Корисні поради - город, сад, дім.                                                     РУССКИЙ
Вівторок, 07.01.2025, 16:33
Головна               ПРО МЕНЕ ТА САЙТ, МІЙ ЩОДЕННИК                  | RSS

НОВИЙ РОЗДІЛ САЙТУ УРОКИ РУКОДІЛЛЯ
Розділи сайту

Пошук

Популярні запити

Меню сайту

Головна » Статті » Вирощування овочів

Вирощування хрону, посадка, підбір місця на городі

Посадка та вирощування хрону на городі, як отримати смачний корінь хрону

Вирощування хрону, посадка справа ніби й проста. На городі часто селять його в незручному для інших рослин місці, та це часто стає помилкою. Рослина добре знайома всім, із задоволенням використовується в консервуванні. Має лікувальні властивості. Починає зростати з першим настанням тепла. Кращою вважається температура в районі +20 ˚С. Коли стає жарко, розвиток сповільнюється. 

Зрозуміло, що в першу чергу нас цікавить в цій рослині потужний м'ясистий корінь, а листя в основному додають тільки в маринади. А як відомо рівний корінь хрону, без розгалужень можна отримати тільки при хорошій підготовці грунту. Саме нехтуючи цим пунктом, часто городники отримують розчарування, виростають криві, тонкі, дерев'янисті, позбавлені смаку коріння. 
Великі листки, швидке розростання коренів може привести до утворення заростей, витісняючи інші овочеві культури. Це доставляє масу проблем городниками, починається боротьба з хріном. Його викопують, труять, закривають від сонця, а він вперто зростає. Цієї неприємності можна уникнути, якщо врахувати всі особливості розмноження, росту коренів. Детальніше можна прочитати в статті - як позбутися хрону на городі. На городі йому знайдеться місце завжди. 

вирощування хрону

Підготовка грядки, посадка хрону, розмноження

Посадка хрону починається з осінньої підготовки грядки. Найкращими вважаються супіщані ґрунти, родючі суглинки. На піщаних ґрунтах не матиме належної гостроти, на глинистих важких виросте волокнистим, кривим. 
Підготуємо грядки. Потрібно внести від 4 до 8 кг гною на квадратний метр в залежності від початкової родючості. Використовувати можна компост, перегній. Важкі грунту покращують додаванням піску, що робить їх вологопроникними. Грядку добре перекопують, на повну лопату, а то і на дві. Така глибока обробка грунту одна зі складових отримання товарних коренів хрону. 
Розмножують хрін кореневими живцями. Для цього використовують молоді рослин. Час ділення осінь або початок весни. Викопується рослина віком до 2-х років, відрізаються бічні відгалуження кореня. Довжина шматочків повинна бути близько 20 см (можна трохи більше - менше), а товщина близько 1 - 2 см. Не переплутайте де верхній, а де нижній кінці. Можна просто відразу ставити в банку верхом назовні. Або позначати кінці прямим - косим зрізом. Всі вічка, розташовані по довжині, нам не потрібні для розмноження. Тому посадка хрону проводитися шматочками з осліпленими вічками по серединці. Тобто залишають 2 - 3 зверху для нарощування зелені, знизу теж стільки для нарощування корінців. 

Можна проводити посадку хрону просто за допомогою кілочка. Робляться отвори в підготовленій грядці (можна під кутом до 45 градусів). В них вставляються шматочки коренів. Глибина отвору 15 см. Над посадкою роблять маленький горбок. Відстань плануйте відразу з урахуванням подальшого розростання. Міжряддя до 45 см, в ряду до 30 см. Можна зробити лунку, розкласти живці, засипати, полити. За допомогою кілочка та добре обробленої м'якої землі на грядці процес буде набагато прискорений. 

Догляд за посадками хрону

Вирощування хрону тісно пов'язане з вологістю грунту. Полив повинен бути помірним. Є своя специфіка - при надлишку вологи коріння хрону гниють, а якщо буде занадто сухо, то вони набувають дерев'янистої структури, стають непридатними до вживання. Не забуваємо, що рости тут йому не один рік, тому крім ретельної первинної підготовки грядки потрібні добрива. Рано навесні даємо 10 грам на кв. м. сульфату амонію або сечовини. Через час підгодувати повним мінеральним добривом 70 - 80 грам на м. кв. Можна замінити сумішшю з калійної солі, аміачної селітри, суперфосфату в відношення 1 : 1 : 2. 

Перший час потрібно буде повозитися з видаленням бур'янів, поки наросте листя. Потім ця проблема відпаде. Також після поливів землю потрібно тримати в рихлому стані. Не давайте розвиватися квітконосам, вчасно видаляйте їх, щоб не тягнули на себе сили з рослини. 

Є спосіб, як отримати більш рівні корені хрону. Потрібно в середині літа злегка відкопати рослину, оголивши частину кореня. Прибрати бічні розгалуження, які забирають на себе силу, можна бруньки засліпити (видалити), знову закопати та добре полити. Так отримуємо продукцію товарного вигляду та більшої маси.

ПОДІЛИСЯ З ДРУЗЯМИ
Категорія: Вирощування овочів | Додав: Даша (07.08.2014)
Переглядів: 3071 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Рецепт на день
Кекс морквяний

(солодкі страви)
Борошно 2 ½ склянки
Морква середня 5 - 6 штук
Цукор 1 склянка
Молоко 10 столових ложок
Олія рослинна 2 столових ложки
Розпушувач для тіста 1 столова ложка
Яєчні білки 4 штуки
Сік апельсина 50 - 100 мл
Можна взяти 100 грам сухофрукт
Кекс морквяний


Наші групи

Домашні заготовки

Хвороби рослин
Наприкінці весна та на початку літа пошкоджує смородину та аґрус стовпчаста іржа.
стовпчаста іржа -->

Шкідники рослин
Не пропустіть на своюділянку злісного шкідника – оленку волохату.
оленка волохата

Пошук по тегам
сад (76)
СУП (13)

Цікаво

Статистика
Рейтинг@Mail.ru

Використання матеріалу, повне або часткове, можливе тільки при наявності активної гіперссилки © 2025 Конструктор сайтів - uCoz