Корисні поради - город, сад, дім.                                                     РУССКИЙ
Субота, 27.04.2024, 05:36
Головна               ПРО МЕНЕ ТА САЙТ, МІЙ ЩОДЕННИК                  | RSS

НОВИЙ РОЗДІЛ САЙТУ УРОКИ РУКОДІЛЛЯ
Розділи сайту

Пошук

Популярні запити

Меню сайту

Головна » Статті » Лікарські рослини

Топінамбур , корисні та лікувальні властивості, лікуємо суглоби

Корисні властивості топінамбура незаперечні. Але на жаль лікувальні властивості топінамбура ми не часто використовуємо. Ця рослину вирощували з давніх часів племена індіанців на території Північної Америки. До Європи «земляна груша» потрапила в 16 столітті. У нас на Україні називали «Волоської ріпою» і вирощували на городах. Начебто відома і поширена рослина, але де ж вона у нас на городі. Іноді може займати якийсь п'ятачок землі як квітка. А щоб ставитися серйозно. Так давайте розберемося, навіщо потрібен цей овоч.

 

Топінамбур , корисні та лікувальні властивості, лікуємо суглобиПро вирощування топінамбура розказано в попередній статті. А тепер поговоримо про корисні властивості. Ми звикли до картоплі, але ж земляна груша має подібні смакові якості, а от заліза містить в три рази більше. Багатьох картопля лякає вмістом крохмалю, а от у топінамбурі є зовсім інший вуглевод, який робить його дієтичним продуктом - і це інулін. Тому бульби не просто можна, а навіть потрібно вводити в меню хворих на діабет. Є вітаміни С і В, танін, фосфор, фруктоза, мінеральні речовини, фосфорна кислота. Топінамбур має властивість виводити шлаки, солі, розщеплювати нітрати в організмі. Адже саме вони часто є причиною багатьох захворювань.

 

З користю можна використовувати і лікувальні властивості стебел топінамбура при захворюваннях суглобів. Підійде і суха, і сира сировина. На пів кілограма зелені (300 грам сухого) потрібно 4 - 5 літрів води. Закип'ятити та закутати на 5 -10 годин для того, щоб настоялося. Розрахуйте час так, щоб ви могли прийняти ванну перед сном. Тобто настій потрібно приготувати з ранку або вдень, а до часу прийняття ванни він вже буде готовий.

Процедура. Перед сном налийте воду у ванну, температура +40 ˚ С - +45 ˚ С. Настій проціджуємо в підготовлену воду. Час занурення у воду 15 хвилин.

 

Якщо випадок не запущений , то буде достатньо курсу з 12 ванн (можна через день). У запущених випадках курс повторюють через пів місяця. Іноді потрібно провести навіть більше двох курсів, але це в особливо важких випадках.

Така процедура допомагає при хворобах суглобів - відкладенні солей. Погано гнутися суглоби, тріск в шиї, хрускіт при поворотах - проведіть курс ванн.

Цю процедуру можна проводити не тільки на все тіло, а і на ділянки, просто змішавши воду з настоєм в невеликих ваганах, відрі та зануривши хвору кінцівку.

Заготівлю сировини ведуть у вересні. Ріжуть стебла разом з листям на шматки довжиною 15 см, сушать в тіні.

А що робити якщо стебел немає - тоді робіть відвар бульб, беручи за вагою їх наполовину менше. Теж допомагає.

 

Корисно щоранку вживати 2 столові ложки соку свіжих бульб.

 

Зі свіжих і сушених бульб топінамбура готують цілющий компот. На парочку бульб середнього розміру потрібно 5 склянок води. Порізати, проварити 10 хвилин. Якщо використовуєте висушені шматочки ( сушку ), тоді беріть 2 столові ложки на цю ж кількість води. Можна приймати в холодному або гарячому вигляді, при бажанні підсолодити медом. На добу 1 літр, приймати через день. Це хороший засіб для зниження рівня цукру в крові, для зниження тиску, підвищення гемоглобіну, нормалізації діяльності підшлункової.

 

Корисні властивості топінамбура застосовують у дієтичному харчуванні при лікуванні обміну речовин, при діабеті, захворюваннях серця. Вміст цинку, заліза, кремнію, калію - те що потрібно при алергіях, анеміях, значить сміливо додавати в їжу.

 

Не тільки бульби, а й зелень використовують на корм тваринам. Стебла і листя йдуть на виготовлення силосу. Зелень їсть не тільки велика рогата худоба, але і вівці, кози, птиця, кролі, свині.

 

Так що вирощуйте топінамбур на городі, цю корисну та поживну рослину. 

ПОДІЛИСЯ З ДРУЗЯМИ
Категорія: Лікарські рослини | Додав: Даша (10.10.2013)
Переглядів: 3996 | Коментарі: 2 | Теги: здоров'я, лікарські рослини, овочі, лікування хвороб | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Рецепт на день
Кекс морквяний

(солодкі страви)
Борошно 2 ½ склянки
Морква середня 5 - 6 штук
Цукор 1 склянка
Молоко 10 столових ложок
Олія рослинна 2 столових ложки
Розпушувач для тіста 1 столова ложка
Яєчні білки 4 штуки
Сік апельсина 50 - 100 мл
Можна взяти 100 грам сухофрукт
Кекс морквяний


Наші групи

Домашні заготовки

Хвороби рослин
Наприкінці весна та на початку літа пошкоджує смородину та аґрус стовпчаста іржа.
стовпчаста іржа -->

Шкідники рослин
Не пропустіть на своюділянку злісного шкідника – оленку волохату.
оленка волохата

Пошук по тегам
сад (76)
СУП (13)

Цікаво

Статистика

Використання матеріалу, повне або часткове, можливе тільки при наявності активної гіперссилки © 2024 Конструктор сайтів - uCoz