Жук довгоносик або малиново-суничний квіткоїд - це шкідник, який зустрічається на малині, ожині, суниці, полуниці, і представляє з себе комаху довжиною до 3 мм, сіро-чорного кольору з довгим хоботком. Зимує в грудках землі та опалому листі. Основні ознаки для визначення наявності шкідника - жука малиново-суничного довгоносика (квіткоїда). Бутони пошкоджені. Можуть бути пониклими через підгризені квітконіжки. З часом вони засихають і опадають. Якщо подивитися що в них всередині, то буде виявлена маленька личинка без ніг і з коричневою головою.
Гусінь на капусті та інших хрестоцвітих овочевих культурах може завдати великої шкоди городникам та дачникам. Гусінь (совка, білан капустяний, ріпаковий білан) на капусті наносить шкоду рослинам, а при великії кількості шкідник може за декілька днів зїсти ваш врожай. Багато дітей бавилися в дитинстві тим, що ловили метеликів. Хтось дивився на них, як на щось легке, красиве, витончене. Так, це природа, це життя, що оточує нас. Але, на жаль, ця краса може знищити наші труди, наші рослини на городі, в саду, на дачі. Тому боротьбу з шкідниками капусти та інших хрестоцвітих скасувати поки не можна. Фото шкідників капусти - білан капустяний (капустянка), ріпаковий білан, капустяна совка, гусениці на капусті.
Морквяна муха дуже поширений шкідник овочів на городах і дачних ділянках. Пошкоджені звивистими ходами личинок коренеплоди стають потворними, дерев'янистими, непридатними для їжі та зберігання. Так само пошкоджує селеру та петрушку. Довжина мухи близько 5 мм, колір чорний із зеленуватим відтінком, блискуча. Для боротьби з морквяною мухою в першу чергу застосовують загальні профілактичні заходи проти хвороб і шкідників овочевих культур.
Каліфорнійська щитівка один з найнебезпечніших шкідників. Вражає близько 150 видів плодових дерев. Це дуже дрібна комаха довжиною до 2 мм. Оскільки сильно уражені гілки вже не зможуть нормально рости, їх необхідно вирізати і обов'язково спалити. При боротьбі зі шкідником плодових дерев каліфорнійської щитівкою обробку отрутохімікатами проводять не обприскуючи, а промиваючи рідиною гілки.