Корисні поради - город, сад, дім.                                                     РУССКИЙ
П`ятниця, 29.03.2024, 12:38
Головна               ПРО МЕНЕ ТА САЙТ, МІЙ ЩОДЕННИК                  | RSS

НОВИЙ РОЗДІЛ САЙТУ УРОКИ РУКОДІЛЛЯ
Розділи сайту

Пошук

Популярні запити

Меню сайту

Головна » Статті » Сад

Розмноження інжиру живцями, насінням, відводками (смоківниця, фігове дерево, фіга)

Як отримати саджанці інжиру, розмноження в домашніх умовах

Самостійне розмноження інжиру живцями, насінням, відводками збільшить кількість фігових дерев у вашому саду без особливих витрат коштів. Корисні, смачні плоди привабливі своїми властивостями, а використання нових самозапильних сортів і укриття на зиму, допоможуть виростити фігове дерво на ділянці навіть у відкритому грунту за умови помірного клімату. 

Розмноження інжиру можливо різними способами - відводками, живцями, кореневої порослю, насінням. 

Просто і швидко можна розмножити інжир кореневою порослю. Досить акуратно відкопати, пересадити на підготовлене місце. Особливо багато порослі бува у низькорослих сортів.

Розмноження інжиру здерев’янілими живцями

У виробничих та домашніх умовах для отримання саджанців використовують живці. Для розмноження інжиру їх заготовляють пізньої осені, нарізають завдовжки близько 20 - 25 см, підбирають товщиною 1 - 1,5 см і відправляють на зберігання. Вони відмінно зберігаються до весни при температурі 0 - + 5 ˚ С у вологому (але не мокрому) піску. Якщо у вас немає такого підходящого місця з потрібною температурою, то просто прикопайте нарізаний посадковий матеріал в землю на ділянці. Ямку робіть глибиною 25 - 30 см і укладайте горизонтально, загорнувши в тканину. На дно ямки насипати подушку з піску, вона служитиме для відводу зайвої вологи. Якщо у вас взимку часто бувають затяжні дощі, земля перетворюється на бруд, то зробіть горбок, прикрийте це місце шматком плівки, щоб земля сильно не промокала, черешки не лежали в сирому ґрунті, а то згниють. 

Розмноження інжиру заготовленими живцями, а саме висаджування, відбувається в другій половині квітня. Не забуваємо, що культура теплолюбна. Посадковий матеріал дістаємо, оглядаємо. Нижній зріз потрібно поновити, зачистити. На підготовлену грядку з рихлим ґрунтом висаджуємо на 2/3 довжини. Потім проводимо підгортання, щоб над землею залишилася тільки верхня брунька. 
Для поліпшення коренеутворення на здеревілих живцях смоковниці знизу роблять кілька поздовжніх розрізів або подряпин. 
При регулярному розпушуванні, поливі живці відмінно приживаються. Можна частину посадити під плівку, а частину залишити як є. Поступово йде утворення коренів, верхня брунька випускає пагін. 
Молоді пагони розмноженого інжиру до осені будуть ще слабкими, що не визрілими. Тому потрібно загальмувати їх зростання, припинивши в кінці літа полив (в посушливих регіонах півдня полити ще у вересні). Це дасть можливість деревині достатньо визріти та фіга краще перенесе зимові холоди. 

Не забуваємо провести на початку (південь, друга половина) листопада укриття на зиму інжиру підручними матеріалами, описаними в статті за посиланням. Є багато способів, там ви знайдете відповіді. 

Навесні укриття знімають, проводять подальші заходи догляду для вирощування інжиру. Подорослішали саджанці пересаджують в кінці осені в підготовлені заздалегідь місця. Ями копати краще з весни, щоб вони вистояли. 

Розмноження інжиру зеленими живцямиспособи розмноження інжиру

Якщо у вас немає часу возитися з зберіганням живців або ви втрапили на дорослу рослину, з якого можна зрізати зелений матеріал для розмноження, то поступити можливо наступним чином: 

  • - З верхівки зрізаємо живець на три міжвузлія, нижнє листя обрізаємо, а верхній лист зменшуємо, відрізавши 2/3 листової пластини; 
  • - З смоковниці виділяється молочний сік, тому потрібно дати йому підсохнути, залишивши на повітрі посадковий матеріал на 6 годин, місце має бути темне, прохолодне; 
  • - Земляна суміш і пісок, які використовуватиметься при розмноженні інжиру, повинні бути пропарені (або використовувати інші способи дезінфекції), щоб уникнути загнивання, запліснявіння; 
  • - Нижні кінці живців вмочити в попіл, поставити в стаканчики з сумішшю, щільно притиснути землю, полити водою. Заглиблювати живці на одну бруньку з низу, можна пробувати до першої бруньки зверху, тобто різними способами; 
  • - Зверху накрити ряди живців інжиру плівкою, поодинокі екземпляри банкою, обрізком пластикової пляшки, періодично обприскувати, тримати при температурі близько + 22 ˚ С; 
  • - Коли бруньки підуть у ріст, поступово привчають до життя без укриття. 

Можна заготовити живці ранньою весною, до розпускання бруньок. Їх так само підсушують, висаджують. Після підсушування можна замочити на кілька годин (відповідно до інструкції на упаковці) в наявному у продажу стимуляторі коренеутворення, наприклад, Гетероауксині. 

Розмноження інжиру відводками

Простий, зручний спосіб розмноження інжиру - це відводки. Особливо якщо ви не можете постійно стежити за вологістю (наприклад, на дачу приїжджаєте не регулярно). Та й відпаде необхідність зберігати живці взимку. Чинимо так само, як і при отриманні саджанців від інших культур. Біля маточної рослини робимо канавку, глибиною близько 25 см, підсипаємо в неї живильної землі. Молодий пагін потрібно пригнути в цю канавку і закріпити в такому положенні, можна для цього використовувати невелику дугу з дроту. Верхівка пагона залишається над землею. Канавку засипати ґрунтом, добре полити. Для збереження вологи та стабілізації температурного режиму покрити це місце мульчуючими матеріалами, наприклад сухою травою, перегноєм. На вирощування нової рослини потрібно близько 2-х років. Коли розвинеться коренева система, нова рослина смоковниці відсаджується на постійне місце, перший час в жару притіняють. Далі вирощують як дорослу рослину. 

Розмноження інжиру насінням

Спосіб розмноження інжиру - насінням. Використовується рідко, оскільки вегетативні способи дають упевненість в тому, з якими якостями ми отримаємо рослину. Але якщо вам захочеться випробувати цей спосіб, то поступайте таким чином. У суміш з рівних частин піску і перегною посіяти фігу на глибину 2,5 см з відстанню 2 см один від одного. Посадку зволожити, накрити плівкою або склом. Для проростання потрібна температура близько + 25 ˚ С. Насіння проростає через 3 тижні. 
Місячні сходи пересаджують в ємності діаметром 10 см, дорощують. Можна посадити в невелике укриття під плівку на грядці. 

Гарного Вам врожаю!

ПОДІЛИСЯ З ДРУЗЯМИ
Категорія: Сад | Додав: Даша (19.09.2014)
Переглядів: 3794 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Рецепт на день
Кекс морквяний

(солодкі страви)
Борошно 2 ½ склянки
Морква середня 5 - 6 штук
Цукор 1 склянка
Молоко 10 столових ложок
Олія рослинна 2 столових ложки
Розпушувач для тіста 1 столова ложка
Яєчні білки 4 штуки
Сік апельсина 50 - 100 мл
Можна взяти 100 грам сухофрукт
Кекс морквяний


Наші групи

Домашні заготовки

Хвороби рослин
Наприкінці весна та на початку літа пошкоджує смородину та аґрус стовпчаста іржа.
стовпчаста іржа -->

Шкідники рослин
Не пропустіть на своюділянку злісного шкідника – оленку волохату.
оленка волохата

Пошук по тегам
сад (76)
СУП (13)

Цікаво

Статистика

Використання матеріалу, повне або часткове, можливе тільки при наявності активної гіперссилки © 2024 Конструктор сайтів - uCoz