Корисні поради - город, сад, дім.                                                     РУССКИЙ
Субота, 20.04.2024, 11:00
Головна               ПРО МЕНЕ ТА САЙТ, МІЙ ЩОДЕННИК                  | RSS

НОВИЙ РОЗДІЛ САЙТУ УРОКИ РУКОДІЛЛЯ
Розділи сайту

Пошук

Популярні запити

Меню сайту

Головна » Файли » Рукоділля своїми руками » Вишивка стрічками, уроки

Вишивка стрічками для початківців - Урок 1, введення, закріплення кінця
05.11.2012, 14:25
Початківців вишивати стрічками стає все більше. Адже це один з найпростіших і доступних видів рукоділля, що не вимагає (на перших порах, якщо це робити просто для себе) великих витрат і придбання спеціального обладнання. Все що вам може знадобитися знайдеться в самому звичайному магазині шиття і рукоділля. А в першу чергу вам потрібні будуть - стрічки, тканина структури середньої щільності (для початківців бажано, щоб вона не розтягувалася в різних напрямках), голка з великим вушком, п'яльця, ножиці і маркер (олівець для нанесення малюнка)

уроки вишивання стрічками
 
Традиція прикрашати себе і одяг стрічками доходить до нас з далеких часів. Спочатку людина використовувала просту мотузку. Потім навчилися ткати тасьму. А пізніше з сходу до Європи прийшли атласні стрічки, які використовували для вишивки, нашивали на одяг, просто вплітали в зачіски. Завдяки їм одяг, зовнішність набували неповторної витонченості. Новонародженого сповивали і перев'язували стрічкою. Також знаходили вони широке застосування в оздобленні інтер'єру.

Вишивка стрічками підійде для початківців рукодільниць, адже за допомогою всього декількох повторюваних стібків вже можна отримати, наприклад, квітку. Якщо вишити їх кілька на шапці, носовій хустці, платті, блузці, то утворюється букет, від якого все заграє іншими барвами, а річ придбає відсутню їй індивідуальність.

Натренувавшись, ви зможете вишивати стрічками практично на будь-якій тканині. Якось використовувала щільний джинс, що годитися для пошиття сумок. Також виходило непогано, просто доводилося отвір трохи розтягувати, щоб протягнути матеріал.
Для початку візьміть бавовняну або лляну тканину середньої щільності. Це приблизно як стандартні простирадла. Дуже добре підійде для початку габардин. Він не дорого коштує, продається практично в будь-якому магазині тканин і має вибір забарвлення від білого до чорного, різні відтінки. Проходить через нього стрічка легко, не залишає затягувань. І добре тримається, тобто фіксується.
Тканину потрібно обов'язково обробити (декатіровать) щоб уникнути в подальшому при пранні усадки. При покупці в магазині вам можуть сказати, як провести волого-теплову обробку. Можна просто тканину замочити в теплій, а потім прополоскати в холодній воді, легко віджати, не викручуючи і розвісити для просихання. Деякі сучасні тканини буде достатньо пропрасувати паровою праскою або через вологий проутюжильник (шматок тканини з бавовни). Я зазвичай купую відрізи по 1,5 - 2 метри і обробляю зразу весь. Зверніть на цю операцію увагу, адже при пранні деякі тканини дають дуже велику усадку і ваша робота буде безповоротно зіпсована.

Стрічки беремо для початку не широкі. Це будуть розміри 2 мм, 4 мм, 7 мм, 13 мм. Беремо 13 мм і 7 ​​мм (часто вони у продажу будуть мати ширину 6 мм, але це вони). Меншої ширини частіше використовуються на стеблинки, тичинки, якісь тоненькі деталі. Більш широкі стрічки через запропоновані тканини проходять погано. Для вишивки стрічками початківцям я їх не раджу використовувати. Але будемо пізніше брати і їх. Вони дуже гарно виглядають (вишивка «Соняшники» сині квіти, листя, ширина використаної стрічки 25 мм).

стрічки для вишивання
 
Потрібні будуть п'яльці або рамочки для натягування тканини. Якщо малюнок великий, то і розмір знадобитися великий. Якщо будите вишивати якийсь невеликий мотив, але робота буде перериватися, то витягайте з п'ялець. Інакше це місце може трохи на готовому виробі бути розтягнутим. Коли я вишиваю наволочки, то вони розташовані в пяльцях розміру готового виробу. Тому там вони перебувають до кінця роботи і прекрасно себе ведуть. Я не знімаю роботу щодня.

Що будемо вишивати стрічками. Початківці зазвичай користуються готовими малюнками, схемами, якимись фото. Можна придумати мотив і самому. Але ще зверніть увагу на правильне розташування. Якщо це щось маленьке на великому, то виглядати по центру і по середині унизу або угорі буде якийсь нелогічний і матиме незавершений вигляд. Краще розмістити елемент декоративного оформлення ближче до кута. Спробуйте вибраний для вишивки малюнок переміщувти на виробу. Відійдіть, подивіться здалеку, з боку і виберіть оптимальне місце.

 
Перезнімати малюнок на тканину можна не завжди. У букеті часто досить буде нанесення опорних точок, тобто центру квітів. При вишивці птахів достатньо буде контурів. Але якщо вам важко так впоратися, то використовуйте копіювальні ролики, кальку, перезнімальний олівець. Можна покласти малюнок, на який накололи голочками тканину, на скло, під яким розташоване джерело світла (навіть вікно після тренування), потім обвести контури простим твердим олівцем.

Вишивати стрічками початківці можуть навіть самою відомою всім голкою з великим вушком - іменується як «циганська» (при вишивці по тканині без проходження через стрічку можна використовувати гобеленові з тупим кінцем і широким вушком). Тільки купити їх треба відразу хоча б дві. Можна почати і з однієї, але дві краще. Для чого знадобитися друга голка - часто вона гратиме роль утримувача, розпрямлювача і не тільки.
Кінець голки повинен бути гострим, вушко довгим. Поверхня повинна бути гладкою, без заводського браку, не шорсткою.
Потрібні будуть ще прості швейні голки та нитки. Ними ми будемо закріплювати стрічку, стібки. Іноді для виконання деяких елементів знадобитися муліне. Але це все потім.

Зараз досить п'ялець, шматочка тканини, простого олівця (можна і без нього), голки з великим вушком «циганської» і по кілька метрів стрічок шириною 7 мм і 14 мм. Звичайно, беремо ножиці і гарний настрій.

Вишивка стрічками для початківців - Урок 1, закріплення кінця

Урок перший 1 - Як закріпити кінець стрічки.
Як закріпити стрічку. З цього починаємо вишивку.
Взяли шматочок тканини, розмістили його в п'яльці. Сильно не натягуйте, це спотворить малюнок. Дивіться щоб не натягнути криво. Поки будемо тренуватися без малюнка. Є кілька видів закріплення. Я полюбила саме просте, закріплення подальшим проколюванням голки.
Беремо голку і відрізаємо стрічку не довші 50 см навскоси. Протягуємо в голку. З вивороту проколюємо неспішно тканину, злегка розсовуючи нитки і проводимо на лицьову сторону. Тягнемо до тих пір, поки у нас не залишиться хвостик до 1,5 см. Щоб він не вислизнув, можете закріпити його голкою - шпилькою або просто притримаєте пальцем. Коли ви виконали елемент і голка у вас знову потрапила навиворіт, то при наступному проколюванні з вивороту на лице пропустіть її через залишений хвостик.

МАЛЮНОК 1

закріплення стрічки
 
 
Іноді зав'язують вузлик. Мені цей спосіб не дуже подобається, тому що у початківців він може проскочити на лицьову сторону. І може заважати при подальшій роботі. Але як варіант - існує.
МАЛЮНОК 2

стрічками вишиваємо
 
Для початківців вишивати стрічками дуже зручно при закріпленні кінця звичайним прошиванням хвостика з вивороту кількома невеликими стібками нитками в тон тканини швейною голкою. Тільки кінчик стрічки направимо в ту сторону, яка буде з лицьового боку прикрита малюнком.

МАЛЮНОК 3
 
вчимося вишивати
ПОДІЛИСЬ З ДРУЗЯМИ
Категорія: Вишивка стрічками, уроки | Додав: Даша | Теги: мастер-клас, вишивка стрічками, рукоділля
Переглядів: 9507 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 2.9/7
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Рецепт на день
Кекс морквяний

(солодкі страви)
Борошно 2 ½ склянки
Морква середня 5 - 6 штук
Цукор 1 склянка
Молоко 10 столових ложок
Олія рослинна 2 столових ложки
Розпушувач для тіста 1 столова ложка
Яєчні білки 4 штуки
Сік апельсина 50 - 100 мл
Можна взяти 100 грам сухофрукт
Кекс морквяний


Наші групи

Домашні заготовки

Хвороби рослин
Наприкінці весна та на початку літа пошкоджує смородину та аґрус стовпчаста іржа.
стовпчаста іржа -->

Шкідники рослин
Не пропустіть на своюділянку злісного шкідника – оленку волохату.
оленка волохата

Пошук по тегам
сад (76)
СУП (13)

Цікаво

Статистика

Використання матеріалу, повне або часткове, можливе тільки при наявності активної гіперссилки © 2024 Конструктор сайтів - uCoz