Агротехніка вирощування моркви має ряд особливостей, цей овоч потребує особливого догляду. Але це того варте. Адже моркву часто використовують у лікуванні як продукт, що дає загальнозміцнюючий ефект. Вона є джерелом вітаміну А.
Морква - холодостійка рослина. Краще росте в прохолодну погоду. Насіння проростає при +3- +4 ° С. Сходи моркви при вирощуванні переносять заморозки до -3- - 4 ° С, але коренеплоди пошкоджуються вже при -1 ° С. Оптимальна температура для росту і розвитку моркви +15- +22 ° С. При високій температурі в поєднанні з нестачею вологи морква погано розвивається, коренеплоди грубіють і деформуються. При недоліку освітлення також морква уповільнює ріст.
За своєю агротехнікою морква вимоглива до родючості землі. Для її розвитку необхідно близько 40 поживних елементів. Непридатні для неї важкі глинисті і суглинкові перезволожені ґрунти, що утворюють кірку. Морква добре вдається на легких суглинках з високим вмістом органічних і поживних речовин. На глинистих ґрунтах коренеплід деформується, на кислих, пригнічується ріст рослини. При надлишку вологи сильно зростає бадилля і тріскаються коренеплоди.
Попередники при вирощуванні моркви: капуста, картопля, огірок, томат, зелені (крім салату) культури. Морква має глибокопроникаюче коріння, тому може засвоювати речовини з більш низьких шарів грунту. Це дає їй можливість займати останнє місце в сівозміні на городі та дачних ділянках. Не сіють після внесення свіжого гною, тому що тоді морква формує безформні коренеплоди з поганими смаком і лежкістю. Моркву ранніх сортів прибирають влітку і висівають після неї редис, редьку, салат, шпинат.
Для отримання раннього врожаю моркву сіють восени до початку ґрунтових заморозків в підзимових посівах (не рекомендовано при частих теплих зимах) або рано навесні, як тільки можна розпочати роботи на городі. Для зимового зберігання посів проводять з середини травня. Але обов'язково потрібно звертати увагу на терміни дозрівання кожного окремо взятого сорту. Мною був отриманий прекрасний урожай моркви при посіві (поключеним насінням) в кінці червня.
Агротехніка моркви потребує правильної глибини посіву близько 2 см. Відстань між рядами у ранніх сортів 15 см, у пізніх - 25 см, між рослинами 6 см (для сортів з великим корнеплодом більше). Якщо моркву сіють стрічками, то вони зазвичай мають у стрічці 5 - 6 рядів з відстанню між стрічками 30 см. При підзимовому посіві глибина загортання насіння 1,5 см. На бідних ґрунтах з недоліком азоту моркву підгодовують сечовиною: перший раз - після появи сходів (2г на кв.м), другий - при утворенні чотирьох - п'яти листків (4г на кв.м). Якщо не вистачає калію і фосфору, то при вирощуванні моркви підгодівлю краще провести комплексними добривами. У період наростання коренеплодів моркву підгодовують калійним добривом. Число поливів моркви становить на півночі 4 - 5 разів, у більш південних районах кількість поливів доходить до 7 - 8 разів. Розпушування проводять на глибину до 7 см. Восени викопуємо моркву для збереження на зиму. Морква відноситься до групи із середнім накопиченням нітратів. Переважно вони концентруються в серцевині.
|