Корисні поради - город, сад, дім.                                                     РУССКИЙ
Субота, 23.11.2024, 14:38
Головна               ПРО МЕНЕ ТА САЙТ, МІЙ ЩОДЕННИК                  | RSS

НОВИЙ РОЗДІЛ САЙТУ УРОКИ РУКОДІЛЛЯ
Розділи сайту

Пошук

Популярні запити

Меню сайту

Головна » Статті » Шкідники рослин

Морквяна муха - шкідник овочів на городі
Морквяна муха дуже поширений шкідник овочів на городах і дачних ділянках. Пошкоджені звивистими ходами личинок коренеплоди стають потворними, дерев'янистими, непридатними для їжі та зберігання. Так само пошкоджує селеру та петрушку.
 
Її довжина близько 5 мм, колір чорний із зеленуватим відтінком, блискуча. Ноги та голова жовтуваті. Морквяна муха любить тінь і вологу, тому шукає собі для розмноження такі місця, особливо у водоймищ, загущені посіви з сирою землею. Виліт збігається з цвітінням яблуні та горобини. В основі молодої рослини відкладає яйця (плодючість більше 100 штук). Приблизно в середині червня виходять личинки морквяної мухи. Вони харчуються коренеплодом, прогризаючи ходи. Листя моркви стають червонувато - фіолетового кольору, жовтіють і засихають. Сама рослина відстає у рості. Приблизно через 30 днів личинка морквяної мухи окуклюється в грунті, а в серпні з'являється комаха другого покоління. Лялечка (довжиною до 5 мм) зимує в грунті на глибині 6 -15 см, а також в коренеплодах що в сховищах або на невикопаних на зиму. Найсильніше пошкоджує морква сортіів типу Коротель і Нантська.
 
      

Для боротьби з морквяною мухою в першу чергу застосовують загальні профілактичні заходи проти хвороб і шкідників овочевих культур: плодозміну, глибоку перекопку при виявленні шкідника, прополку, підбір сортів, видалення пошкоджених рослин. Розміщувати потрібно на сухих не затінених місцях, сіяти раніше. Для відлякування дорослих особин під час літа між рядами розкладають суміш з 1 частини нафталіну і 10 частин піску. Можна використовувати креолін 1 частина на 20 частин піску, золи, торфу. Оновлювати раз на тиждень. Можна так само з цією метою посіяти поряд з морквою цибулю. Щоб не було затененя необхідно моркву вчасно прорідити, так само можна сіяти стрічками, наприклад 3 ряди, пропуск, 3 ряду, пропуск.

Ефективні обприскування настоями деревію, кульбаби, кінського щавлю, чемериці, тютюнових відходів з додаванням мила. Для боротьби з морквяною мухою проводять обприскування під час їх виліта - це періоди травень - червень в час цвітіння яблунь і горобини, кінець літа - другий вихід з лялечок в серпні. Можна так само застосовувати отрутохімікати типу Децис, Фозалон, Ділором ...
ПОДІЛИСЯ З ДРУЗЯМИ
Категорія: Шкідники рослин | Додав: Даша (06.04.2012)
Переглядів: 2387 | Теги: коренеплоди, шкідники рослин, морква | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Рецепт на день
Кекс морквяний

(солодкі страви)
Борошно 2 ½ склянки
Морква середня 5 - 6 штук
Цукор 1 склянка
Молоко 10 столових ложок
Олія рослинна 2 столових ложки
Розпушувач для тіста 1 столова ложка
Яєчні білки 4 штуки
Сік апельсина 50 - 100 мл
Можна взяти 100 грам сухофрукт
Кекс морквяний


Наші групи

Домашні заготовки

Хвороби рослин
Наприкінці весна та на початку літа пошкоджує смородину та аґрус стовпчаста іржа.
стовпчаста іржа -->

Шкідники рослин
Не пропустіть на своюділянку злісного шкідника – оленку волохату.
оленка волохата

Пошук по тегам
сад (76)
СУП (13)

Цікаво

Статистика

Використання матеріалу, повне або часткове, можливе тільки при наявності активної гіперссилки © 2024 Конструктор сайтів - uCoz