
білий – стрічки для пелюсток
зелений - один - два відтінки для листочків (стрічки).
Вишивка стрічками ромашки проста. Майстер-клас для початківців передбачає вивчення форми будь-якої квітки. Досить уважно придивитися до вінчика. Кругла серединка, рівні пелюстки, що розходяться в різні боки від внутрішнього кола. Пелюстки на кінцях закруглені. Для вишивки таких пелюсток ідеально підійде простий прямий стібок. Ширина стрічки рекомендована до 1 см. Все таки пелюстки не настільки широкі. Якщо ромашки будуть маленькі, то беремо стрічку тоншу (до 6 мм). Для великих квітів можна взяти і 10 мм.
Позначимо місце вишивки зникаючим маркером. Можемо прошити звичайним стібком ниткою по контуру квітів.
ВСІ ФОТО ЗБІЛЬШУЮТЬСЯ ЗА КЛІКОМ МИШКИ.
Закріплюємо стрічки на вивороті одиним із способів (способи закріплення стрічки на вивороті) і починаємо прошивати квітку стрічкою прямими стібками.
Для економії стрічки можна не повертатися для виведення на лицьову сторону щоразу до серединки. А виводити голку поряд. Дивіться на фото - лінією показано хід стрічки на вивороті. При достатній вправності, на затягуючи, ви зможете швидко вишити стрічками ромашку таким економним способом.
Поступово проходячи по колу вишиваєте всі пелюстки.
На що звернути увагу. Пелюстки не повинні бути однакової довжини. Це додасть жвавість вишитій стрічками ромашці. Таку помилку часто допускають початківці при вишиванні. Стрічку не потрібно затягувати, вона повинна бути піднята над тканиною. Так квітка буде об'ємною.
Цим же стібком виконуємо бутони що розпускаються.
Виконаємо стеблинки.
Беремо нитку (наприклад, муліне) в кілька складень. Можна взяти в одну більш товсту нитку пряжі для в'язання. Прокладаємо за місцем зростання стеблинки.
Наживляємо по малюнку голочками.
Виводимо цю ж нитку з вивороту на лицьову сторону і прихоплює нашу нитку стеблинки.
Виходить ось такий стеблинка.
Можна надати положення ниткам стеблинки, закріпивши ось таким способом. І знову ж пришити тією ж ниткою по всій довжині.
Стеблинки ромашки готові.
Вишивка стрічками ромашки - листя (Майстер-клас для початківців). Для них беремо стрічку трохи ширше, ніж для пелюсток. У природі в лист ромашки можна вкласти за розміром кілька пелюсток квітки. Цієї пропорції будемо дотримуватися.
Для вишивки листа ромашки стрічкою використовуємо прямі гострі стібкита прості (як у квітки). Закріплюємо стрічку з вивороту вишивки. Починаємо роботу з верхньої частини листа. Чому? Для того щоб нижні стібки перекривали нижню сторону верхніх. Так лист вийде більш однорідним, без просвітів.
Подивіться, як виконати частину листа, у якої є пара. Потрібно вивести не поруч, а з-під стрічки. Це так само допоможе уникнути пустот.
Можемо вивести не з-під, а провести над. Тобто знову цим прийомом досягаємо щільності у вишивці стрічками ромашкових листя.
Зверніть увагу при проведенні стрічки при вишивці ромашки на те, щоб не було перекручувань. Поправляйте їх на першому етапі, а не коли вже натягните стрічку.
І так йдемо до самого низу. Один лист готовий.
Подібно вишиваємо стрічкою інше листя ромашки. Ну який же майстер клас для початківців без вивороту. Саме про нього часто ви задаєте питання. Давайте заповнимо бісером наші серединки і подивимося на результат.
Ось так просто і швидко можна вишити невеличкий букетик ромашок.
|