Прямий стібок має багато можливостей, в чому ви вже переконались на попередніх уроках вишивки стрічками для початківців. А як же бути зі стеблинками, різними тонкими елементами, пелюсточками закрученими і вузькими. Звичайно, можна стеблинки вишивати або викладати нитками, наприклад, всім відомим муліне. А можна робити тонкими стрічечками, перекручуючи їх кілька разів і викладаючи на потрібну довжину. Нитками в тон тканини можна закріплювати такі перекручення стрічки, витримуючи потрібне положення на тканині. Але про це пізніше, а зараз просто поговоримо про перекручений прямий стібок у вишивці стрічками. Для початківців Урок 5. (Фото вийшли темнуваті, вже зовсім нас погода не балує, дощить, та ще й буря була) Ось така вишиванка у нас вийшла за попередніми уроками. Що ж далі. Намалюємо тонко олівцем простим або зникаючим маркером (у мене) контури наших стеблинок. Фото.
Беремо стрічку зеленого кольору (або іншого) шириною 4 або 2 мм. Закріплюємо з виворітного боку, прошивши ниткою в тон тканини. Виводимо її на лицьову сторону внизу стеблинки (але це не обов'язково, я тут вивела внизу, пишу, щоб вам було зрозуміло). Фото 1, 2.
Закручуємо стрічку кілька разів (у мене на цій вишивці в середньому було по 5-6 витків). Виводимо голку навиворіт і тягнемо, злегка притримуючи наші завитки голкою або пальцем, щоб вони були один біля одного, і виходило щось подібне до скрученої мотузки. Фото 3, 4.
Виходить ось такий прямий перекручений стібок і одночасно шматочок нашої стеблинки. Виводимо стрічку на лицьову сторону, злегка прихоплюючи кінець стібка, витягуємо на лицьову сторону. Можна злегка притримати пальцем, щоб перший стібок не порушувався. Фото 5,6.
Знову робимо закручування. Можна захопити перекручену стрічку між пальцями і поводити вгору-вниз, щоб завитки більш згладилися. Фото 7,8.
Коли доходимо до квітки, то заводимо голку під пелюсточку і виводимо на виворіт. Якщо стібок довгий, то при протягуванні через тканину я його утримую вільною рукою. Фото 9, 10.
У результаті ви отримаєте ось таку стеблинку. Голкою підправте пелюстки квітки, які могли трохи загнутися. Фото 11, 12.
Вишиваємо стрічкою далі стеблинки. Простягаємо на лицьову сторону і все повторюємо. Фото 13, 14, 15,16.
Продовжуємо вишивати в інших напрямках. Ви бачите на фото, що я вивела стрічку на лицьову сторону поруч біля проколу навиворіт. Адже у нас стеблинки в природі не завжди бувають рівними, можуть мати і міжвузля. Фото 17, 18.
Вгорі я намітила місце ще для однієї квітки. Вишиваємо стрічками до неї стеблинку, а на кінці робимо два листочка простим прямим стібком, який ми вивчили на Уроці 2. Трохи піднімаємо над тканиною при протягуванні додатковою голкою або гладкою паличкою. Фото 19, 20.
Беремо для вишивки квітки стрічку шириною знову ж 2 або 4 мм і закріпивши, виводимо на лицевий бік. Робимо перекручування, як було описано вище. Фото 21, 22.
Щоб отримати при вишивці стрічками такі пелюстки, при утворенні перекрученого простого стібка не тягніть до прямого положення. Просто тягніть стільки, скільки вам хочеться, залишаючи над тканиною бажану довжину. І отримаєте такий завиток. Фото 23.
Далі ви дізнаєтеся, як можна змінивши прямий стібок отримати нахилені листочки.
|