Корисні поради - город, сад, дім.                                                     РУССКИЙ
Субота, 20.04.2024, 09:45
Головна               ПРО МЕНЕ ТА САЙТ, МІЙ ЩОДЕННИК                  | RSS

НОВИЙ РОЗДІЛ САЙТУ УРОКИ РУКОДІЛЛЯ
Розділи сайту

Пошук

Популярні запити

Меню сайту

Головна » Статті » Шкідники рослин

Чому червиві вишні, черешні - вишнева муха, методи боротьби

У цьому році в нашому регіоні багатий врожай фрукт. Але чому червиві вишні, черешні. Це вишнева муха, методи боротьби з нею можуть бути різними і про них треба згадати вже зараз. Звичайно, часто частину врожаю доводиться віддати природі, а точніше ненажерливим шкідникам. Але ж комахи здатні дуже швидко розмножуватися і пристосовуватися до умов проживання. Вони мутують, звикають до отрут. І потім завдають нам масу клопоту. Причому в кінці - кінців можуть так розмножитися, що і зовсім не бачити врожаю.

 

Так чому вишні та черешні червиві

чому червиві вишні та черешніЦе знайшла в них свій притулок, теплий затишний будиночок з усіма зручностями вишнева муха. Методи боротьби з нею в першу чергу зводяться до профілактики. Всі уражені плоди збирайте, не залишайте під і на дереві, знищуйте. Навесні (у травні) вам навряд чи вдасться помітити маленьку мушку 5-6 мм довжини з темними смужками на прозорих крилах. А вона вже готова ласувати соком плодів, відкладати потомство. А потомства у неї буде чимало, до 200 яєць за сезон. Ось так то. А потім чого дивуватися такій кількості пошкоджених плодів.

Плоди виїдені, загнивають, зовнішнє пошкодження помітно не відразу. Всередині знаходиться безнога і безголова личинка білувато-жовтого кольору. Плоди швидко дозрівають. Загнивають, обпадають при слабких поривах вітру або дотику. Іноді муміфікуються на дереві.

 

У першу чергу пошкоджує середньо-і пізньо- стиглі сорти. Тому при можливості садіть їх далі від ранніх.

 

Личинки вишневої мухи ростуть дуже швидко, набирають розмір, виїдаючи м'якоть. Маленький плід наповнюється екскрементами, стає непридатним для споживання. А от коли вишенька-черешенька впаде на землю дитинка переміститися в інше місце проживання - зариється, окуклиться, а потім вдало перезимує.

Але вона велике ледащо і зариватися глибоко не буде. А тут і ми. Хороший профілактичний метод боротьби з вишневою мухою, її лялечкою - це розпушити, перекопати під зиму місце під кроною. Ви вивернете личинок на поверхню, де вони і померзнуть.

 

А ось ранньою весною теж використовуємо цю її здатність зариватися - по всьому периметру крони простели чорну агроплівку. Розтеліть щільно, притискайте добре по краю. Зробити це потрібно відразу після цвітіння. Бо саме після нього через пару тижнів вишнева муха починає вилітати з грунту. А ми їй не дамо цього зробити.

А ось плівку можна протримати до самого кінця збору врожаю. Це допоможе і швидко прибирати падалицю, і личинка не зможе заритися в землю.

 

Звичайно отрути застосовувати на своїх ділянках не бажано. Але у випадку великого нашестя все - таки доводиться звернутися до хімії. Децисом, Карате, Актарою, Корсаром або іншими інсектицидами проводять іноді навіть дві обробки, обов'язково всіх вишень і черешень одночасно. Найчастіше виліт збігається з цвітінням акації, тобто при температурі від +18 ˚ С. Обробіть не тільки крону, а й обприскуйте грунт навколо дерева.

 

Для виловлювання вишневої мухи, як один з методів боротьби, можна використовувати баночки зі забродженими солодкими розчинами. Можна подивитися рецепт у вилові метеликів яблуневої плодожерки.

ПОДІЛИСЯ З ДРУЗЯМИ
Категорія: Шкідники рослин | Додав: Даша (21.06.2013)
Переглядів: 4534 | Теги: дерева, сад, шкідники рослин | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Рецепт на день
Кекс морквяний

(солодкі страви)
Борошно 2 ½ склянки
Морква середня 5 - 6 штук
Цукор 1 склянка
Молоко 10 столових ложок
Олія рослинна 2 столових ложки
Розпушувач для тіста 1 столова ложка
Яєчні білки 4 штуки
Сік апельсина 50 - 100 мл
Можна взяти 100 грам сухофрукт
Кекс морквяний


Наші групи

Домашні заготовки

Хвороби рослин
Наприкінці весна та на початку літа пошкоджує смородину та аґрус стовпчаста іржа.
стовпчаста іржа -->

Шкідники рослин
Не пропустіть на своюділянку злісного шкідника – оленку волохату.
оленка волохата

Пошук по тегам
сад (76)
СУП (13)

Цікаво

Статистика

Використання матеріалу, повне або часткове, можливе тільки при наявності активної гіперссилки © 2024 Конструктор сайтів - uCoz