Сьогодні я вам покажу не тільки як вишивати стрічками троянди-павутинки, але й ми разом зробимо невелике сердечко. Воно зможе стати прикрасою на ялинку, бути милим акцентом в інтер'єрі або просто доповнити будь-який подарунок. Для нього нам знадобитися невеликий шматочок тканини такої щільності, щоб через нього добре проходила голка зі стрічкою. Я використовую габардин. У магазинах великий вибір кольорів. Він тримає форму і при протягуванні стрічки при вишивці не дає затягувань.
Вирізаю з паперу шаблон. Мені доводиться часто шити сердечка, тому маю багато таких заготовок різного розміру і форми. Обвожу самозникаючим маркером. Можна кравецькою крейдою, шматочком білого мила. Прошиваю нитками. Адже маркер може під час роботи зникнути. Маркером розмічають малюнок. Фото 1,2,3,4
Кружечки - це наші майбутні троянди вишиті стрічками. Для них потрібно прошити ось такі сніжинки з п’ятьма променями. Краще для кожної квітки прошивати окремо, а не перекидати нитку від квітки до квітки. Якщо так будите робити, то після прошивання п'яти промінчиків закріпіть нитку посередині. Нитку краще підбирати в тон стрічці. Фото 5,6
Беру стрічку шириною 12 мм. Закріплюю на виворітній стороні за допомогою прошивання ниткою. Виводжу стрічку на лицьову сторону. Роблю два вільних витка навколо голки, вишиваю стрічкою французький вузлик. Це буде серединка. Фото 7,8,9,10
Знову виводжу стрічку на лицьову сторону. Тепер будемо вишивати пелюстки троянди. Проводимо голку над ниткою, потім під ниткою. І так ідемо по колу в будь-яку сторону. Затягуємо злегка стрічку, підводячи її до центру. В кінці пропускаємо голку на виворіт і закріплюємо там кінець. Ось і отримали зі стрічки троянду. Фото 11,12,13,14,15.
Далі квіточки будуть поменше розміром, тому я беру стрічку вже шириною 6 мм. Роблю французький вузлик з одного витка і знову йду по колу. Квітка готова. Фото 16,17. Можна всередині не робити французький вузол, просто йти по колу відразу після того, як стрічка буде виведена на лицьову сторону. Пробуйте, експериментуйте. Можна виконати серединку з французького вузлика з більшої кількості витків. Тоді форма троянди буде трохи іншою. Фото 18,19,20.
Далі на гілочці йде бутончик. Тому спочатку вишиваю на його верхній середній частині французький вузлик. Фото 21.
По одному прямому стібку буде достатньо, щоб намітити молоді бутони троянди. Фото 26. Намічаємо як буде лежати стеблинка, закріплюємо це положення. Прошиваємо прямим стібком листочки, одночасно захоплюючи трохи стеблинки для його закріплення. Фото 29, 30, 31, 32.
Тепер виконаємо листок з двох прямих стібків. Фото 33, 34,35,36.
Закінчуємо нашу вишивку стрічками троянд і на іншій стороні малюнка. Широкою стрічкою додамо кілька листочків у троянд. Потрібно перевірити щоб всі кінчики на вивороті були закріплені ниткою. Ще за допомогою запальнички я обпалюю обрізані кінчики. Це обереже від розпускання. Можна цього й не робити. Просто обріжте всі нитки стрічки що стирчать, щоб при наповненні сердечка не потягнулися. Складаємо тканину навпіл, наживляємо перед прошиванням. Фото 37, 38. При прострочуванні я залишила місце вгорі сердечка у вигині для вивертання та заклади наповнювача. Вивертаємо. Фото 39, 40. Після наповнення шматочками синтепону, холлофайберу або ж просто обрізками ниток, тканини, залишений отвір потрібно зашити потайним швом. Якщо надумаєте використовувати сердечко як підвіску, то пришийте ще стрічечку – петельку.
|