Вишивка стрічками для початківців - Урок 2, робимо простий прямий стібок. Ну от ви скажите, простий. Так, може він і зовсім простий по виконанню, але не такий простий по застосуванню. А Виконати з нього можна дуже багато чого. Адже цей стібок всього лише рисочка стрічкою на тканині, причому довжина може бути будь - якою. Візьмемо всім улюблені ромашки, хризантеми, космею, гербери, та що перераховувати. Їх пелюстки можуть бути виконані цим видом стібка. А якщо він як мазок, то і можна спробувати стрічкою вишивати немов малюючи. Наприклад, цього птаха я повністю виконала простим прямим стібком.
Отже, натягуємо в п'яльцях тканину, відрізаємо стрічку косо і на тканині помічаємо кружечок діаметром 5-6 мм, це буде серединка нашої квітки. Стрічка у мене шириною 4 мм. Малюнок 1.
Заводимо голку з виворітного боку і протягуємо залишаючи на вивороті кінець для закріплення. Кінчик закріплюємо так. Укладаємо його в сторону, яка прикриється пелюсткою і прошиваємо декількома стібками ниткою в тон тканини. Малюнок 2, 3.
На лицьовій стороні ви бачите я по колу позначила крапочками приблизну ширину квітки. Пелюсток буде 12 довжиною по 1,5 см від основи. Тобто можна поставити крапочки через один, всього 6. А кожну другу пелюстку робити між поміченими крапками. Якщо вам так важко витримувати довжину простих прямих стіжків, то легенько відзначте все по колу. У самих простеньких стрічок є лицьова і виворітна сторона. Лицьова більш блискуча. Звичайно, можна вишивати і виворотом назовні, і по - різному то так, то так. Але це якщо вже така авторська задумка. Ми ж поки будемо робити лицьовою стороною вгору. Перевірили щоб лицьова сторона дивилася на нас і вкололи голку, злегка розсовуючи тканину в точку кінчика пелюстки. Акуратно не смикаючи протягуємо. В кінці не затягуйте сильно, щоб тканина під пелюсткою, не зібралася в складки.
Малюнок 4 (вишивка стрічками для початківців)
Можна стрічку трохи підняти за допомогою голки, тобто надати їй більше опуклості і об’єму. Часто я роблю це другою голкою або круглою паличкою. Малюнок 5.
А це вид з виворітного боку. Малюнок 6.
Виводимо голку з лицьового боку поруч біля низу першої пелюстки в нашому кружечку. Дивіться, щоб з вивороту стрічка не перекручувалася. Ви бачите що вже прошитий простий прямий стібок не лежить щільно на тканині, він трохи піднятий (дивися вище). Малюнок 7.
Знову протягуємо стрічку, стежимо, щоб на вивороті вона не затягнулася, лежала вільно. Вишиваємо другу пелюстку. Надаємо голкою об’єму. Малюнок 8,9.
І таким чином по колу вишиваємо ще пелюстки прямими простими стібками. Ось що виходить малюнок 10 лице, малюнок 11 виворіт.
Як ви бачите майже одне і те ж. Витрата стрічки подвійна. А якщо спробувати по іншому. Цей спосіб цілком підходить для простих прямих стібків, якщо тканина не дуже тонка і не просвічується, якщо стібки робимо не далеко один від одного, якщо відстань між кінцями пелюсток не дуже маленька (тоді може погано лягати стрічка). Поступаємо так. Стрічку після вишивання пелюстки виколюємо не на лінії намальованого кружечка, а в точці зовнішнього кінця наступної пелюстки. Тобто не малюнок 12 (вид з вивороту), а як на малюнку 13 (вид з вивороту).
Голка виходить на лицьову сторону, ми її протягуємо, стежачи, щоб стрічка на вивороті не перекручувалася і тепер вколюємо в кружечок, поряд з основою попередньої пелюстки. Малюнок 14, 15.
На цей раз у нас вийшла стрічка на вивороті в кружечку. Тобто на лицеву сторону ми її виводимо поруч з входом, тобто в кружечок. На малюнку ви бачите виворітну сторону. Малюнок 16.
І так ідемо до кінця. У підсумку отримуємо ось таку квіточку вишиту стрічкою прямими простими стібками. На вивороті відрізаємо стрічку і отриманий хвостик підшиваємо як на початку роботи. Малюнок 17,18.
|