Корисні поради - город, сад, дім.                                                     РУССКИЙ
Неділя, 22.12.2024, 15:21
Головна               ПРО МЕНЕ ТА САЙТ, МІЙ ЩОДЕННИК                  | RSS

НОВИЙ РОЗДІЛ САЙТУ УРОКИ РУКОДІЛЛЯ
Розділи сайту

Пошук

Популярні запити

Меню сайту

Головна » Статті » Вирощування овочів

Як позбутися хрону в городі, боротьба, розміщення

Як позбутися хрону в городі? Він розповзається, відбирає необхідні для вирощування овочів території. У городників боротьба з хроном затягується на роки. Тому поговоримо про особливості його росту, розвитку. Рослина має мичкувату кореневу систему. Її додаткові корені знаходяться на глибині близько 30 см, досить таки потужні і з часом розповзаються на півметра навколо, а то і більше. Велике високе листя глушить все що знаходиться під ними. Як правило, в місцях зростання гинуть навіть бур'яни. Можливість поширюватися і виживати отримала ця рослина завдяки сплячим брунькам, розташованим по всій довжині кореня. Як що залишиться в землі після викопування невеликий шматочок, то він знову проросте. Тому щоб потім боротьба з хріном не доставляла вам клопоту, не відбирала дорогоцінний час, дослухайтесь простої поради - розміщуйте овоч поза сівозміни, тобто десь у куточку на окремо відведеному місці, а не на грядках. Але не обманіться його вмінням виживати. Смачні, рівні коріння можна отримати тільки при правильній підготовці грядки під вирощування хрону. Інакше продукт буде несмачний, грубий. 
 
як позбутися хрону на городіІноді боротьбу з хроном ведуть за допомогою обгородження ділянки. Це попереджає поширення за відведену територію. Вирити траншею, зробити в землі захисну стіну з шиферу, заліза, щось типу короба. Тоді він не розповзеться. 

Можна просто підібрати місце подалі від основних грядок. Бар'єром послужить широка доріжка. 

А іноді просто використовують для вирощування хрону глибокі ящики. Тоді взагалі питання про те, як позбутися хрону на городі, стояти не буде. Рослина оселитися у цьому ящику, тому коріння будуть збиратися до останнього шматочка. Ящик наповнюється живильною сумішшю землі, в нього навесні висаджуються черешки. При гарному догляді, поливі до осені можна знімати урожай. Можна використовувати для цього пристрою дошки. Головне передбачити, як потім з нього все виймати. Тому ящик повинен бути розбірним або з дверима. 

Але якщо вас ця рослина все ж окупувала, тобі позбавляємося від хрону на городі шляхом виснаження (постійне викопування, закриття від сонця). Коли ми викопуємо коріння, то навіть маленький шматочок дасть життя. Тому перше - ретельно вибирайте всі залишки з грядки. 
Все що буде з'являтися, потрібно негайно викопувати. Тим самим відбувається виснаження залишків рослини. У очищеному місці посадіть в перший рік овочі з великим листям, здатними своєю тінню заглушити проростки. Наприклад, це можуть бути кабачки, гарбузи. З весни постійно викопуємо залишки, потім сіємо (або висаджуємо розсаду) кабачка. 

Боротьба з хроном прискоритися, якщо ви додатково вкриє землю мульчуючими матеріалами - чорною плівкою або нетканими видами. Все що буде проростати не отримавши сонця поступово загине. Але щоб місце не пустувало даремно, в матеріалі зробіть прорізи висадіть розсаду, наприклад, ті ж кабачки. Вони мають потужний корінь, який буде тягнути поживні речовини з місця, де ріс хрін. Якщо буде десь пробиватися в стороні, велике листя кабачка створять несприятливу для зростання тінь. Так поступово ви досягнете результату. 
Якщо тимчасово можна пожертвувати місцем на ділянці, то просто накрийте тим що є, аби світло не проникало. Навіть можна насипати дуже товстий шар скошеної трави і додавати її в продовж літа в міру розкладання з низу. Тут буде діяти одне правило - не дати доступу до світла. 

Звичайно, зараз існує маса хімічних засобів, гербіцидів, але думаю вони підійдуть тільки на крайній варіант, коли занадто велика площа або потрібно дуже швидко її звільнити. У нас і так у житті багато хімії. Навіщо ще зловживати.

ПОДІЛИСЯ З ДРУЗЯМИ
Категорія: Вирощування овочів | Додав: Даша (07.08.2014)
Переглядів: 6079 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Рецепт на день
Кекс морквяний

(солодкі страви)
Борошно 2 ½ склянки
Морква середня 5 - 6 штук
Цукор 1 склянка
Молоко 10 столових ложок
Олія рослинна 2 столових ложки
Розпушувач для тіста 1 столова ложка
Яєчні білки 4 штуки
Сік апельсина 50 - 100 мл
Можна взяти 100 грам сухофрукт
Кекс морквяний


Наші групи

Домашні заготовки

Хвороби рослин
Наприкінці весна та на початку літа пошкоджує смородину та аґрус стовпчаста іржа.
стовпчаста іржа -->

Шкідники рослин
Не пропустіть на своюділянку злісного шкідника – оленку волохату.
оленка волохата

Пошук по тегам
сад (76)
СУП (13)

Цікаво

Статистика

Використання матеріалу, повне або часткове, можливе тільки при наявності активної гіперссилки © 2024 Конструктор сайтів - uCoz