Жук довгоносик або малиново-суничний квіткоїд - це шкідник, який зустрічається на малині, ожині, суниці, полуниці, і представляє з себе комаху довжиною до 3 мм, сіро-чорного кольору з довгим хоботком. Зимує в грудках землі та опалому листі. Активізується при +10 - +13 ° С, харчується листям. Коли з’являються бутони, то відкладає в них яйця. Жук довгоносик підгризає ніжку майбутньої квітки, тому бутон повисає, підсихає, падає на землю. Самка квіткоїда може відкласти до 50 яєць по одному в бутон. Можете уявити, скільки ягід малини та суниці буде втрачено в результаті діяльності цього шкідника.
Личинка безнога, вигнута, голова жовтувата, сама біла, довжина до 5 мм. Харчується в бутоні його внутрішніми частинами, потім окуклюється. Коли починають достигати ягоди, то з лялечок виходять жуки малиново-суничного довгоносика. Вони вигризають у листках маленькі отвори - віконечка. І днів через 20 ховаються на зимівлю. Найприкріше, що в першу чергу квіткоїд пошкоджує центральні бутони, залишаючи нас без найбільших за розміром ягід. Заходи боротьби зі шкідником.
Збирати, знищувати рослинні залишки для боротьби з зимуючими комахами. В період бутонізації, після збору врожаю провести обприскування гірчицею (200г на 10 літрів води). Карбофосом (75 г на 10 літрів) так само можна обприскувати. Це роблять тільки при дуже великому заселенні ділянки малиново-суничним довгоносиком. Так само можна збирати жуків квіткоїда вручну шляхом струшування. Основні ознаки для визначення наявності шкідника - жука малиново-суничного довгоносика (квіткоїда). Бутони пошкоджені. Можуть бути пониклими через підгризені квітконіжки. З часом вони засихають і опадають. Якщо подивитися що в них всередині, то буде виявлена маленька личинка без ніг і з коричневою головою.
|